Milli Takımlar Alt yapı sorumlusu Şahin Çatma ; BAŞARILIYIM, GÖREVİMİN BAŞINDAYIM

Yazarımız Eren Aktulgali’nin yazmış olduğu https://evoleybol.com/2021/05/23/tvf-velilerden-tirsti-mi/ yazıdan sonra Kadın Milli Takım Altyapılar sorumlusu Şahin Çatma hocam beni aradı.

Rahmetli Epirden hocam varken rahattım. Yazımı yazar, keyfime bakardım. Ama Hasan Hocamdan sonra yazarlığın üstüne Genel Yayın yönetmenliği görevi de bana kalınca yazılar ile ilgili tüm sorunlar doğal olarak bana geliyor.

Şahin hocam da arayınca “Eyvah” dedim içimden.

Telefonu açtım”Deniz bey teessüf ederim. Benim telefonum var sizde. Üstelik sadece sizde değil Türkiye’de voleybolun içinde olan hemen herkeste benim telefonum var. Bir sorun olduğunda, bir sıkıntı olduğunda bana herkes rahatlıkla ulaşabiliyor. Bu yazıyı yazmadan önce beni arayıp sorabilirdiniz.” dedi.

“Hocam yazıyı ben yazmadım. Eren Aktulgali’nin yazısı” dedim.

“Biliyorum. Ama siz yayınlamadan önce bana sorabilirdiniz” dedi.

“Neyi hocam?” dedim.

“Bakın ben şu an halen görevimin başındayım mesela. Kaldıki ayrılmış da olabilirdim. Biz burada sonsuza kadar kalmak için gelmedik. Görev yaptığımız süre içinde elimizden geleni de yaptık. Bir Avrupa Şampiyonluğu, bir Avrupa ikinciliği, iki Dünya dördüncülüğü aldık. Dört yılda elde ettiğimiz dereceler bunlar. Daha ne yapmamız bekleniyordu? Biz başarısız mıyız bu durumda?” dedi.

Biraz durduktan sonra “Elbette herkesi mutlu etmemiz mümkün değil. Her veli kendi çocuğunu Ülkenin en iyi oyuncusu olarak görüyor. Elbette her çocuk Milli takımda yer almak ister ama biz en iyi olanı alıyoruz zaten. Yazınızda “Cev Şampiyonu olan takımdaki libero kadroya alınmadı” diye yazılmış. O kızımız kaç maçta oynadı? Herkes fikrini yazabilir, yazmalı da. Ama bizim de görüşümüz alınmalı. Ben “Federasyonun kadrolu antrenörüymüşüm!” Değilim. Ben 60 yaşındayım ve buraya yaptıklarımla geldim. Burada olduğum süre için de elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Koltuk sevdalısı değilim. Kendimi de ıspat etme ihtiyacım yok. Bize bir görev verildi, başarıyla yaptığımıza inanıyorum. “ dedi.

“Hocam; izniniz olursa bu konuşmaları yazmak istiyorum” dedim.

“Ben sizi yazın diye aramadım. Ama gerçekler bilinsin diye aradım. Görevim devam ediyor ve çalışmalarımız da devam ediyor. “ dedi.

Şahin Çatma hocamın söyledikleri bunlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s