SEZON ORTASINDA TRANSFER DEDİKODULARI NİYE YAPILIYOR?

Günlerdir voleybol dünyamızın sosyal medya sitelerinde dolaşan TRANSFER haberlerini izliyorum(z). Size belki normal gelecek bu dedikodulara doğrusu ben pek alışamadım.

İmza atılan resimli haberler hariç -ki kulübün resmi sitesinde yayınlanıyor bunlar- gerisi neden yapılır bu sezon ortasında? Yahut şöyle soralım; Niçin bu kadar açık açık sezonun ortasında bu isimler ortaya atılır? Avrupa’da geçtiğimiz senelerde bazı flaş isimlerin sezon ortasında transfer dedikodularına alışkın olan bizlere de aynı alışkanlıklar mı edinilmeye zorlanıyor?

Menajer sistemimizin Avrupa ile farklı bazı kurallarının uygulandığı voleybol ligimizin, sezonun tam ortasında henüz hiç bir şey belli değilken bunlara çanak tuttuğuna inanmaya başladım. Şampiyonluğun veya küme düşmenin belli olmadığı ocak-şubat aylarında bu kadar aceleniz niye? Yangından mal kaçırır gibi,takımın en önemli isimlerinin aklını transfer dedikoduları ile doldurmayı marifet mi sanıyoruz acaba? Yoksa, “bizim Avrupalı sporcudan neyimiz eksik canım,bunlara alışmamız lazım diyerek” altyapısı sadece paraya endeksli oyunculara mı sahip olmamızı istiyorsunuz,sayın menajer arkadaşlar? ve bazı yönetici sıfatlı tüccarlar !..

Evet, biraz ağır kaçtı sanırım ama bunlarla ilgili bir çok kulüp başkanı ve sorumlu idarecilerin “off the record” konuşmalarını bildiğimden az bile söylediğimi itiraf edeyim.Geçtiğimiz sezonlarda, play-off maçlarında veya play-out maçlarında nasıl feryatlar edildiğini sanırım unuttu herkes…

Peki bu kadar dedikodu dolaşırsa olmaz mı sizce de?olur olur bal gibi oluuuur.
Hiçbir sporcu bana beylik laflar etmesin; “Yok ben profesyonelim”, “Yok ben bunlara kanmam”, “Yok ben öyle ahlaksızlık yapmam” gibi beylik lafları etmesin! ( sizin geçtiğiniz yollardan az da olsa bizler de geçtik arkadaş) Oyunun en önemli anında, karşında sana “transfer teklifi yaptığını bildiğin rakibe karşı” topu auta atsan kimin ruhu duyacak?! Kafanı karıştıran menejerin tribünde seni izlerken, acaba rakip yönetici ile irtibatta olduğunu, şu andaki antrenörün mü bilecek? 
Tabii ki hiç kimse bu dediklerimi üstüne alınmayacak.  Hatta beni suçlayıcı cevaplar bile verebilirler. Evet belki her sporcu bu dediklerimi yapmaz zaten ama yapmayacak olanların aklını niçin karıştırıyorsunuz o zaman arkadaşlar? 

Yıl boyunca emek sarf eden antrenörler en önemli oyuncularının bu ve benzeri haberler ile yıpratıldığını bilmiyorlar mı? Guıdetti dahil herkes biliyor ama Guıdetti dahil herkes de bunlara maalesef haber olmuyor mu? Bakın mesela geçtiğimiz haftalarda yapılan sosyal medya haberlerinde, bu isimler ve karşı isimler birbirlerine ters düşecek açıklamalar yapıyor. Bu bile sezonun tam ortasında bu dedikoduların nasıl tam isabetle “atış yapıldığını” gösteriyor! Oyuncuların konsantrasyonlarını düşürmeye yetiyor, antrenörlerin verimliliğini azaltabiliyor. Burada değerli takipçilerimiz şu soruyu da sormakta haklılar, bu antrenör ve oyuncular bu kadar dedikoduyu kaldıramıyorsa, orada olmasınlar kardeşim! Ama sinek küçükte olsa mide bulandırıyor, lütfen unutmayalım. Üstelik bu kişilerde insan ve duyguları var. 

Bu arada bu işten kazançlı çıkanlarda var. Kimler mi? Biliyorsunuz onları…Voleybolun sorunları yokmuş gibi sadece dedikodulara ve maçların kadrolarına yer veren (voleybol)sosyal medya sitelerimiz ile tabii ki bu işin esas aktörü menajer büroları…

Bilin  bakalım, SEZONUN SONUNDA KİM HAKLI ÇIKACAK, KİMLER FERHAT pardon FERYAD EDECEK? Ama seneye yine aynı senaryo olacak. Var mısınız bir bahise ? Pardon MİSLİ COM’a !

Sağlıcakla kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s