FEDERASYON KENDİ PİŞİRİP KENDİ YİYOR!

Bayan milli takımımız Japonya ‘ da düzenlenen Dünya kupasında 2.tura çıktı. Biraz zor bir maç programı var. Ekibimize başarılar diliyoruz .
Büyük usta Cengiz TOKGÖZ editörlüğünü yürüttüğü sitesinde TVF nun reklamı sevmediğini ifade eden bir yazı kaleme almış. İlgimi çekti, okudum, Bir hakemimizin Japonya‘da düzenlenen Dünya kupasında görev aldığını federasyonumuzun bunu sitesinden duyurmadığını eleştirmiş.
Güzel bir haber değerli hakemimize başarılar diliyoruz. Dünya ve Avrupa kupalarına uzun süredir hakem gönderemediğimizden yakınıyorduk.
Bu haberi Sayın Savaş ESKİGÜLEK ‘in sitesinden öğrendiğini yazmış. Bir teşekkürde bizden Savaş beye .
TVF Ekim ayı sonunda mali genel kurula gidiyor. Hayırlı olsun. Genel kurul delege listesini inceledim. Maşallah iki faaliyet yılının bütçesini genel kurulun huzuruna sunacak olan Akif ÜSTÜNDAĞ federasyonu bütün yönetim kurulu üyelerini kulüplerin, kurum ve kuruluşların delegesi olarak yerleştirmiş. Yani sözün özü federasyonumuz kendi mali tablosunu kendi yönetim kurulu üyelerinin yer aldığı kurulun onayını sunacak. Oh ne güzel kendin pişir kendin ye.
Aslında kaygılanmalarına gerek yoktu. 2014 de bir bilanço sunup geçirdiler ki. Bir daha asla sorun yaşamazlar.
EVOLEYBOL sitesinin sayın editörü Deniz ARSLAN bey yazılarımızı yayınlarsa yeniden yazmaya karar verdim. Hayırlısı olur İnşallah.

3 Comments

 1. Aslında Savaş bey sitesinde yayınladığı hakemimiz gururumuz Nurper Özbar ‘ ın dünya kupası görevinin nereden öğrendiğini bizlerle paylaşsa kişi ve kurumları daha objektif değerlendirebileceğiz .Bir ihmal var mı art niyet var mı ? Hakem dernek federasyonumuz resmi sitesinden haberi paylaştı. Federasyonumuzun boyle bir uygulaması var mı ? Daha önce yapıldı mı hatırlamıyoruz. Gerçi en son Ümit bey görev yapmıştı sanırım.

  Beğen

 2. Sayın ‘Hakem’ rumuzlu takipçimiz,

  Keşke bana isminizle hitap etme şansı verseydiniz. Öncelikle bizleri takip etmeniz ve teşekkürünüz için duyduğum memnuniyeti bildirmek istiyorum. Yorumunuzda Doç. Dr. Nurper Özbar’ın Dünya Şampiyonası görevi ile ilgili haberi nereden öğrendiğimiz merak ettiğinizi belirtmişsiniz. Normal şartlarda bir haberci, haber kaynağını açıklamaz ama bu haber bana ait olmadığı için kaynağını memnuniyetle paylaşacağım.

  Söz konusu FIBV görevi açıklandığında başta Türkiye Voleybol Federasyonu ve Basın Danışmanı olarak görev yapmakta olduğum Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu’nun resmi internet siteleri ile TV’nin Basın Departmanı tarafından dağıtımı yapılan 10 Ağustos 2018 tarihli basın bülteninde tüm basın mensuplarına, internet sitelerine gönderilmiş ve basın ve internet siteleri büyük ilgi göstermişti. (http://www.tvf.org.tr/guncel/nurper-ozbara-buyuk-gorev/) (http://vhgf.org/nurper-ozbar/) İlgili haberleri linklerde bulacaksınız. Yani sizin de belirtiğiniz gibi Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu sitesinde haberi paylaşmıştık. TVF internet sitesi de Avrupa maç görevlerini toplu olarak duyuruyor. Ancak VHGF olarak bundan sonra daha sistemli bir şekilde yurt içi ve yurt dışı görevlerini bildirmeye başlayacağız. İnşallah bu açıklamam sizin için yeterli olmuştur ve kişi ve kurumları daha objektif değerlendirmenize yardımcı olmuşumdur.

  ‘Daha önce yapıldı mı hatırlamıyoruz’ diye neyi kas ettiğinizi tam olarak anlamadım ama eğer daha önce Dünya Şampiyonası’nda görev yapan hakemlerimizi sormuşsanız bununla ilgili bu hafta bir haber yapalım. Hem voleybol severlerin hatırlamasını hem de hakemlerimizin anılmasını sağlayalım. (Bu arada Sayın Cengiz Tokgöz’ün büyük emekle hazırlayıp voleybol camiasına armağan ettiği ‘1895’den 2018’e Mintonette-Voleybol’ kitabında ulusal ve uluslararası voleybol hakemlerimizle ilgili bir çok bilgi mevcuttur. )

  Bir de özel not yazmak istiyorum. Savaş Eskigülek olarak hakemlerimizin de haberlerinin değerli olduğuna, yayın hayatına başladığım Voleybol Magazin’li yıllardan bu yani, 2011 yılından beri inanmaya devam ediyorum. Yani çok saydığım Cengiz Tokgöz ağabeyin yanlış yazarak da olsa adımın geçtiği her haberinde belirttiği gibi konunun sevgili eşimin voleybol hakemi olması ile hiç alakası olmadığını, yıllar önce bu haberleri yapmaya başladığımı da tarihe not düşeyim.
  Saygılarımla.
  Savaş Eskigülek
  9 Ekim 2018, 20.16

  Beğen

 3. Savaş bey teşekkür ederim. Gayet iyi aydınlandım. Sizin bu bilgilendirmenizden sonra bir sey yazmayacağım. Haberin yayınlandığı tarihlerde ki tutarsızlık.Usta bir gazetecinin dip notunda sadece sizin sitenizde yayınlandığını yazması bütün bunlara ve bilgi kirliliğine rağmen bir şey yazmayacağım çünkü açıklamanız yeterli . Tekrar teşekkür ederim .

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s