KİMDİR BU ‘ÇOK ÖNEMLİ ŞAHSİYET’LER?

Malumunuz hafta sonu İZMİR’de AXA SİGORTA (Bayanlar)TÜRKİYE KUPASI FİNAL MAÇları oynandı. Her zaman ki İZMİR VOLEYBOL SEYİRCİ’sinin tribünleri hınca hınç doldurduğu bu maçlar sırasında “V.İ.P” olarak nitelenen kişi veya kurumların salona giriş problemleri yaşandı.

Cuma günü ve Cumartesi günü oynanan maçlarda, özellikle Vakıfbank-Eczacıbaşı ve Sponsor Firma Axa Sigortanın dağıttığı davetiyeler ile seyirciler salona girmekte zorlanmadılar.

Ancak Seyirci girişi haricinde, bir PROTOL kapısı, bir de VİP (Sporcu girişi) kapısı vardı. Ben dahil,  İzmir’de uzun yıllardır  Antrenör, Kulüp yöneticisi veya eski sporcu olan ‘Voleybol kökenli’ insanlar, bu VİP kapısından salona girmekte zorluk çekmedik.

PROTOKOL Kapısının; Devletimizin ve Yerel Yöneticilerimiz ile Askeri ve Emniyet güçleri üst düzeydeki üst düzey kişileri için olduğunu biliyoruz.

Ancak VİP (Sporcu girişinde) Final günü; POLİS eşliğinde “BU KAPIDAN GİREMEZSİNİZ. Çünkü bugün alınan kararla, sadece İsmi belirlenmiş kişileri buradan alacağız” denildi..

 

Peki ‘Kim bunlar?’ dedik? ‘‘Federasyon Başkanı ve Kurul kararı tarafından belirlenen kişiler..” dendi. ‘Peki o zaman’ deyip salona seyirci olarak girmek için bilet gişesinin yolunu tuttuk.

Ama o da ne?! BİLETLER TÜKENMİŞ!

 

”Eh o zaman bizde Paşa paşa evimize gider,TV’den maçı seyrederiz” dedik.. Ortalarda dolanırken ARKAS Bayan Takımının Antrenörü, Değerli Okul arkadaşım Onur Işıkçı ile karşılaştık. ”Sende mi bilet arıyorsun?” diye sorunca, ‘EVET’ yanıtını aldık. ”Hiç arama çünkü biletler tükenmiş” deyince O zaman ben “Davetiye bakayım, Sevgili Kaan’dan (Eczacıbaşı Yrd.Ant)” diyerek yanımızdan ayrıldı.

Sanırım bulmuştur.

Bu arada Yıllardır Türk Milli Takımında oynayan, Efsane SAMİ (Baba) AKGÜN’ün elinde biletleri görünce, anladık ki bu  V.İ.P ,  GERÇEKTEN V.İ.P! miş..

Şimdi Değerli Federasyonumuza soruyorum..BU V.İ.P KİMLERİ KAPSIYOR?

Bu işe artık el atmanın zamanı geldi. Bu karmaşayı, hep böyle organizasyonlarda yaşayacak mıyız?

Bunu yazarken, Lütfen kimse ‘kendim için ÖZEL BİR DAVETİYE’ veya ‘AYRICALIK ‘istiyorum anlamasın..Beni tanıyanlar bilir, kurallara saygı duyan, iltimas veya torpile karşı çıkan bir karakterim vardır. Bugün böyle bir olay ile karşılaşan sadece ben olmadım. İZMİR’de yıllarını VOLEYBOL’a veren , kişi veya kurumların bu V.İ.P içinde OLAMADIĞINI, hatta İZMİR dışından gelen misafirlerin daha bir ÖNCELİKLİ OLDUĞUNU GÖZLERİMİZLE GÖRDÜK..

Bunda da sakın kimse alınmasın, gücenmesin..Misafiri severiz, ağırlamasını da bileriz. Saygımızı ve Sevgimizi SONSUZ GÖSTERİRİZ..ama NİÇİN BİZLER, İZMİR’de YAPILAN BU FİNAL MAÇINDA,  BİR  İZMİR’li OLARAK ÖZEL ve ÖNEMLİ GÖRÜLMEDİK? veya BU ÖNEM SADECE YEREL ORGANİZASYONLARda mı GEÇERLİ?

(VİP için Kimler olmalı? Ayrı bir yazı konusu olacak)

Sağlıcakla Kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s