SESSİZ ÇIĞLIK; Yazık çok yazık!


Yine ağustos yine şampiyonuz .
U 19 genç kızlar Avrupa şampiyonası finallerine bu yıl BOSNA HERSEK ve HIRVATİSAN ev sahipliği yaptı .

Covid 19 pandemisi hem bu organizasyonun seyircisiz oynanmasına hem de katılımın eksik olmasına neden oldu. Tabi bu şampiyonanın coşkusunun da eksik olmasına sebep oldu. Son U19 şampiyonu İtalya ve İtalya ile final oynayarak 2.olan (2016 U 19 şampiyonu ) Rusya şampiyonaya katılmadı . 12 Takımla oynanması gereken şampiyona 9 takımın katılımı ile yapıldı .
Milli takımımız bu şampiyonada 1.oldu yani Avrupa şampiyonu oldu. Sporcularımız müthiş mücadele ederek bileklerinin hakkı ile şampiyon oldular .Tam 8 yıl sonra 2.kez Avrupa şampiyonuyuz

Teşekkürler çocuklar teşekkürler Şahin ÇATMA .


Başta sporcularımızı , teknik heyetimizi , federasyon başkanını , yönetimini , idari kadroyu ,masörünü , malzemecisini , kısaca emeği geçen herkesi kutluyor teşekkür ediyoruz.


Evet kızlarımız 8 yıl aradan sonra 2.kez Avrupa şampiyonu oldu .Bugün bu başarının içinde olanlardan bazıları 1.şampiyonlukta vardı .O gün bu kadar sevinmemiş mutlu olmamışlardı . En azından ben öyle hatırlıyorum . Bu kez içlerine sinmiştir .Göğüslerini gere gere sevinmişlerdir . Neyse sporcularımızın başarısına gölge düşmesin .
Ama birilerine gölge düşmeli değil mi ? TVF resmi internet sitesinde final maçı öncesinde sadece şöyle bir haber yapılmış;

”19 Yaş Altı Kız Milli Takımımızın, Sırbistan ile bugün oynayacağı U19 Genç Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası final müsabakası TSİ 21.00’den itibaren CEV’in YouTube kanalından (https://www.youtube.com/watch?v=MQYunXPX_Jg) ve Facebook sayfasından (https://www.facebook.com/CEVolleyball/) canlı yayınlanacaktır.”

O KADAR!

Coşkunun eksik olmasının temel nedenlerinden birisi de Türk halkına bu şampiyonanın iyi duyurulamaması ilan edilmemesidir .
Allah aşkına Avrupa şampiyonasında final maçı oynayacaksınız TVF resmi internet sitesinde bu tarihi başarıyı CEV in Youtube kanalından izleyebileceğimizi servis ediyor okuyucularına!

Haberi okudum. Ben okuduğumda haberin üst bölümünde 105 gösterim yazıyordu .Çok anladığımı söyleyemem ama bu haberin 105 ayrı IP adresinden okunduğunu belirtiyor sanırım .Yanılıyorsam özür dilerim ama benim yanılıyor olmam sorunun özünü değiştirmez .


Yani değerli okurlarımız TVF nin voleybolu geliştirme, duyurma, sevdirme adına yapabildiği bu. Ben bir voleybol sever olarak öğrenmek istiyorum . Böylesine büyük bir başarı Ülkemizin ulusal kanallarından birinde neden yayınlanmaz, yayınlanamaz?

TVF ‘nun P/R görevlileri ne işe yarar veya ne yaparlar?

Voleybolu gençlere sevdireceğim diyorsun TÜİK in araştırmalarına göre kız çocuklarının büyük bölümü voleybol oynamak istiyor diyorsun ama voleybolu sevdirebileceğin en büyük organizasyonlardan birini böyle duyuruyorsun, böyle izletiyorsun. Sanki kimsenin duymasını istemez gibi. Yada böyle bir başarıyı beklemiyormuş gibi .


Kamuoyuna bir açıklama borçlusunuz .Burada sizin yeteneğinizi aşan nedir ? Uluslararası siyasi bir neden midir? Başka bir kriz midir ? CEV böyle bir uygulamaya mı gitmiştir ? Öyleyse CEV deki bu öz güvenin sebebi nedir? Yoksa siz bunu beceremeyecek kadar yeteneksiz misiniz ? Kendini FIVB başkanlığına layık gören Mr MUTLUGİL siz ne işe yararsınız ? Bay ÜSTÜNDAĞ , Bay GÖKSU, Bay Kurtaran siz ne iş yaparsınız ?


Yurt dışı yarışmalara çoluk çocuk turistik seyahat gibi giderken ,Federasyonun paralarını çarçur ederken bir yayın ekibi götüremediniz mi cebinizden yada bütçenizden?
İşin daha ilginci sayın spor bakanı finale kaldığımız içinde kızlarımızı tebrik etmişti. Sormadı mı acaba” yahu final maçını izleyelim hangi kanalda maç ” diye ?


Kızlarımın emeğine ,teknik heyetin çabasına ,en önemlisi voleybolumuza kıydınız .

30 Ağustos Zafer bayramında kazanılan bu önemli zafer voleybolun değerine değer katacak nitelikte idi. Beceremediniz, değerlendiremediniz.

Biz kızlarımızın ve teknik heyetimizin sessiz çığlığını duyduk.Keşke tüm Türkiye duysaydı.

Her hafta 3.ligden iki maçın canlı olarak yayınlandığı günlerden Avrupa şampiyonası final maçı oynayacak olan milli takımımızın maçının yayınlatılamadığı günlere kaldı VOLEYBOLUMUZ.

Yazık çok yazık !!

Zavallı voleybol.

1 Comment

 1. Serkan bey yayın yaptırmak için ekip götürmeye gerek yok.
  Ev sahibi ülke yayın için çekim yapmak zorunda zaten.
  O ülkeden sinyal almak yeterli. Maçların
  anlatımı ise oynanan salondan
  yapılabileceği gibi, buradan stüdyodan da yapilabilir. Yayın konusundaki aksaklığı yada beceriksizliği bizde anlayamadık.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s