TVF VELİLERDEN TIRSTI MI?

TVF’nin takıntısı, Altyapılar Kız Milli Takımlarının Antrenörünün sözleşmesi nedem uzatılmadı?.

Kız Milli Takımları 2021 Avrupa elemeleri başladı başlamasına da, U 16 dan U 23 kategorilerine kadar TVF nin Uzatmalı kadrolu antrenörünü göremez olduk. Duyduk ki uzun süreli tüm U takımlarının sözleşmesi uzatılmadan görevine son verilmiş?

Tabi ki Tvf nin tek yetkili kıymetlisi hocasını niye gönderdiğini merak etmemek mümkün mü !!!

Araştırmaya başladım. En önemli haber kaynaklarım velilere diğer kişilerden de destek alarak az çok sebeplerini öğrenebildim.

Anlatılanlar o ki Tvf İdareciler tarafından oldukça sevilen tam yetkili hocası güç zehirlenmesine tutulmuş olmalı ki milli takıma seçilen yetenekli sporcuları kendi çalıştırdığı takıma gelmeye davet etmiş, hatta zorlamış! Fakat sporcular tarafından reddedilince, sporcu kızlara “ağzınız la kuş tutsalar Milli takıma almamakla” tehdit edebilme cüretini gösterebilmiş. Daha da ileri giderek kız sporcuların velilerini arayıp isteğini ailelerde bildirmiş. Veliler tepki gösterince “benim takımıma göndermezseniz kızınız asla bir daha milli takim forması giyemez” demiş.

Bu sporculardan biri geçen sene Cev kupası kazanan takımımızın oldukça başarılı sezon geçiren liberosu antrenörün baskılarına rağmen başka takımla anlaşınca 2002 doğumlu liberoya milli takımın bir daha yüzünü göstermemiş. Geleceği oldukça parlak orta oyuncuyu spordan nefret ettirip güzellik kraliçeliğini tercih noktasına getirmiş ve aynı şekilde bir çok başarılı olacak orta oyuncuları yani bir jenerasyonu yok etmiş. Bilindiği gibi yakın sezonlara da liglerimiz orta oyuncu sıkıntısı çekmekte.

Cürete bak cürete kim bunun suçlusu bu kadar cesareti nasıl bulabilir? Bu kadar yetki antrenörlere nasıl verilebilir? Aynı zamanda komisyoncu menajerlerle kol kola dolaştığı iddia edilen bu antrenörü TVF neden sorgulamadı?

Kadrolu antrenörün işine nasıl son verildi dersiniz?

Tvf’nin sayesinde mi??!

Olanı biteni bildikleri halde sırçalı köşklerinde, iktidar desteği ile oturdukları makamlarında, keyiflerini çatmakla meşgulken, uzatmalı kadrolu antrenörün kendi çıkarları kaprisleri ile sporcuları katletmesinin önüne aslan yürekli veliler toplanıp, federasyonu basıp, kanıtları ile şikayet edip, hem kendi evlatlarının ve hem de sonradan gelecek sporcuları kurtulmasını sağladılar! Arslan yürekli velilerimizi tebrik ederim.

Altyapı Milli takımlarında, hem takım, hem de milli takım çalıştıran “kadrolu antrenör”uygulamasının doğru olmadığının eleştirisini yazdığım yazılarla gözler önüne sermiştim.

AKILLARDAKİ SORULARMI ??
Türk’ün aklı sonradan mı başına geldi yoksa veliler dişli çıktı Federasyon tırstı da mı kadrolu antrenör gönderildi ??

Gencecik sporcular federasyonun gözleri önünde kendi çıkarını düşünen menajer unvanlı komisyoncu ,kadrolu antrenör işbirliği ile küstürülüp neden katledilir?
Milli takımlara sporcular neden çoklu antrenör taramaları neticesinde seçilmez,
Üç maymunu oynayan Federasyon yetkilileri,başkanı süsmüdür Tvf yi yönetenler bazı kulüpler ve idarecileri yada görünmez kişiler midir?!!

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s