ENGEL TANIMAYAN BİR İNSANI TANIŞTIRALIM… / Deniz Arslan

Ankara’da Türkiye Bayanlar Voleybol ligi Final maçları için salonda dolaşırken Kepez Belediyespor’un başarılı oyuncusu Ceren Atila’nın tekerlekli sandalye ile tribüne doğru gelen birine sıkıca sarıldığını gördüm. ‘Muhtemelen akrabası ya da kardeşi’ diye düşündüm.

Ceren’in sevgisi ve karşısındakini görmüş olmanın yarattığı mutluluk vücut diline yansımıştı. Bir süre onları izledim.

Engelli birini salonlarda, sporcu olarak, izleyici olarak gördüğümde sosyal hayatın içinde bulunma çabalarını takdir etmekten öte hayranlık duyuyorum. Sağlam biri olarak benden çok daha fazla enerji harcayıp çaba gösteriyorlar çünkü.

Yanlarına gittim. ‘Kardeşiniz mi?’ diye sordum Ceren’e. ‘Kardeşten de öte. Sınıf arkadaşım’ dedi. ‘Gerçekten sınıf Arkadaşın mı?’ diye tekrarladım şaşırarak. ‘Evet. Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulunda beraber okuduk. Sürpriz yapmış bana’ dedi. Şaşkınlığım bir kat daha artmıştı. ‘Şimdi de Sakarya Üniversitesinde ‘spor yöneticiliği yüksek lisansı’ yapıyor’ diye devam etti Ceren. ‘Ama nasıl olur?’ diye soramadım. Ama merak da etmiştim. ’10 yıldır Masa Tenisi Milli takımında oyuncudur kendileri’ diye devam edip merakımı giderdi Ceren.

Böyle tanıştık Milli Masa tenisçimiz Kezban Çakır’la. Bu vesile ile ‘Engeli engel olarak tanımayan bu değerli sporcumuzu tanıtalım istedik. EVOLEYBOL ailesi olarak hem spor hem eğitim hayatında başarılar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s