KIZ ÇOCUKLARIMIZA GÖSTERİLECEK EN İYİ ÖRNEK

Kız çocuklarımıza iyi örnekleri gösterin bayanlar baylar.
Mesela kızlarınıza, “Ben erkeğime köle olurum” deyip zengin biri ile evlenmeyi başarı sayan Şeyma Subaşı’nı değil, hiç kimseye köle olmadan, çalışarak, dünyanın en büyüğü olan Ayşe Begüm Onbaşı’nı örnek gösterin.

“Ben fakiri ne yapayım” deyip zengin ama evli sevgilisinden hamile kalan, sonra da o sevgiliden kemerle dayak yiyen Ceren Hindistanı değil, küçüklüğünden beri saatlerce, günlerce, yıllarca gece gündüz çalışarak, alın teriyle, dünyada zirveye çıkan, Ayşe Begüm Onbaşı’nı örnek gösterin.

“Kocişimle alışverişteyiz” diye kolunda burma bilezikleri, boynunda altından beşi bir yerdeleri sergileyen, “üremeye yardımcı” olmadığında kapı dışına konulan, bir kocişin gelip kendisini kurtarmasını beklemekten başka bir şey yapmayanları değil, kendi eli ile altını boynuna geçiren Ayşe Begüm Onbaşı’nı örnek gösterin.

“Kadın dediğin evinde oturur, çocuk yapar” deyip kadını dört duvar arasına kapatan, döven, söven, aşağılayan zihniyetlere inat, “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” diyen Atatürk’ü dinleyen,
Ayşe Begüm Onbaşı’nı selamlayın bayanlar baylar.

O Ayşe ki, bizi Arapça konuşan, fes giyen, kara çarşafla dolaşan insanların yaşadığı yer zannedenlerin memleketinde, çıkıp, sporun anası cimnastikte onlara ders verdi, dünya birincisi oldu.

O Ayşe ki, her gün bizden, “hukukun sustuğu mafyanın kucağındaki”, “Parası pul olan, her geçen gün daha da fakirleşen”, “kadın cinayetlerinin işlendiği” ülke olarak bahsedenlerin gazete ve televizyonlarında bizim “başarı” ile haber olmamızı sağladı.

O Ayşe ki, Milli marşımızı söylerken gözyaşlarına boğuldu.

O Ayşe ki, küçükken şampiyon olduğunda şımarmadı. “Ünlü oldum artık” deyip üç kuruşa iki boya, rimel reklamı yapmadı. Bildiği işi, sevdiği işi, sporu yapmaya devam etti ve ediyor.

Çocuklarımıza iyi örnekleri gösterin bayanlar baylar. Gösterecekseniz Ayşe Begüm Onbaşı’yı gösterin.

Dr. Deniz Arslan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s