GELECEĞİN YILDIZI ECZACIBAŞINDAN SIRBİSTAN’A KAÇTI!

Daila Wilson Eczacıbaşın dan Sirbistan Belgrad’a kaçtı.

Türk voleybolu adına gelecek vadeden, annesi Türk, babası Amerikalı olan Dailla Wilson, evet ne yazık ki halen sözleşmesi bulunan kulübü Eczacıbaşını terk etti, Sirbistan Belgrad takımına adeta kaçtı .

Dailla Wilson neden mi kaçmış? Kulüp ve milli takım antrenörlerine ısrarla voleybol kariyerini ”orta oyuncu” olarak sürdürmek istemediğini pasör çaprazı olarak oynamak istediği iletmesine rağmen idareci ve antrenörler bu isteğini umursamıyınca hayli mutsuz olduğu için kesin kararını verip genç oyunculara önem veren Sırbistanın Belgrad takımına tası tarağı toplayıp gitmiş ..

Eczacıbaşı bu kaçışın ortaya çıkması ile kıyameti kopara dursun, aynı zamanda Amerikan vatandaşı da olan Dailla Wilson annesi de yazıyı hazırladığım sıralarda Sırbistan’a taşınmak için eşyalarını toplamış yani karardan geri dönüş bir hayli zor gibi..

Sözleşmeli sporcuyu tvf ye haber vermeden adeta çalarak suç işleyen Sırbistan takımının geleceği parlak oyuncu için her şeyi göze aldığı aşikar..

Bu arada dize gelen U16 Milli takım antrenörleri ve sayın federasyon Dailla Wilson’u Pasör çaprazı olarak milli takıma çağırmışlar! ”Geçti borun pazarı sür eşşeğini Niğde’ye” atasözü’nü mü hatırlatsak beyzadelere ..

Dailla Wilson’u Türkiye den Türk voleybolundan kaçıran gerçek sadece Pasör çaprazı isteğimi dersiniz yada U Milli takımlarındaki menajerlerin ”milli takımlar biz kuruyoruz” diyerek internet sayfalarında böbürlendiği paylaşımları mı?

Ya da kendi çıkarları için oyuncu seçen alt yapı antrenörlerini kontrolsüz bırakan federasyon idarecileri sebebiyle sahipsiz gördüğü Türk voleybolu mu?

Ya da onlarca paraları akıtıp, yabancı oyuncu alan Türk kulüplerinın Türk oyunculara imkan tanımadığından yok olup gitme endişesi miydi?..

Ya para emeğinin karşılığı para, kaçtığı Sırbistan’da var mı ki ? Tabi ki yok orada ilerleme gelişim var. Muhtemelen onun için gitti. Kadın voleybolunda en iyilerden biri olmak için.

Para mı? Bazı ülkelerin aptal idarecileri sağ olduğu müddetçe eşşek yüküyle para kazanılır. Yeter ki önce kıvamı tutturabilsin..

Bu arada belli ki anne Hazal hanım menejarliği üstlenmiş.

Helal olsun akıllıca bir karar ülkem adına üzgünüm ama Dailla Wilson geleceği adına verilmiş çok doğru bir karar diye sevinçliyim ..

1 Comment

 1. Sayın İlgili,

  E-derginizde kızım Dalia Wilson ile ilgili, bizden habersiz ve yanlış birtakım bilgiler içeren bir yazı yayınlamışsınız.

  Bu yazı Dalianın Sırbistan’a gidişi ile ilgili nedenleri tam olarak yansıtmıyor.Dalia’nın Eczacıbaşı kulübü ile devam eden geçerliliği olan bir sözleşmesi bulunmamaktadır.

  Bu haberdeki görüşler ve bilgiler annesi ben Hazar Candan ve kızım Dalia Wilson tarafımdan ifade edilmemiştir.

  Bu haber onayımız olmadan ve görüşümüz alınmadan yapılmış olup, bizim Sırbistana taşınmamızı doğru bir şekilde yansıtmamaktadır.

  Bu haberin tekzibini yayınlamanızı ve yazıyı yayından kaldırmanızı rica ederim.

  Saygılarımla,
  Hazar Candan

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s