ALT YAPILAR BİTTİ mi?

Geçen sene 16 Mart tarihinden itibaren hemen tüm ülkede, voleybol spor okulları ve yaş gruplarına bağlı altyapı kulüblerimizin salon kapıları KAPALI…Gerçi sadece voleybol ile sınırlı değil biliyorum ama beni voleybol ilgilendiriyor.

Oyuncular antrenman yapamıyor. Sadece izmir’de sayıları 100leri geçen bu kulüpler BATTI!
Tam 1 seneden beri, sporcu aidatı alamıyorlar ve dolayısıyla antrenörler de maaş alamıyor… FEDERASYONUN desteği oldu mu? HAYIR

Bırakın desteği “Ne yapıyorsunuz? Nasıl geçiniyorsunuz?” diye soran bir yetkili, ilgilenen bir temsilci olması desem yalan söylemiş olmam sanırım.

Peki niçin isyan etmiyorlar?
Ya da niye sizler seslerini duymuyorsunuz?

Acaba bu işi yapan antrenörlerin bir çoğu aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni olarak okullarda çalışanlar olabilir mi?

Acaba bir çoğu emekli olmuş, emekli maaşına talim olan antrenörler olabilir mi? Acaba bir kısmı başka bir iş yapıyor da aynı zamanda antrenörlük yapan eski bir voleybol oyuncusu olabilir mi?
Acaba yine bazıları, spor okullarında iyi para var arkadaş bizde bu işi yaparız nasıl olsa herkes yapıyor diyerek bi tutam para ile salon kiralayıp “bu iş bizim boyumuzu aşar kardeşim” diye bırakıp kaçanlar olabilir mi?
Olabilir.
Peki gerisi?
Peki niçin isyan etmiyorlar?
Ya da niye sizler seslerini duymuyorsunuz?

Bu sorulara bugüne kadar cevaplar bulan veya cevap alan var mı? Ben alamadım veya alan antrenör arkadaşım varsa ben bilmiyorum, haberim olmadı ki bu güne kadar sabırla bekledim.

Ama yok!

Ne sosyal medya sitelerinde ne de duayen abiler ya da gazetecilerin yazılarında böyle bir şey yok!

Bakın dosdoğru ve sade konuşalım; ANTRENÖRLÜK ve ALTYAPI KULÜBLERİMİZ BU SENE İTİBARİYLE BİTTİ ARKADAŞLAR!…Kötümser değilim o kadar tabii ki ‘bitti’ dediysem tümden bitmedi çoğu gitti azı kaldı elimizde.
Sporcu havuzumuz derseniz, geçen seneden voleybolunu geliştirmeye çalışan jenerasyon ile bu sene (bir ihtimal) yeni başlayacak olan jenerasyon BİTTİ.

Bitmeyenleri de bu sene tüm güne yayılan ders saatleri ve sınavlar ile (Temmuz ayına kadar) EBA ve M.E.B el birliği ile fişini çekti. 

Peki Alt yapıya yatırım yapmış eski veya yeni spor kulüblerimiz de can çekişen sayılı lisanslı oyuncularımızı salonlara tekrar döndürmenin planlarını yapmak için niye bir araya gelmezler?
Niye “Her koyun kendi bacağından asılsın” diye birbirimizin yüzüne olmasa da arkasından konuşuyoruz?
Bu konuya fikir birliğine varmak için değil de fikir ayrılığına düşülsün diye mi giriştiniz acaba güzide spor okullarımız ve kulüplerimiz? 

Klasik bir “sosyal medyadan türemiş atasözü” olacak ama HEPİNİZ AYNI GEMİDESİNİZ..GEMİ BATIYOR ama,sizler “ACABA KARAYA KADAR YÜZECEK NEFESİM YETER Mİ?”  diye kendi kendinize soruyorsunuz…Niye içinizden bir veya bir kaçınız çıkıp,batan gemimin kaptanına veya makine mühendisine veya çarkçıbaşına “ bu gemide bize yetecek kadar filika var mı? arkadaş” diye sormuyorsunuz? Ya da  bir araya gelip o filikayı aramak için görevlendirme yapmıyorsunuz?
Yoksa bunlar için sizin bağlı olduğunuz bir dernek veya birlik falan yok mu?

Korkmayın arkadaşlar! kimse size “niye filikaları soruyorsunuz kardeşim, onlar sadece biz gemi komutanları ve 1.sınıf yolcuların hakkı!” demez…demiş olsaydılar şimdiye kadar çoktan gemiyi terk etmişlerdi! Henüz gemidesiniz hep birlikte…

Yeri geldi o halde,Eh bi tane de benden bir atasözü olsun o zaman;

AĞLAMAYAN ÇOCUĞA MEME VERMEZLER…AÇ KALIRSINIZ SONRA, benden söylemesi…

Sağlıcakla kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s