Kadın Milli Takımında Dudak Uçuklatan Skandal.. ?? DEHRİ CAN DEHRİOĞLU KOVULDU!


Vakıfbank’tan ayrılıp Nilüfer Belediyesinde baş antrenörlük görevine başlayan, sezon içinde başarılı grafikler çizerek yıldızı yükselen, Antrenör Dehrican Dehrioğlu; iddialara göre Kadın Milli ikinci takımının kampında bir oyuncu yüzünden kovulmuş.

Aynı iddialara göre, Milli takımın antrenmanı sırasında, orta oyunculardan Yasemin Şahin Yıldırım, labuali hareketlerde bulunup Can hocanın talimatlarını dinlemeyince, üstelik hocanın ikazlarına saygısızca cevaplar verince, Can hoca, sporcuya antrenrnanı terk etmesini bir kaç kez söyler. Ancak oyuncu sahadan çıkmamakta ısrar edip aynı hareketlere devam eder. Dehrican hoca da Yasemin Şahin’i kolundan tutup sahanın dışına çıkartır.

Oyuncu da antrenörü tarafından kolundan tutularak sahadan atılmasına içerleyip kocasına olayı “antrenör tarafından darp edildim” diye anlatınca Yasemin Şahin adlı sporcunun kocası, Federasyonu basar. Federasyon başkanına çıkıp “Dehrican hoca karımı darp etti. Bunu nasıl yapar?” diyerek anlatır. Yine iddialara göre olay doğru düzgün araştırıp soruşturulmadan, (bu ve benzeri yaşanan olay için antrenörden savunma istenir) Dehrican hocanın işine Fedarasyon başkanı tarafından son verilmiş.

Görevinden kendisinden bilgi dahi alınmadan alınmasına içerleyen Can hoca hırsını duvara yumruklayarak gidermek istemiş olacak ki eli bandajlanmış duruma gelmiş.
Voleybol kamuoyu bu konuda Federasyondan detaylı açıklama beklemektedir.

iddialar gerçek ise, Kimdir hocasının sözünü dinlemeyen bu sporcunun kocası? Fedarasyona giderek olay çıkarma gücünü kimden almaktadır?
Bay Fedarasyon başkanına diz çöktürüp ülkenin en değerli hocalarından birini, olay soruşturulmadan görevinden nasıl uzaklaştırabilmiştir ?

Hal böyle ise Tvf yi şimdiki başkan mı yönetmektedir ?

Voleybolun değeri, Can hocamızı, değersiz sebepten disiplinsiz davrandığı söylenen sıradan sporcu için harcamak nasıl bu kadar kolay olabiliyor?

Aldırma sevgili Can Derhi Can hocam aldırma, devran döner, hancılar hanında kalır yolcular çeker gider. inanıyorum ki bütün camia seninledir ve sen şüphesiz ki hanında kalmaya devam edeceksin..Senin gibi antrenörlere voleybol adına bu ülkenin çok ihtiyacı var..

EREN AKTULGALİ

1 Comment

  1. “Ben sporcunun zeki,çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim ” MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

    Başka söze gerek yok.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s