Rekabet Olmadan Sporcu Gelişimi Olabilir mi ???


Gelişme Çağında Havaya Soktuğun Sporcudan Bir Yoğurt Olur mu.

Fenerbahçe Opetin genç oyuncuları Gülce Gültekin. Lila Şengün Gelişim Sağlasınlar düşüncesi İle Sarıyer Bld Transfer edildiler.
Hayırlı olur inşallah??

22 Mart tarihinde yeni sezonda Terziç’in kadroda istemediği Lila Şengül’ün Karayolları’na Transferini Evoleybol’da yazmıştım transfer haberi doğruydu yalnız imzadan sonra Fenerbahçe kulüp antrenörlerinin sporcu menajeri yoluyla ile kiralık olarak transfer yapan Karayolları kulüp başkanına ilk 6 oynatılacak altında da pasör istemiyoruz şartı koşulunca Karayollarının koçu hiç bir oyuncuya ilk altı sözü veremem hak eden sporcu oynar cevabını üzerine Karayolları Lila ile yaptığı sözleşmeyi feshetmiş sonrasında Sarıyer’le Lila için anlaşma sağlanmış.

Terziç ve kulüp içindeki yandaşlarına transfer için yer açmak lazım ne gerek var cebe indirecek yeşiller varken genç sporcu ile uğraşmaya geliştirmeye !!
Bu arada yer açılır açılmaz çoktan Sırp hemşehrisi orta oyuncu ile anlaşılmış bile.??

Spor.psikoloji eğitimi bilgisi olmayan kendi çıkarını ön planda tutan antrenör,idareci,menajer elinde oyuncak edilen genç sporcular erkenden havaya sokularak yok ediliyorlar, Küçük, yıldız genç kategorisi 2 lig 1 lig oynatılmadan doğrudan sultanlar ligi kadrosuna alınıp sonrasında azcık sen geliş diyerek postalanan bu sporcu kızımızdan kiralanma görüntüsünü de göz önünde tutulursa maalesef bir yoğurt olmayacağı üzerine. İddia ederim inşallah yanılan ben olurum.

İki tane helal olsun demek istiyorum birincisi Karayolları antrenörüne taviz vermeyip her istediğini satın alabileceklerini zannedenlere verdiği ders için!!!
İkincisi de koca bir camiayı salağa bağlayıp yaptığı transferlerle vatandaşı Sırp voleybolcularının ve kendi cebini tıka basa dolduran Terziç için..

Psikiyatrist Viktor Frankl muazzam tespiti:
“İnsanı en çok yaralayan şey fiziksel acı değil, haksızlığın, mantıksızlığın verdiği ruhsal ıstıraptır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s