VOTKALI ŞARAPLI MEŞALELİ SEYİRCİLER HAKEME SALDIRDI!

 

“Anne Terliği” (  https://evoleybol.com/2019/01/18/izmirde-bir-ilk-anne-terligi/ ) başlıklı yazımızın henüz etkisi geçmeden, bu sefer; iddialara göre VOTKALI-ŞARAPLI-MEŞALELİ SEYİRCİ, HAKEME  SALDIRDI !!!
Evet, Değerli e-voleybol takipçileri.. İzmir’de kapalı salonda, SEYİRCİ HAKEME SALDIRDI..

Bu olayı maçta oynayan bir kız Voleybolcu velisi arkadaşımdan duyduğumda, kulaklarıma inanamadım ama çok da ŞAŞIRMADIĞIMI İTİRAF EDEYİM..
Voleybol Salonlarımızda, hemen hemen her maçta ( özellikle altyapı maçlarında) bir olay
duyuyoruz, işitiyoruz. Ama çoğu zaman üstünde durmuyoruz. ARTIK BUNLARI DUYURMANIN, İKAZ ETMENİN, ÖNLEMİNİ ALMANIN zamanı geldi de geçiyor, Sayın YETKİLİLER..
Olay akşamı neler olmuş? Dinleyin Sevgili Voleybol Dostları..
Yer; İzmir-Gaziemir Spor Salonu..Takımlar: ALTEKMA ve ALTAY arasında oynanan Yıldız Kızlar Maçı;

Saat 19.00
Salonda, her zaman ki gibi Voleybol sevdalısı sporcu aileleri yerini almış. Bir anda 10-15 Kişilik ELLERİNDE SAKLADIKLARI VOTKA ve İÇKİ ŞİŞELERİ ile her halinden FUTBOL SEYİRCİSİ olduğu belli, BİR TARAFTAR GRUBU GELİYOR..İlerleyen dakikalarda, ALTAY lehine tezahürata başlıyorlar ancak sırtlarını birçoğu sahaya dönük vaziyette! Hadi o sorun değil de, maçın ilerleyen dakikalarında taşkınlıklar, küfürler başlıyor.. Yetmiyor, ellerindeki MEŞALELERİ  yakıp sahaya atıyorlar. Diğer veliler bir anda korkup, susuyorlar. Salon yetkilisine Polis çağırmasını söylüyorlar ama pek dinleyen olmuyor..

Derken bir pozisyonda Hakemin verdiği aleyhte karara itiraz için,  bu gruptan birisi SAHAYA ATLIYOR..veee HAKEME SALDIRIYOR..Herkes ŞOKTA !
Bu arada, seyircilerden biri telefon ile polisi çağırıyor.. Gelen 2-3 Polis ile bu FUTBOL SEYİRCİLERİ neredeyse RİCA-MİNNET, SALONDAN ÇIKARTILMAYA ÇALIŞILIYOR.

MAÇ DURUYOR..

HERKES ve ÖZELLİKLE yaşı küçük olan VOLEYBOLCU KIZLAR “ÜRKEK-KORKAK-SİNMİŞ BİR ŞEKİLDE“ OLAYLARI İZLİYORLAR..Başhakem arkadaşımız (genç ve tecrübesi henüz yeterli değil) ile Tecrübeli Yardımcı hakem, şaşkınlıklarını üzerlerinden attıktan sonra – yaklaşık 1-1.5 saat- tekrar maçı idare etmeye başlıyorlar ve BU FUTBOL SEYİRCİSİ SALONDAN ÇIKTIKTAN sonra, SAĞ-SALİM MAÇI BİTİRİYORLAR..
Şimdi, NERESİNDEN BAKARSAK BAKALIM, BU OLAY GEÇİŞTİRİLECEK ve HAFİFE ALINACAK BİR OLAY DEĞİL, Sayın VOLEYBOL TEMSİLCİLERİ-YETKİLİLERİ ve FEDERASYONUMUZ DEĞERLİ GÖZLEMCİLERİ..
‘Anne terliği’ olayının son satırlarında, bu ve benzeri olayların SADECE İZMİR’de DEĞİL,TÜRKİYE’nin HER ŞEHRİNDE OLDUĞUNU ve HERKESİN BİLDİĞİNİ Söylemiştim..

Peki Şimdi tekrar Soruyorum;
BU VE BENZERİ ŞİDDET veya KÜFÜRBAZ SEYİRCİLERİ NİÇİN ve NEDEN SALONLARA ALIYORUZ?

Bu ve benzer FANATİK FUTBOL SEYİRCİSİNİ KİMLER SALONA ALIYOR?

Sadece 1 TL Giriş bileti almak için, hiçbir GÜVENLİK OLMAYAN KAPI GİRİŞLERİNİ NASIL KONTROL ALTINA ALMAYI DÜŞÜNÜYORSUNUZ? ve BUNUN GİBİ SAHAYA ATLAMAK-İÇKİ İÇMEK-KIZLARA KÜFÜR ETMEK ile VOLEYBOL SALONLARIMIZA SEYİRCİ ÇEKİLİR Mİ?
Bir sorum da, maçın Gözlemcisi ve raporunu Görecek olan VOLEYBOL FEDERASYON YETKİLİLERİNE..Bu maçın SONUCU İLE KARARINIZI LÜTFEN, KAMUOYUNA PAYLAŞIN ama GEREKLİ CEZA ve YÜKÜMLÜLÜKLERİ YERİNE GETİRDİĞİNİZİ SÖYLEYEREK..Yoksa HER OLAY,BİR BAŞKA SERT ve KÖTÜ OLAYI BERABERİNDE GETİRMEYE DEVAM EDECEKTİR..BİR AN ÖNCE BUNLARA GÖZ YUMMADIĞINIZI AÇIKLAYIN..GEREKLİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ ALIN..

 “ALLAH KORUSUN “ ile BU OLAYLARA ÇÖZÜM BULUNMAZ!

Bir an önce OLAYLARA, ÇÖZÜM BULALIM, yoksa VOLEYBOLUMUZU SALONLARDAN, KARAKOLLARA ve HASTAHANELERE TAŞIYACAĞIZ..Haydi Lütfen..
(Salonlarda veya Spor alanlarında olan, her türlü şiddete karşı olduğum için, bu ve benzeri olaylarda herhangi bir KURUM, KULÜP ve YETKİLİ benim için ÖZEL DEĞİLDİR ! Bu taşkınlıkları kendi kardeşim bile yapsa, TEPKİMİ VERECEĞİMİ bilmenizi İstiyorum. Burada ortak duygum, SPORDA ŞİDDETtir..KİM YAPARSA YAPSIN, AÇIKLAMAKTAN ÇEKİNMEYECEĞİM.)

Sağlıcakla Kalın

2 Comments

 1. 26 Mart Salı akşamı oynanan Altay – Altekma (Yıldız Kızlar) karşılaşmasında, taraftarımız tribünde kesinlikle görmek istemediğimiz çirkin ve kötü olaylara neden olmuştur.

  Fevri olarak agresif hareketlerine devam eden bir kişinin sahaya atlayarak o an yakınında bulunan İzmir’in değerli hakemlerimden Özgür ARIKAN’a göstermiş olduğu saldırgan hareketlerden dolayı hem kendisinden hem de İzmir voleybol camiasından özür diliyoruz.

  İzmir’in yükselen spor branşı olan voleybolda bu tarz olayları tasvip etmemekteyiz.

  Saygılarımızla

  ALTAY Spor Kulübü

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s