GALATASARAY KENDİ HOCASINA NEDEN SAHİP ÇIKMADI?

AXA sigorta Efeler Ligi takımlarımızdan Galatasaray HDİ sigorta takımının Başantrenörü Nedim Özbey , Galatasaray takımıyla beraber CEV kupası maçı için İspanya’ya gitmişti.

Orada oynanan maçta rahatsızlanıp hastaneye kaldırılmıştı.

Galatasaray HDI Sigorta Başantrenörü Nedim Özbey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi.

Başantrenör Nedim Özbey, uçağa binmeden önce Türkiye’ye gönderdiği video mesajında şunları kaydetti:

“Burada geçirdiğim 5 günlük hastalık süresinde beni bir an yalnız bırakmayan, ilgisi ve bilgilendirmeleriyle benim buradan tekrar vatan topraklarına dönmemi sağlamak için -ancak ambulans uçakla dönmemin uygun olması sebebiyle- Türkiye’den ambulans uçak yollayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, değerli devlet adamı ve büyük insana çok teşekkür ediyorum. Gerçekten kalpten teşekkür ediyorum. Çok sağ olsun, çok var olsun. Devletin nefesini burada hissetmek çok farklı bir duygu. Çok teşekkür ediyorum.”

Öncelikle Nedim hocaya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Umarız en kısa sürede sağlığına kavuşur.

Ancak kafamıza takılan bir kaç soruyu da sormak gerek;

Futbolcu Falcao’yu transfer etmek için özel uçak gönderen koca Galatasaray Kulübü, kendi takımının Başantrenörünü getirtmek için niye bir girişimde bulunmadı?

Galatasaray kulübü kira bedeli 66 bin euro olan bu uçağın kirasını ödeyecek parası yok muydu? Nedim hoca oraya tatile mi gitmişti de rahatsızlandı?

Elbette devletin vatandaşına sahip çıkması, gerektiğinden ambulans uçak göndertip aldırması çok güzel ve yapılması gereken bir hareket. Türkiye’ye transfer edilmesi gereken bir hasta neden ille de Cumhurbaşkanının talimatı ile getiriliyor?

Nedim Özbey’in getirildiği ambulans uçağın kirası Tüm Türk vatandaşlarının vergilerinden karşılandığına göre Nedim hoca’nın buna aracılık eden sayın Cumhurbaşkanının yanında bu uçağın kirasını karşılayan tüm Türk halkına teşekkür etmesi gerekmez miydi?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s