VAKIF’IN MABEDİNDEKİ BU ZIPIRLAR KİM.??

İşlerimin çok oluşu, elime geçen video’yu paylaşım yapmamı geciktirdi.

Video’yu sizde izledikten sonra hayretler içinde kalacaksınız izleyeceğiniz video gevşekler ülkesi Türkiye’nin tam resmini kucağınıza oturtacak..

Vakıfbank Spor Sarayına maç seyretmek için gidenler bilir, ilk kontrol girişte Hes kodu kontrolü ile başlar salon bölümü ilk girişinde covid testi olmayanları kesinlikle salona sokulmazlar.

Listeye bakılır ismin yoksa giremezsin yukarı çıkınca salona girmek için bir daha kontrol edilirsin istenilen kurallara uygun isen yerine ancak geçip oturabilirsin ve liste hakem kuruluna onaylatılır

Kısacası elini kolunu sallayarak girmek hayaldir..

Veliler, emek veren kişiler girmez.

Sporculardan 2 haftalık test istenir. Eğer sporcu denenmeye geldiyse 1 gün önceden test istenir. Asla ailesi içeri sokulmaz.

Antrenmana çağrılan alt yapı sporcularından test istenir.

Bu kadar üst düzey önlem varken covit için uygulanan önlem varken bir kaç Zıpır 4.10.2020 günü saat 22.00 de kompleksin otoparkından girip sadece sporcu, teknik kadronun girebileceği kapıdan geçip, salona günlük ayakkabılar elbiselerle girip topların forma malzemelerin kilitli bulunduğu dolapları açtırıp sizinde izlediğiniz gibi paylaşım yapıp arkadaşlarına hava atmak için Vakıfbank Spor Sarayına girişten maç yapmalarına kadar çektikleri videoları Tik tok üzerinden paylaşıma sokmuşlar.

Salon kurallarına aldırış etmeksizin salona elini kolunu sallaya sallaya giren bu zıpırlar kim?

Kimin çocukları bunlar? Bu cesareti nereden buldular ??

Araştırma yapmaya başladım. Görevli olanlardan gelen yanıtın biri ‘Aman gizli kalsın, üst düzey birinin oğlu, yasak ama sokmak zorda kaldık’ oldu. Sorgulamam devam edince ‘nasıl yani devletten biri gibi mi?’ sorusu kulak arkası kalıverdi korku var tabi ki..

Görünen köye kılavuza gerek yok, birkaç emir kulu bekçi itibarı gören müdüründen diğer görevli garipleri de yakmanın anlamı yok.

Videodaki çocukların rahat hareketlerine bakılacak olursak bu ilk kez yapılan bir eğlence eylemine benzemiyor. Virüslü günlerde sporcu sağlığı açısından tam bir facia, hatta ulusal bir skandal dünyanın en önemli kadın voleybol takımından ve idare ediliş şeklinden bahsediyoruz . Bilindiği gibi Vakıfbank spor kulübünün açıklamasına göre sporcularının ilk virüse yakalanma tarihi 21 Eylül 2020, ikinci defa virüse yakalanma tarihi 11 Kasım 2020. Alt yapıları söylentiler dışında resmi olarak bilmiyoruz . Maddi manevi değerleri yüksek bu sporcuları kendini her şeyin üzerinde gören birisi yada birileri çocuğu yada çocukları hava atsın diye nüfuzunu Vakıfbank ve Belediyeye ait spor tesisini babasının malı gibi çocuklarına kullandırıp maddi manevi değerleri yüksek dünyanın en iyi sporcularını ölüm riski ile karşı karşıya bırakma densizliğinde bulunabiliyor.

A takım sporcularının içlerinde bir sporcunun doğum gününe bağlanan covit vakaları bu ve buna benzer sebepler mi?

Vakıfbank spor kulübünü sözüm ona nüfuslu kişilerin oyun salonu mu? Sayın sporcu menejarleri sporcularınızın hakkını savunacak mısınız?

Peki ya siz sayın sporcu velileri? Çocuğunuzu virüse yakalanma riski ile karşı karşıya bırakabilecek bu densizliklere seyirci mi kalacaksınız?

İdarecilere seslenmeye gerek bile yok ehemmiyetli olsalardı bu görüntüleri alay eder gibi paylaşabilirler miydi?

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s