TİŞİKKİRLER MİLLİ TAKIM!

Bu ülkedeki saçmalıklardan SI-KIL-DIM!

Misal yangın çıkar, “Daha önce nikah memurluğu yapmış adamı niye Orman müdürü yaparsınız?” diye sorarlar, “Amerika’da da yangın var. Bu adamın suçu mu?” diyorlar.

“Niye 13 makam uçağı varken yangın söndürme uçağı yok?!” diye sorarlar, “Bunlar bizi karıştırmak isteyenlerin safsataları” diyorlar.

“Şöyle şöyle olsa daha iyi olmaz mı?” dersin, “Millet bizi seçti, biz istediğimizi yaparız” diye cevaplıyorlar.

Çok ısrar edersen, soruşturmalar, davalar, cezalarla uğraşıyorsun. Hiç bir konuda düşünceni, içinden geçeni, gördüğün yanlışlıkları dile getiremiyorsun!

Voleybol Milli takımımız olimpiyatlarda, şanslı bir kura çekip, diğer grubun en az puanı olan ekibi ile eşleşti. Onu yense yarıfinalde Brezilya – Rusya maçının galibi ile karşılaşacaktı. Diğer eşleşmelerde Sırbistan, ABD ve İtalya birbirlerini yerken, biz finale çıkabilirdik!

Ama olmadı

“Voleybol Milli takımı, Kim ve 5 diğer Kore’li oyuncuya neden yenildi?” “Kim yıllarca Türkiye’de oynadı hiç mi analiz etmediniz?” diye soruyorsun “Tişikkirler Filenin Sultanları, bu gurur bize yeter” diyorlar.

“Madalya alabilirdik, yarı finalde daha önce de yendiğimiz Brezilya’yı yenebilirdik.” diyorsun, “Tişikkirler Filenin Sultanları, işte kadınların gücü” diyorlar.

İddia bile Kore galibiyetine 4,5 oran vermiş! Dominik Cumhuriyeti -ABD maçında bile aynı oran. Ne demek bu? “Kore’nin bizi yenmesi çok çok düşük bir olasılık” diyorlar yani! Ama o olasılık geeçekleşti. “Niçin yenildik? Gelin bunun analizini yapalım” diyorsun, “Tişikkirler Filenin Sultanları, Olimpiyat beşincisi olduk” diye manşetler.

Ya bi çektirin gidin be kardeşim!

Bi çektirin gidin!

Bu mantık yüzünden bir arpa boyu yol alamıyoruz.! Bu mantık yüzünden bir bok olamıyoruz. Hep geriden takip ediyoruz her şeyi. “Olimpiyat havası koklamak yetmez mi?” demiş bir zeka özürlü! Koku hasreti çekiyorsan memlekette kokudan bol bir şey yok kardeşim.

Bu ülkedeki saçmalıklardan SI-KIL-DIM!

Yeminle SI-KIL-DIM!

Ne zaman sorumlu olanlar sorumluluğu kaybedecek? Misal Guidetti bey, 13 yıldır Türkiye’de, Vakıfbank gibi “gak” desen ekmek, “guk” desen su veren, alt yapıyı italyana, kondisyon italyana, üst yapıyı italyana emanet bir kulüpte, niçin bir oyuncu çıkmıyor?

Niçin??

Niçin Vakıfbank Türk oyuncu mezarlığına dönmüş durumda? İnsan 13 yılda bir smaçör çıkarmaz mı? Hep Gabi, Kim, Hill mi oynayacak?

Oyuncuların kondisyonu yerlerde! Orta oyuncular köşelere yetişinceye kadar top sahamızn sekip tribünlere gidiyor. Orta oyuncularımız nefes nefese! Diller bir karış dışarda, yetişemiyorlar! Kore’nin uzatma setinde Kim ile kazandığı sayılara bakın. Önü boş neredeyse. Milli takımın kondisyoner İtalyan’ı ne yapıyor? Sorsan “Teşekkürler Filenin Sultanları, Olimpiyat beşincisi olduk!”
Bu ülkede bir tane kondisyoner yok mu?

“Maç boyunca bir önceki maçın yıldızı Tuğba Şenoğlu ve Hande Baladın kenarda unutuldu” diyorsun, “Teşekkürler Filenin Sultanları, Olimpiyat beşincisi olduk!” diyorlar.


Bir hocamız “Milli takım Solak smaçörlere karşı hiç mi çalıştırılmadı acaba?” demiş. Niye? Ne gördü acaba?

“Ebrar olimpiyatlarda iyi değildi” diye suçu oyuncuya atıyorlar. Ebrar’ın, dengeli bir oyuncu olmadığını Boyacı Hüseyin bile yıllar önce görmüştü. (https://www.google.com.tr/amp/s/evoleybol.com/2017/08/27/boyaci-huseyinin-gordugunu-federasyon-gorebilecek-mi/amp/ )

Peki federasyon tedbir aldı mı? Sorsan “Tişikkirler Filenin Sultanları, Olimpiyat beşincisi olduk!” diyorlar.

Bir şeyi eleştirmek vatan hainliği değildir.

“Bu neden olmadı?” diye sormak başarı istememek değildir.

Emme basma tulumba gibi her şeye baş sallamak, düşündüğünü söylemekten korkmak, pısmak da, olsa da olmasa da alkışlamak “Voleybolsever” olmak değildir.

Sen “BİZ VOLEYBOL ÜLKESİYİZ” diyorsan eğer ona göre hareket edeceksin. Voleybol ülkesinin Milli takımında bir smaçörün yok daha!

2 Comments

 1. Milli takım ile ilgili yorumlarınıza katılıyorum. Fakaaaat, “Vakıfbank altyapıdan 13 yılda kimi yetiştirdi” diye sorarsanız, size “siz hiç ligleri, oyuncuları takip etmiyor musunuz?” diye de sorarlarsa alınmamalısınız. Vakıfbank altyapıdan 13 yılda bir smaçör çıkaramadı derseniz, Gözde Kırdar’ı ne yapacaksınız? Kenarda unutuldu dediğiniz Tuğba Şenoğlu nerede yetişti? En iyi blokör Zehra Güneş, İtalya’ya transfer olan Ebrar? Liglerde oynayan diğer oyuncular?
  Diğer konularda size hak veririm. Ama sizden de şunun cevabını isterim. Hani Vakıfbank hiç oyuncu yetiştirmemiş ya, Eczacıbaşı ve Fenerbahçe’nin yetiştirdiği oyuncuları sayabilir misiniz?
  Tabi bu mesajımı yayınlayabilirseniz…

  Beğen

  1. Bahsettiğiniz oyuncuların hiç biri vakıfbanktan yetişmedi. Tuğba Şenoğlu Tarsus’tan Hasan Baykara Hocanın öğrencisi. Zehra Güneş Mehmet Erdem spor Kukübünden Erdem Hangül hocanın çğrencisi, Ebrar önce Balıbesir, Sonra Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan yetişme. Gözde Kırdar Vakıfbankta nçok önce Güneş Sigorta takımının alt yapı oyuncusu. Bunlardan hangisi Vakıfbank’ın altyapısından yetişme peki? hazır ve yıldız olacak bir oyuncuyu alıp takıma monte etmek yetiştirmek sayılır mı sizce?

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s