Efeler Liginde Şampiyon belli oldu; ŞAMPİYON FENERBAHÇE

 

2018-19 Türkiye EFELER LİGİ FİNAL SERİSİnin 5.ve son maçını kazanan, FENERBAHÇE VOLEYBOL TAKIMI, ŞAMPİYONLUĞUNU İZMİR’de KUTLADI.
Bundan önce oynanan serinin 4.maçının tersine bir  ARKAS ve oyunu istediği gibi yönlendiren bir FENERBAHÇE seyrettik. Tribünlerin tamamen dolduğu, BİLETLERİN BİR GÜN ÖNCEDEN TÜKENDİĞİ FİNAL MAÇI, beklediğimiz kadar heyecan ve mücadeleli geçmedi. En azından Arkaslılar bir hayal kırıklığı yaşadılar diyebilirim

Gelelim Maçın detaylarına;

İlk sete karşılıklı sayılar ile başlaya oyunda, sayılar 16-13’e geldikten sonra servise geçen HİDALGO, arka arkaya 7 servis ile bir anda Maçın ve ARKAS’ın HEYECANINI DÜŞÜRDÜ. ARKAS lı oyuncularda bu servisler ile DAĞILDI, GİTTİ! Bu seti 25-14 alan FENERBAHÇE’ morallendi.

İkinci sette sadece ORTA’dan HÜCUMlar ve Bloklar  ile  ETKİLİ OLMAYA çalışarak  Fenerbahçe’nin direncini kırmaya çalışan ARKAS’ın aksine FENERBAHÇE bu sefer Pasör çaprazı TERMAAT’ın ETKİLİ SMAÇ ve SERVİSLERİ ile bir adım önde giderek  bu seti  de 25 -22 aldı.

BDD0D134-A564-495D-B919-16A13FCB2172

Üçüncü set başlarken, herkes ARKAS’ın daha önceki maçlarında olduğu gibi ”bir geri dönüş” yapacağını az da olsa inançlıydı. Ancak  salonda ŞAMPİYONLUĞA ŞARTLANMIŞ ve olabilecek MİNİMUM hata ile oynayan FENERBAHÇE’li Voleybolcuları gördük. Etkili Servislerine isabetli manşetleri de eklenince,Tecrübeli Pasör ULAŞ, Oyunu istediği organizasyonlar ile şekillendirdi..

Şampiyonluğu getiren son set 25 – 19 ile bitti.

Fenerbahçe nasıl kazandı?

  • FENERBAHÇE adına zaman zaman ETKİLİ HÜCUM Organizasyonlarını gördüysek de, bana göre MAÇIN ve ŞAMPİYONLUĞUN ANAHTARI; ETKİLİ SERVİSLERDİ.
  • Oyuncular bu maça çok iyi konsantre olmuşlar.   Geçen maça kıyasla daha dri ve etkili oynayarak Finalin MVPsi seçilen HİDALGO (23 Sayı) ve TERMAAT’ın (23 Sayı)  kazanma hırsı ve etkili oyunu ( 6 Sayı)  katılan Emere Baturun yanında, HIZLI HÜCUM PASLARI ile Smaçörleri etkili şekilde kullanan Kaptan ULAŞ’ın  performansı Şampiyonluğu getirdi.  ( Yedek oyuncularından sadece İZZET’i –sadece servis atarak – oyuna alan,bu Fenerbahçe tabiri caizse İLK 6 BAŞLADI..İLK 6 BİTİRDİ..)306103C6-C153-49D8-9036-DD8A343BE60C

Arkas neden kaybetti?

  •  Bu maçta yüksek etkili ve yüksek bir performans gösteren  ve akılda  kalan bir tek ADİS ( 27 Sayı )ile sezonun en iyi hücum yüzdesi ile oynayan Orta Oyuncu HASAN ( 11 Sayı) vardı.
  • Sezon boyunca en başarılı performans gösteren,TAHT (13 Sayı) ile YİĞİT(6 Sayı) maalesef bugün çok etkisizdiler. Bunun en önemli sebebi de Pasör RADKE’nin bir türlü istediği manşetleri alamamasıydı.
  • Bu arada SEZONUN EN ETKİSİZ ve KAÇAN SERVİSLERİ Tribünde bulunan bizim gibi voleybolseverleri ÇİLEDEN ÇIKARDI. 

 

EFELER LİGİ için bir kaç kelime..

Ekonomik  sorunların gittikçe daha belirgin olmaya başlaması nedeniyle yüksek bütçeleri olmayan (Banka ve Belediye takımları hariç) TAKIMLARIMIZDA  KALİTELİ OYUNCULAR OLMAMASI NEDENİYLE, ZEVKLİ VE KEYİFLİ BİR VOLEYBOL SEYREDEMEDİK..

Düşünün ŞAMPİYON olan FENERBAHÇE Takımı sezonu neredeyse YEDEK OYUNCULARINA ŞANS VERMEDEN BİTİRDİ!.. Yüksek bir bütçe ile sezona Şampiyonluk iddiası ile başlayan HALKBANK, ile ZİRAAT BANKASI ve İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Takımları ise HİÇ BİR KUPA ALAMADAN bana göre FİYASKO ile BİTİRDİLER..

Gelecek Sezon için aldığımız “Dedikodular” hiç de iç açıcı değil..Takımlarımızın neredeyse tamamı bu sene oluşturdukları BÜTÇELERİNİN, YARISI KADAR bir BÜTÇE OLUŞTURACAKLARMIŞ.

Bu da demektir ki SENEYE; Bu seneden de kalitesiz Yabancı Oyuncuların olduğu bir ligimiz olacak. Bunun sonucu da Avrupa’da BAŞARILI SONUÇLARIN GELMESİ ZOR..

‘İnşallah yanılırım’ demek isterdim ama bu Ekonomik şartlarda buna ümidim yok..

Satırlarımı bitirirken yine bugün yaşanılan ve (Sezon bitse de) BİR TÜRLÜ ÇÖZÜM SAĞLAYAMADIĞIMIZ, SALONA GİRİŞ PROBLEMLERİNİ HATIRLATMAK İSTİYORUM. Elimizde Davetiye ile “Acaba yine giremiyecek miyiz?” diye çekinerek o kapı senin, bu kapı benim, dolaşa dolaşa  bizlere STRES YAŞATTIKLARI İÇİN Değerli FEDERASYON YETKİLİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ! ve ÖNÜMÜZDEKİ SEZON İÇİN,BU SORUNU YAŞATMAYACAKLARINA KENDİMİZİ İNANDIRMAK İSTİYORUZ..

Ayrıca GÜVENLİK GÜÇLERİMİZE de BİZLERE FUTBOL SEYİRCİSİ ÖN YARGISI ile YAKLAŞMAMALARINI ARZU EDİYORUZ.

Centilmen İzmir seyircisine teşekkür….

Özellikle EFELER LİGİ FİNAL SERİSİ ve AXA BAYANLAR TÜRKİYE KUPASI İÇİN SALONU HER MAÇ da TAMAMEN DOLDURUP,BİLETLERİ TÜKETEN “CENTİLMEN İZMİR SEYİRCİSİ”ne BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYOR, önümüzdeki sene de AYNI ŞEKİLDE SALONU DOLDURMALARINI CANI GÖNÜLDEN ARZU EDİYORUZ.

Seneye buluşmak üzere..

Sağlıcakla Kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s