BİTLİS’TE ASLINDA NE OLDU?

Evoleybol olarak amacımızın voleybolu sevdirmek, yaymak ve popüler haline getirmek olduğunu  çeşitli yazılarımızda vurguluyoruz. Bu amaçla sadece büyükşehirlerden değil, ülkenin farklı yerlerinden haberlerle takımları, oyuncuları, antrenörleri voleybol kamuoyuna tanıtıyoruz.

Bir kaç ay önce yaptığımız Mardin gezisinde de izlediğimiz maçların ışığında TVF Bayanlar 2. lig 8. grup takımları ve voleybol  hakkında yazılar yazmıştık.

( https://evoleybol.com/2017/12/20/mardinde-voleybol-dolu-bir-hafta-sonu/

https://evoleybol.com/2017/12/21/mardin-milli-takimdan-ne-bekliyor/

https://evoleybol.com/2017/12/25/vani-van-canavari-degil-kim-kurtarir/

https://evoleybol.com/2017/12/29/imkanim-olsa-neslihan-demir-gibi-olabilirdim/

Ancak o dönemde  grubun namağlup takımı Bitlis Gençlikspor’u merak etmemize rağmen izleme  fırsatı bulamamış, onlardan bahsedememiştik. Açıkçası ondan dolayı da kendimi biraz ‘eksik’ hissediyordum.

Oradan ayrılınca bağlarımızı koparmadık tabii.  Grubu takip ettim. Mardin Büyükşehir Belediyesi,  Vali’nin   (Aynı zamanda belediye başkanı)  büyük desteği ile ikinci yarıya transferler yaparak başladı. Antrenör olarak Elazığ İl Özel idarenin eski antrenörü Aytaç Ekici‘yi getirdiler. ( Aytaç Ekici ile ilgili adli süreci devam eden çeşitli davalar olmasına rağmen) 1. ligden Gümüşhane Gençlerbirliği’nden Pasör Esra İnce ve orta oyuncu Berna Apa‘yı alarak ikinci yarıya iddialı girdiler.

Bitlis’te oynanan ve bir anlamda grup liderini belirleyecek olan maçta Bitlis Gençlikspor ve  Mardin Büyükşehir Belediyespor karşılaştılar. Maçı Mardin Büyükşehir Belediyespor 3-2 kazandı ama ilk maç 3-0 kaybettiği için puanların eşit olması durumunda avantaj Bitlis takımında olacak.

Maçtan sonra Mardin  takımı sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla maç bitiminde oyuncularının saldırıya uğradığını iddiia etti. Bitlis Gençlikspor Antrenörü Merve Çekiç sayfa arkadaşımız olduğu için hemen kendisine ‘Hocam Bitlis’te neler oluyor?’ diye sordum.

Bitlis’te voleybol adına güzel şeyler oluyor hocam. 70 bin nüfuslu küçük bir şehirden çıkardığımız takımımızla burada voleybola, spora ilgi çekiyoruz. İki yıl önce başladığımız noktayı daha ileri götürmeye, gençlerimizi spor yapmaya, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışıyoruz. Bu sene takım da iyi gidince oldukça ilgi görüyoruz diyebilirim. Bizi çarşıda sokakta görenler ‘Hocam maç saat kaçta?’ diye soruyor. Yani  Bitlis’te iyi şeyler oluyor’ dedi.

Hocam Mardin Büyükşehir Belediyespor öyle demiyor ama. Oyuncularının saldırıya uğradığını söylüyorlar‘ dedim.

Hocam biz de sosyal medyadan olayları takip ettik. Neden öyle yaptıklarını tahmin de edebiliyoruz. Çok fazla yatırım yapmalarına, birinci ligden oyuncu almalarına rağmen zar zor galip gelerek gittiler. Sanırım ‘Hani maçı kolay alacaktınız!’ diye hesap soran olursa bir bahaneleri olsun diye öyle yaptılar. Maç içinde antrenörleri bizim takımda oynayan eski oyuncularına sürekli sözlü tacizlerde bulundu. Maçtan sonra da seyircilere gidip bir şeyler söyleyince olaylar çıkmış. Galip gelmiş bir takım olarak sakince soyunma odasına gideceklerine neden tribünle diyaloğa girme ihtiyacı hissettiler acaba? Ne gerek vardı? Hem eğer onların iddia ettiği gibi oyuncularının ağızları burunları kırıldıysa burada neden rapor almadılar? Neden burada şikayetçi olmadılar? Size aynı oyuncuların sosyal medyada maçtan sonra yaptığı paylaşımları gönderiyorum. Birinde en ufak bir şey görebiliyorsanız bize de söyleyin lütfen. Ne yazık ki ortada bir senaryo ve çok iyi oynayan aktörler var’ dedi.

‘Federasyondan size bir ceza geldi mi?’ diye sordum.

Hocam; ne hakem ne de gözlemci raporlarında hiç bir şey yok. Bu durum bizleri de çok üzdü. Bizi temelsiz suçlamalarla karşı karşıya bıraktılar ne yazık ki. Üstelik buna da gerek yok. Zaten her iki takım da büyük oranda playoff’u garantilemiş durumda.  Üstelik onlar çok büyük yatırım yaptılar. Ama dediğim gibi istediklerini alamayınca bir bahane olsun istediler’ dedi.

Hocam; hepinize geçmiş olsun. Güneydoğunun tatlıları meşhurdur. İnşallah siz de işi en kısa  zamanda ‘tatlı’ya bağlarsınız’ dedim.

İnşallah hocam. Bizim amacımız iyi şeyler yapmak’ dedi.

Hocam; son bir şey daha soracağım; Sponsorunuz var mı? Kim destek veriyor size?’ dedim

Hocam sponsorumuz EREN HOLDİNG. Bu vesile ile Bitlis voleyboluna yaptığı katkılardan dolayı Eren Holding‘e ve Yönetim kurulu başkanı Ahmet Eren Beyefendiye teşekkür ediyoruz. Bunun yanında valimiz ve Gençlik spor müdürümüz bize her daim destek oluyorlar dedi.

Hocam; Bitliste voleybol çalışmalarınızda ve  playoffta başarılar diliyoruz’ dedik ve vedalaştık.

TVF 2. lig 8. grupta durum bu.  Umarım voleybol adına oradan  güzel haberleri sizlere iletmeye devam ederiz

 

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s