EY SIRBİSTAN, AMERİKA, BREZİLYA!

Ey Sırbistan, Amerika, Brezilya Rahat Ol 2020 Olimpiyat Vizeniz Bizden…

Bildiği gibi 2020 olimpiyatları yaklaşıyor.  Dünya ülkelerinin voleybol branşında olimpiyatlarda yer alabilmesi için elemelerden geçmesi gerekiyor.  Kadınlarda ne yaparız bilemiyoruz ama işimiz zor 2020 için.  Federasyondan bir hazırlık, kıpırdama var mı?  Yok!

Yok kardeşim yok çünkü inanmıyorlar!

Ey Sırbistan Amerika,Brezilya Rahat Ol 2020 Olimpiyat vizeniz bizden…
Milli seviyedeki rakiplerimizin oyuncularını maddi-manevi hazırlayıp acımasız rakipler yaratarak, milli takımımızın karşısına dikeceğiz.. Ligimizde 4 Sırp, 2 Brezilyalı, 2 de Amerikalı  önemli oyuncuları, üst seviyede hazırlayarak..

Olimpiyatta iddialı bazı ülke takımlarına bakalım;

Çin, ülke dışında oynayan oyuncularını ülkesine geri çağırdı.

Ligi bulunmayan Amerika oyuncularını yurt dışında üst düzey karşılaşma yapan ülkelerde oynatıyor. Brezilya da öyle.

Ligi yabancısız astronomik paraların uçuşmadığı Sırbistan da parası bol, iyi antrenörlerin bulunduğu, oynatılma garantisi ile sporcularını maddi manevi sırtlayacak ülkelere gönderiyor.

Onlar için önce Milli takım ve ülke bayraklarının en üstlerde dalgalanması önemli hemde çok önemli…

Bize bakalım;

Guıdetti’nin isteği ile Eczacıbaşı’nın katlettiği iki sporcumuzu Gözde Yılmaz ve Meliha İsmailoğlu‘nu transfer edip yabancı transferlerine de bakarsak sürekli oynama şansları zorda olsa İtalyan modeline benzer şekilde yedi milli oyuncuyu kadrosunda bulunduran Vakıfbank’ın, Milli takım adına alkışlanacak atağından başka kadın milli takımı için görebildiğimiz hamle yok.

Federasyonun planlaması hiç yok zaten beklemekte hayal olur.
Olimpiyata hazırlık düşüncesi ile 1-2 senede olsa yabancı oyuncu adedini düşürme hassasiyetini göstermediler, istemediler.. 3+1 inadı Milli seviyedeki sporcularımızı yine bençe mahkum edip, antrenman oyuncusu yapacak Olimpiyata katılmak da hayal olacak!

Bayrağımızın dalgalanması mı??!!! Boşverr …Ülke marşımızın bile törenlerde yasaklandığı şu günlerde !!!

VNL karşılaşmalarını hep beraber seyrediyoruz ligimizde yedek bekletilen sporcularımızın onurlu mücadelesini. Oyun içinde özellikle kritik zamanlarda bas bas bağırıyor mu maç ve güven eksiklikleri?.

Bizler mi ?? Ezik ülke voleybol sevenleri olmaya mahkum edileceğiz her zaman ki gibi ligde oynayan sempati duyduğumuz yabancı sporcuların ülkesini destekleyeceğiz sanırım..

 

 

Sonrasında sayın Federasyonumuzda en iyi başarabildiği yemek davetleri,  Tv ya da gazetelerin çakma anketleri ile Türk voleybolunun zirvede olduğuna inandırma çalışmaları ile göz boyamak! 

Öyle yaparak donanımlı bilgiye sahip olmayan Sayın Spor Bakanlarının gözünün içine baka baka yabancı sporculardan kurulu 2-3 takımdan ibaret ‘çakma başarılı kadınlar ligi‘mizi Dünyanın en iyi ligi (mevcut imkanlarla en iyisini yapan sporcular ve hocalarımı önce alkışlayıp sonra tenzih ettikten sonra) ilan edip,  erkeklerde de alınan halk dilinde ”gazozuna şampiyonluğu” Avrupa şampiyonluğu diye gazlayarak, Türk voleybolunu dibe vurdurmanın umursamazlığı ile sağlama aldıkları koltuklarında gerile gerile oturmaya devam edecekler..

Şimdiden sizlere Sırbistan,  Amerika, Brezilya.İtalya kapışma heyecanı için iyi seyirler..
Sonrasında da ise bizde burada olsaydık hayallerini kurmaya..

Bakan Kasapoğlu, Şampiyon A Milli Erkek Voleybol Takımımızı Kabul Etti

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s