AH MİLLİYET VAH MİLLİYET!

Basketbol sporuna ve çeşitli organizasyonlara hizmet eden Abdi İpekçi spor salonu’nun yıkımına başlandı. Temelleri 1979 yılında atılan ve 1989 yılında hizmete giren 30 yıllık spor salonu ve ilave tesisler yıkılıyor. Basketbol Federasyonu Başkanı sayın Hidayet Türkoğlu‘nun açıklamasına göre – detayları kamuoyu ile paylaşılmamasına rağmen- çok görkemli bir basketbol tesisi yapılacağı anlaşılıyor. Şimdiden basketbola ve sporumuza hayırlı olsun. İnşallah kazasız belasız biter ve hizmete açılır.
Basketbol federasyonu bu salonu kendi bütçesinden mi yapacak yoksa devletin desteğini alarak mı yapacak zaman içerisinde öğreneceğiz.
Görülen o ki basketbol federasyonu başkanımız ile camiası çok mutlu ve kenetlenmiş gibi görünüyor.
Dediğim gibi bütçesi nereden sağlanırsa sağlansın büyük bir hizmet . Düşünen planlayan ve uygulamaya koyanları kutluyoruz. Hiç olmazsa “Federasyonlar tesis yapmaz kardeşim tesisi devlet yapar yada spor teşkilatı yapar “ diyen sivri zekalı birisi de yok. Hoş kendisi sporun içine etti ve kayıplara karıştı, gitti.
Türkiye voleybol federasyonumuz bundan yıllar önce kendi tesislerini kendi bütçesiyle yapmıştı. Hem de kaç tane!.  Biz sayısını unutmadık unutturmayacağız. İlk aklımıza geliveren Ankara Beştepe voleybol salonu ve tesislerinin temelini Nisan 2009 da atılmış 8 şubat 2010 tarihinde 10 ay gibi bir sürede hizmete açılmıştı . İstanbul Burhan Felek spor salonunu yıkılmış , 6 mart 2010 tarihinde temelini atılmış,  19 kasım 2010 tarihinde ( 9 ay gibi kısa bir sürede ) hizmete açılmıştır. Daha yazamadığım onca tesis daha voleybola kazandırılmıştır.
İzmir Atatürk spor salonunun otel ilavesi ile birlikte yenilenmesi, Bursa Cengiz Göllü voleybol salonunun inşası da o dönemin başkanı sayın KARABIYIK tarafından yapılmıştır.
Hepinizin bildiği gibi dönemin spor bakanının isteklerine direndiği için baskı ve ayak oyunları ile uydurma genel kurulda yerine başkaları atanmıştır.
O günden bu güne voleybola yeni bir tek tesis kazandırılmamış mevcut olanlar işletilmeye çalışılmıştır.
Hatta Rahmetli EPİRDEN ağabeyimiz o döneminin başkanını karikatürize ederek Pinokyo’ya benzetmişti. Neden böyle bir benzetme yapılmıştı peki? Biliyorsunuz beyefendinin rakamlarla arası çok iyiydi . 10’u 100 , 100’ü 1000’ lerce yapabiliyordu . Hatta bir keresinde Samsunda dönemin spor bakanından gaz alıp plaj voleybolu tesisi işlemlerini bile başlatmıştı. Şimdi soruyoruz. Nerede o tesis acaba? Samsunlu vatandaşlarımız bunu kendisine sormuyor mu?
Bugünkü başkanımızın da henüz tesis yapmaya vakit bulamadığını düşünüyorum .Yada şöyle dediğini de duyar gibiyim “Kardeşim tesis yapacağız ama adam tesis yapacak yer bırakmamış ki bize “
Ve Milliyet gazetesi kendisini yılın spor adamı aday listesine aldı .
Vah milliyet vah.

7 Comments

 1. Hani rumuz isimlerle eleştiri yazanları yargılıyorsunuz ya size bazı hatırlatmalar yapayım . Kısmet rumuzuyla yazdım yine kısmetle devam edeyim. Anadolu dan bir hakem arkadaşımızın yazdığı gibi biriniz piyangodan çıktınız . Diğeriniz kendi ifadenizle yıllarca mağdur oldunuz . Mağdur olmanıza neden olan kişilere sadece onların anlayacağı şekilde sosyal medya hesabınızdan bindirdiniz. Seminerlerde insanlar size sadece bu kadar acımasız kime bindiriyorsunuz diye sordu .
  Çünkü kime bindirdiğiniz bir çok kişi tarafından anlaşılamıyordu .
  Sizin eleştirdiğiniz rumuz isimle yazı yazanlar bu sitede neler yapmış hatırlatayım . Bu sitede tankın topun ve hiçbir gücün kolay kolay yıkamayacağı dünyanın en üst düzeyinde kartviziti olan bir adamın yaptığı bütün usulsüzlükler tespit edildi. Bu sitede isimsiz yorum yazanlar usulsüzlüğün boyutunu gözler önüne serdi. Mücadele etti .Yıkılmaz denen adam yıkıldı .İnanın bana siyasi gücü olan il temsilcisi beyefendi , onun siyasi gücü sizinkinden daha güçlü idi .
  İzmir ‘ de sizden önce görev yapan il temsilcisinin müsabakalarda ve fikstürde usulsüzlük yaptığı ortaya çıktı . Yine bu sitede ortaya çıkartıldı .Bu sitede hani sizin eleştirdiğiniz yorumcular var ya onların çabaları İl müdürlüğünün dikkatini çekti. O günün başkanı tarafından görevden alındı daha doğrusu istifa ettirildi.
  Ama aynı federasyon başkanı MHGK daki görevinden alamadı. Neden çünkü yukarıda bahsettiğim topla tüfekle yıkılmayacak adam buna izin vermedi. Bu olayların sonunda ne oldu cesur ve yürekli il temsilcimiz siz voleybolun tozlu sayfalarından çıkıp bu makama oturdunuz . Federasyon başkanı değişti. Yeni kurulu oluşturdu .Yeni kurulunu kurarken topla tüfekle yıkılmayacak adamın siyasi gücü tarafından kendisine yapılan baskılara bu sitede açığa çıkarılan hatalı usulsüz icraatlarını kanıt olarak öne sürdü .Ve çok beğendiğiniz Aziz hoca o makama geldi . Yıllarca mağdur olan hanımefendi sizin mağduriyetiniz sona erdi. Bakın sizin il temsilcisi olabileceğiniz konuşuluyor.
  Bu sitede yorum yazan isimsiz yorumcular sayesinde biriniz il temsilcisi oldunuz .Birinizin bu işte çektiği sıkıntılar şimdilik sona erdi. İlla birileri bizi eleştirecek ve dürüstlükten bahsedecekse bu siz olmayın en azından arkadaşlarınızdan destek isteyin. Yani Aziz hocayı ve Eyüp hocayı bırakınız başkası övsün yanlış anlaşılır sonra .İl temsilcisi olmak için övdüğünüz zannedilir .Dik duruşunuz zarar görür .Çünkü büyük bir çoğunluk sizin gibi düşünmüyor.
  Ha bu konuda ısrarlıysanız inanın bana bu rumuzla yorum yapan insanlar bir yerlerden bilgi ve istihbarat açısından iyi besleniyor.
  Son bir sözde bize ayar vermeye çalışan bazı antrenör ve voleybol yazarlarına .Kaşınmayın, kaşınmayın rica ederim .Çünkü sizinle ilgili çok söylenti var bize malzeme olacak. Rahmetli EPİRDEN inanılmaz bir miras bıraktı bize .

  Beğen

 2. Yıllar önce adamın biri isminin sonunda x olan bir sitede masum bir insanı sadece bir kurula girmesine engel olmak adına diğer masum bir insanla beraber lekeledi.
  Günlerce gündemden inmedi. Bir tekinizden ses soluk çıkmadı . Arkadaşlarına sahip çıkan olmadı. Sonunda bildiğimiz kadarı ile masumlardan biri yargıya başvurdu .Yargı iftirayı atanı tespit etti. İftiracı hüküm giydi. Ancak bu adam dünya markasının kurullarında yer almaya devam etti .Kimse yargı kararı olmasına rağmen görevine son verilmelidir demedi. Akif arka çıktı.Yine rahmetli EPİRDEN ‘in sitesinde rumuz ile yazı yazanlardan destek buldu.
  Özkan ‘a yazıldı ,Mustafa’ya yazıldı Ahmet’e Ümit ‘e , Suat ‘a ,öteki Suat ‘a , Akın ‘a ,Uğur ‘a Faruk ‘a , Cemil ‘e Mehmet’e yazıldı kimseden çıt çıkmadı . Akif’e Aziz ‘e Eyüp ‘e yazılıyor diye mi zorunuza gidiyor . Bakın bakalım geçmiş yıllara ateş olmayan yerden duman tütmüş mü ?

  Beğen

 3. Güçlüden yana olanlar korkak ve kaypak olurlar ,Güç merkezi değiştikçe döner fırıldak olurlar.

  Beğen

 4. Bu teşkilatın başkanı 12 yıldır voleybolun şu yada bu şekilde yönetiminde olduğunu söylüyor . Sayın KARABIYIK ile bir süre çalıştı yanında staj yaptı. İki yıldır voleybolumuzu yönetiyor ve maalesef yılın spor adamı adaylarının içinde aday.

  Beğen

 5. Unutmadım Gürkan Bey unutmadım .Bilerek yazmadım . Gerekirse yazarım başka şeylerde yazarım.Mesaj iletilmek istenenler tarafından alınmıştır.

  Beğen

 6. TVF başkanı Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ ın ablası Meral ÜNSAL hanımefendinin vefatını öğrendik.Cenab-ı Allahtan Merhumeye rahmet yakınlarına sabır ihsan etmesini dileriz.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s