ADINA YAKIŞIR BİR DERBİ

Misli. com Sultanlar liginde İstanbul Burhan Felek Spor Salonunda Galatasaray HDİ Sigorta ile Fenerbahçe Opet karşı karşıya geldi.

Elbette şartlar eşit değildi. Bir tarafta oldukça fazla yatırım yapan Fenerbahçe takımı, diğer yandan kısıtlı bir bütçe ile hareket etmeye çalışan Galatasaray takımı.

Fenerbahçe Opet takımının elinde hemen her pozisyon için iki yıldız oyuncusu varken, Galatasary takımı genelde ilk altısı ile maçta mücadele etti.

Setlerde sayılar birbirine yakın bitti. 22-25, 22-25, 21-25

Şimdi bazıları çıkıp ‘Hocam sen ne anlatıyon, sonuç 3-0 ‘ diyebilir ama takım bütçelerine ve imkanlarına bakarsanız bu sonuç çok da sürpriz sayılmaz.

Kötü olan Galatasaray’ın yıldız oyuncuları Rykhliuk ve Koshaleva’nın böylesine önemli maçlarda sönük kalmaları. Örneğin Melissa Vargas tek başına neredeyse ikisinin toplamı kadar sayı aldı. Elbette pasör farkını da unutmamak lazım.

Yine de genel olarak iki takım da iyi oynadı. Ekran başındaki izleyiciler son ana kadar keyifli ve zevkli bir maç izlediler. Her iki takımı da tebrik ediyoruz.

BAŞKANLARA DA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Maçı salonda beraber izleyen Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Fenerbahçe başkanı Ali Koç’a çok teşekkür ediyoruz. Başta sosyal medya olmak üzere her alanda birbirlerine hakaret etmeye, kavga etmeye, boğazlamaya hazır fanatiklere güzel bir cevap vermiş oldular. Spor kardeşliktir, güzelliktir, keyiftir. Bugün biri, yarın başka biri kazanacaktır.

Başkanların ayakta her iki takımı alkışlaması bizleri çok duygulandırdı.

Evoleybol adına teşekkür ediyoruz.

SOSYAL MEDYA TAHRİKLERİNE DİKKAT

Maç sırasında bazı voleybol sitelerinde Galatasaray Başantrenörü Sayın Ataman Güneyligil’e ve Galatasaraylı bazı oyunculara yönelik hakaretvari ağır eleştiriler gördüm.

Evvel herkes haddini bilsin.

Ataman Hoca yıllardır elinde diğer takımların üçte bir, dörtte bir bütçesi ile takımını kafaya oynatıyor. Ama voleybolu futbol zanneden bazı fanatikler, mucize sonuçlar bekliyorlar. Bir kere voleybol futbol gibi bir sayı alarak 90 dakika ‘Çanakkale geçilmez’ tarzı savunma yaparak maçı bitireceğiniz bir oyun değil. En az 25 sayı üzerinden 75 sayı almak zorundasınız.

İkincisi Voleybolda öyle Futboldaki gibi üçüncü lig takımı Süper lig takımını yenemez.

Eleştiri yaparken herkesin bunu da dikkate almasında fayda var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s