REKLAMDA “30 Yıldır Voleybolun arkasındayız’ DEMEK KOLAY

Voleybol Uluslararası camiada Türkiye’nin açık ara en başarılı branşı olmasına rağmen seyirci azlığından ve medyada az ilgi görmekten yakınıyoruz. Son yıllarda özellikle büyük şehirlerde, federasyon birçok salonun yenilenmesini sağladı. Hem sporcular hem de izleyiciler adına bu yeniliklerin iyi olduğunu söylemeliyim. Ancak bu yeni salonlara ve yapılanmalara rağmen büyük maçlar hariç bırakın doluluğu   boş salonlara ( protokol hariç)  – Beşiktaş başkanının deyimi ile 25 kişiye- oynanan maçlar gördük.

Banka takımları ve müessese kulüpleri, çalışanlarını ve bazı okullardan öğrencileri getirerek salonu doldurmaya çalışsa da oyunun gidişatına verilen tepkilerden bunun sunni bir doluluk olduğu aşikar. Derbilerde çıkan olaylardan sonra, son yıllarda uygulanan “Rakip takımı seyircisinin salona alınmaması.” kararı seyirci sayısını daha da düşürdü ve içlerinde iyi bireyleri de bulunduran taraftar gruplarını salon dışına itti. Bu duruma ilaveten Twitter’da ve Facebook’ta voleybol sitelerinde gruplarındaki yorumları incelerken Vakıfbank’ın salonuna maçı izlemeye giden birçok kişinin;

“Maça gittik ancak alınmadık.” ,

“Salon girişinde bilet satılmıyor.” ,

“Sadece davetiyesi olanlar salona giriş yapabiliyorlarmış.”

Vakıfbank’ı Fenerbahçe maçının bileti için aradık, “”Bilet satışı olmayacağını, sadece davetiye ile giriş yapılacağını söylediler.”” tarzı yakınmaları görünce merak ettim gidenlere ve kapıdan dönenlere sordum.  Meğerse Vakıfbank  sadece kendisine üye olan kişilere e-mail ile “iki kişilik davetiye”  göndererek salona seyirci kabul ediyormuş, son gün salondan bilet satışı yapmıyormuş.

Onca öğrenci ve çalışan bir kulübe neden üye olsun? Veya bir maç için birkaç gün önceden plan yapıp trafiğe rağmen salona gidip bilet mi almalı? Ya birileri son gün “Ben gideyim de dünyanın en iyi kulüplerinden birini izleyeyim.” derse? Veya salona çocuklarıyla birlikte gelip Fenerbahçe veya Galatasaray’ı desteklemeye gelen aileler ne olacak?

Çok merak ediyorum; Vakıfbank bu salonu kendi tanıdıkları ve davetiye verdikleri maç izlesin diye mi yaptırdı? Yoksa her reklamda her fırsatta söyledikleri gibi Türk voleyboluna katkı olsun diye mi yaptırdı?

Salon dolu olmadan bu kadar insanın sudan sebeplerle salon kapılarından geriye döndürülmeleri  gerçekten voleybol adına çok üzücüm. Hele ki kulüpler ve federasyon sürekli seyirci sayısının artmasını ve medyada daha çok yer bulmayı istiyor gözükürken.

Bu hafta sonu oynanacak olan Fenerbahçe maçı için aynı uygulamanın yapılacağını öğrendim. Umarım böyle yapılmaz.

Umarım federasyon devreye girer ve en kısa sürede bu problem çözümlenir. İki takım da seyirci dolu bir salonda bizlere ve maça gitmek isteyen herkese güzel bir maç izletir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s