NİLÜFER BELEDİYESİ OLAYINA FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI

Evoleybol, fikirlerin özgürce ifade edildiği bir platform.
Yazarımız Eren Aktulgalı da Nilüfer Belediyesi oyuncularında tespit edilen korona hastalığı ile ilgili olarak bir yazı yazmış.

Biz Yazmasak Vay Nülifer Belediyesi sporcularının haline..

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’dan Nilüfer Belediyespor’a geçmiş olsun mesajı

Covid-19 test sonuçları pozitif çıkan Nilüfer Belediyespor Kulübü Kadın Voleybol Takımı personeli ve sporcu kardeşlerime, Nilüfer Belediyespor camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını umut ediyorum.

Eeee başkan Hepsi Bu kadar mı Bu kadar basit mi İnsan Hayatı!!

12 SPORCU ve Antrenör Evet tam 12 kişi covit belasında A takımına test yaptırıldı da Alt yapıya yaptırıldı mı?

Alt yapıdan tam 5 sporcu covite yakalanmış ihbar öyle!! yasak masak yok zaten kontrolde yok veliler telaşlı soruyorum neden gönderdin çocuğunu ! hastalık öldürmeyi takmış kafasına ortada dolaşırken neden o salonlara çocuklarınızı gönderdiniz ?

Kulüp çağırınca mecburmuşlar…

Şimdi kulüpten açıklama bekliyoruz en doğrusunu saklamadan ,

Allah korusun ölen olursa hesabı kim verecek ??“ demiş.

Farklı görüşlerin özgürce dile getirilmesi adına yazarımız Eren Beyin yazısını yayınladık.

Ancak ben kendisinden farklı düşündüğümü ifade etmek istiyorum.

1. Bir kere oyuncuların hastalığı nereden kaptığı belli değil. Belki toplu halde gittikleri bir alışveriş merkezinden, belki bir kafeden, belki bir kuaförden. Sanki hastalığı salonda çalışırken almışlar gibi hem federasyonu hem de kulüp yönetimini suçlamak doğru değil.

2. Sanki bu hastalığı kapan herkes ölecekmiş gibi yazmak, bu noktada aileleri “neden çocukları gönderdiniz?” diye suçlamak doğru değil.
Bir kere Kovidten ölüm oranı abartıldığı kadar yüksek değil. Hastalığa yaklaşım ve tedavi şekli çok iyi öğrenildi. Hele gençlerde neredeyse tamamı herhangi bir soruna yol açmadan geçiyor. Gerek tedavi, gerekse hastalığa yaklaşım çok iyi öğrenildi.

3. Türkiye ve dünyada pek çok sporcu ve antrenör ( Fatih Terim, Abdurrahim Albayrak, Yılmaz Vural, Trabzonsporlu eski oyuncu Hyun Jun Suk, Everton takımı, tenisçi Novak Djokovic,  Juventuslu futbolcular, Manchestes City’den Mendy, Utah Jazz basketbol takımından iki oyuncu…) corona virüsünü kapıp hastalığı sorunsuz şekilde atlattılar.

3. Bütün sektörler özgürce her şeyi yapabiliyorken, AVM ler açık, kafeler, barlar açık, oteller, restoranlar açıkken spor salonlarında yasağın devam etmesi, sporcuların kısıtlanmasını doğru bulmuyorum.

4. Ben takımların antrenmanlara başlamasında herhangi bir sakınca görmüyorum. Spor stresi azaltır, vücut direncini arttırır.
Antrenmanlar Açık havada yapılabilir, gerekirse oyunculara test yaptırılabilir.

5. Nilüfer Belediyesinin yaptığı hata şu; Amerikalı oyuncu rahatsızlığını ifade ettiği halde testinin geciktirilmiş olması ve diğer oyunculara hemen test yapılmamış olması, bu olayların örtbas edilmeye çalışılması. Bu noktada onların da özeleştiri yapacaklarını düşünüyorum.

Testi pozitif çıkmış olan oyuncuların da en kısa zamanda salonlara tekrar döneceklerine inancım tam.

1 Comment

  1. avmler açıldı çeşme bodrum kuşadasında gençler yanyana cancana eyleniyo lokantalar da hiç bir tedbir yok yan yana madalar denizler ttıklım tıklı bir kişide bile maske yok mesafe yok dolmuşlara maskesiz binenler ayakta tıklım tıklım yolcuyla dolduruyolar bu kadar her kes bildigi gibi yaşarken spor okullarını açılmamasını anlamakta güçlük çekiyorum 5 aydır antöröner işsiz napıyosunuz diye soran yok gerçekten üzücü ligleri açtılar alt yapılar açılmadı bunu anlayan varsa anlatsın lütfen

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s