AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFINA BAKILMAZ

Efendim en son internet medyasında Arman TALAY spor grubunun çabalarıyla hazırlanan UNUTULMAYAN YILDIZLAR programı yayınlandı.

Programın konuğu Voleybol Federasyonu eski başkanlarından Sayın Erol Ünal KARABIYIK ‘tı .
Daha önceki yazımda linkini vermiştim. Programda Sayın Ali ÖCAL sormuş Sayın KARABIYIK yanıtlamış, güzel bir söyleşi olmuş. En azından bize göre.

Ardından Meteorolojinin Sesi Radyosunda SPOR HER YERDE programı yayınlanmış. Programı hazırlayıp sunan Sayın Yüce ER sitenin editörü Sayın Savaş ESKİGÜLEK‘e bağlanmış ve voleybol gündemi ile ilgili sohbet etmişler. Sayın ESKİGÜLEK Voleybol Aktüel sitesinde bilgi paylaşımında bulunmuş. Siz değerli okuyucularımıza haberin, dolayısı ile radyo programının linkini veriyorum .
https://www.voleybolaktuel.com/video-haber-spor-her-yerde-bayram-ozel-programi/

TRT’nin deneyimli spor programı yapımcılarından Sayın Yüce Er programın sonlarına doğru (31. dakikasında) konuyu UNUTULMAYAN YILDIZLAR programına getirdi. Tabiri caizse Sezar’ ın Hakkını Sezar ‘a verdi ve Sayın KARABIYIK ‘ın voleybola katkılarının unutulmayacağını ifade etti. Savaş Eskigülek de aynı şekilde Başkan Karabıyık’ın voleybolumuza hizmetlerini övgü dolu sözlerle dile getirdi. Daha sonra konuyu Akif ÜSTÜNDAĞ‘a getirdi onun da bayrağı teslim aldığını ifade ederek voleybolu daha yükseklere taşımak için mücadele verdiğini ifade etti. Saygı duyarım doğrudur. Ancak Sayın ESKİGÜLEK ‘ e katılmadığım bazı konulara değinmek isterim .

Sayın ESKİGÜLEK beyefendiliğinden olsa gerek Akif Beyin Sayın KARABIYIK ‘tan görevi devraldıklarında yani seçilmiş bir makama atandıklarında, bir toplantıda ”Erol Abim hakkında kimseye laf söyletmem” dediğini ifade etti. İlginç bulduğumuzu belirtmeliyim. Bu cümleyi kesinlikle Sayın KARABIYIK’ın kulağına gideceğini bildiği bir yerde ifade etmiştir, ”Erol Abim mutlaka duyar” düşüncesi ile. Halbuki bizim duyduklarımız daha başka şeyler. Örneğin Kulis faaliyetlerinde kapalı kapılar ardında kurtulalım şu polis eskisinden dediğini dahi duyduk. Kapıyı iyi kapatmamışlar anlaşılan.

Erol abisine laf söyletmez ama onun bütün izlerini silmek, unutturmak için her şeyi yapar. Mesela UNUTULMAYAN YILDIZLAR programını yayınlatmamak için bazı sitelere baskı yaptığını duyduk.

Hatta yayınlayan sitelerden kaldırttığını da. Aksini iddia eden olursa sadece Voleybol Magazin adlı siteyi kontrol etsin. Haberin hangi gün konulduğu, hangi gün kaldırıldığını incelesinler. (Bizde ekran görüntüleri mevcut.)

Bir başka katılmadığım konu ”hiçbir başkan görevi devraldığında enkaz aldık demiyor”, dedi. Yahu nasıl desinler 14 yıldır kendileri şu yada bu şekilde yönetimin içindeler. Demezler mi “kardeşim siz getirdiniz enkaz haline voleybolu “ diye . Bana Özkan MUTLUGİL döneminde voleybolun hayrına hem mali hem sportif bir tek hayırlı iş söyleyin lütfen. Ama nasıl beyan etsinler aynı ekibin parçalarıydılar .
Bir diğer konu Erol başkan için ‘‘bürokraside çok güçlü bağlantıları, gücü vardı” dedi. İşte bu doğru buna katılmamak mümkün değil. Bu yadsınamaz.

Ancak bu özellikler devlet terbiyesi almış olmanın ve bunu taşıyabilmenin kazandırdığı özelliklerdir. İlkeli olmanın, ilkelerinden ödün vermemenin, onurlu olmanın kazandırdığı özelliklerdir. Sonra ne yapmış Sayın KARABIYIK sahip olduğu gücü kendi çıkarları için mi kullanmış? Voleybola değer, tesis ve saygınlık kazandırmak için kullanmış.

Bazı adamlar vardır bulunduğu makama değer katar .Bazıları vardır makamın onlara bir şeyler kattığı , kazandırdığı sanılır .

Öte yandan adamın yüzüne ayrı arkasından ayrı konuşursanız, bakanın adamı, genel müdürünün kankası dahi olsanız ayakçılıktan öteye gidemezsiniz. İşte son katılmadığımız konu da budur.

Sözün özü: Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Üstündağ’ın da, Sayın Karabıyık’ın da…

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s