KÜÇÜK AĞA BÜYÜK AĞA


Geçtiğimiz günlerde voleybol camiası Vargasın TC vatandaşı olması sebebi ile çalkalandı.

Melissa Vargas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, kendisine duyulan güvenden mutlu olduğunu, A Milli Kadın Voleybol Milli Takımı formasını giymek için sabırsızlandığını ve Türk Milli Takımı için elinden gelenin en iyisini yapacağını ifade etti ??


Aslen Küba vatandaşı olan Voleybol Milli Takımı formasını giymek için sabırsızlandığını ve Türk Milli takımı için elinden gelenin en iyisini yapacağını ifade eden Melissa Vargas’ın, TC Cumhuriyetinin formasını giymek için kanını kaynatan aşırı Türkiye sevgisi Bayrağımızın kırmızı rengi mi yoksa, Doların yeşil rengi miydi??!!


Yazımda anlatmaya çalıştığım vatandaşlık macerasının ana kahramanı ise Sırp Terziç’ten başkası değil.

Yaradılışı sebebiyle bir erkek kuvvetine sahip, kadın karşılaşmalarında bariz üstünlük sağlayabilen Vargası keşfeden Sırp antrenör menejerlik firması marifeti ile yedi seneliğine sözleşme imzalayarak oyuncuyu kendine mal edivermiş!

Sırbistan’da Communutiy menejerlik firmasının Terziç’e ait olduğu söyleniyor. Vargas da Sırbistan’da bir takımın uzun sözleşmeli oyuncusu. Takımın başkanı da Rus!!
Tabi ki menfaatler karşılıklı her iki tarafın da ortak amacı bolca para kazanmak..
Vargas 16 yaşında Küba Milli takımının formasını giymeye başlamış Küba hükümeti izin vermezse Küba Milli takımda oynayanlar yurt dışında oynayamıyor hükmüne rağmen, ballı teklif yasağı delince Küba hükümeti de Vargasa yurt dışına çıktığı için “Küba Milli takımında oynayamaz“ cezasınıı uygulamış. Ayrıca yurt dışında da ancak dört ülkede oynama izni vermiş..

Aktörler tamam, harekete geçme hazırlıkları tamam, konu mankeni yani Vargas yedi sene cepte, şimdi iş alıcıyı bulma sırasına geliverince Küba’nın izini olan ülkelerden Türkiye en yolunacak kaz olarak seçilimiş. Ama en önemlisi de hangi takım ?? Vakıf imkansız devlet ve Giovanni var.

Bir diğeri ağanın takımı Eczacıbaşı mümkün değil.

Diğerleri tamtakır.

Ne kaldı geriye? En yumuşak karın başkanları futbola dalmış kontrolsüz Fenerbahçe..

Vargas için hemen harekete geçmiş şube yöneticileri atlanmış iş bitivermişti de Terziçli Communutiy menejerlik ve Sırbistan’da takım sahibi Rus durmamış elde kalan Sırp oyuncuları dayayıvermişti Fenere! Vargasın yanında kamuoyunun bildiği bütün menejerlerin yaptığı gibi!!

Son durum malüm paralar çarçur Fener yine nanay..

2021-22 sezonunda Terziçle devam kararı alan üç yılda taş gibi sözleşme yapan idareci kardeşlerimiz ve avanesi büyüsüne kapıldıkları Terziç ve ekibinin Vargas hariç Rus Sırp Allah ne verdiyse yaslamaya başladığı oyuncuları kadrolarına katmaya başladılar bile!


Antrenörlüğü hobi, komisyonculuğu ana mesleği gibi yapan cin Terziç, Vargası Türkiye’ye yaslama harekatının ikinci en önemli bölümünde Vargası TC vatandaşı yapma kısmını da başarı ile tamamlamak için Türkiye Sırbistan vatandaşlığı kızıştırması neticesin de bilemiyoruz sayın federasyonun sır gibi sakladığı para miktarını sonunda devşirme sıfatı ile Vargas’a da TC kimliğini Cumhur başkanımızın elinden aldırmayı da başardılar.


TC kimligini alıverdi de Küba yasalarını 224 Maddesinin 68 Bendi ne istinaden eşcinsel evliliğe izin verildiği için ülkesi Küba’da Hemcinsiyle evlilik yaptığı ayrıntısı bu duruma şiddetle karsı çıkan Akp ve sayın Cumhur başkanımıza sarmal elbiseli stiletto ayakkabılı manken görünümlü bayan federasyon yetkilimiz tarafından acaba anlatıldı mı.??


Bitmedi bir yudum su sonrası lütfen okumaya devam eşcinsel evliliği sebebini varsayarsak ülkemizde özgürce yaşamasının imkansızlığı bahane edilebilir ama Küba özellikle İtalya’da oynamasına izin vermediği için yada başka ülke olabilir TC vatandaşlığını kullanarak istediği ülkeye transfer yapabilir. Ya da Fenerbahçe’ye kesenin ağzını ardına kadar açtırma taktiği de düşünebilinir. Helal be Terziç böyle başa böyle traş..

Sonuç bölümünde elin Kübalı’sı dünyanın garanti parası karşılığı Milli takımda oynarken bizim garibanlar vatan Millet Sakarya adına Türkiye Milli takımında beleşıne oynamaya oynamazsa (Davet edildiği Milli Takım kampına hasta ya da sakat olduğu veya kendisini sağlık … Bu durum, söz konusu spor elemanının TVF Ceza Kuruluna sevk edilmesine ) dayatması ile zorla oynatılacaklar.

Bu adamların at oynatmasına ön ayak olan Fb li idareci kardeşlerimize gelince Vargasın TC Vatandaşı olması ile kulübün ne bağlantısı olabilir ki sizler federasyon yetkilileri yerine saraya gittiniz yoksa dümen çakılmasın diye kahraman gösterilerek kullanılmanın bir parçası mı yapıldınız acaba ??


İdareci kardeşlerime bir sözüm nasihatım ola Fenerbahçe halkın takımıdır onların gözü önünde dans etmeye gelmez.

TÜRK VOLEYBOL ANTRENÖRLERİNE TAVSİYEM;


Türk antrenör kardeşlerim Terziç’ten ders almalılar. Eli voleybol topuna değmemiş komisyonculara yetiştirdiği oyuncuları kaptırıp çırak çıkacağına kendi menejerlik firmalarını kurup oyuncularını kendileri pazarlayıp emeklerinin karşılığını alsınlar derim.

Yazı Başlığım seslenmeden edemiyeceğim Bu alemin kıralı ağası benim diyen menejer abim var ya gördünmü Terziçi sen kuruşlarla üğraşırken o bir oyuncu ile balyaları nasıl götürüyor..Nasıl yaptı seni küçük ağa kendini de büyük ağa…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s