BELEDİYESPOR

Geçtiğimiz sene TVF’nin tüm liglerindeki katılım sağlayan takımlara şöyle bir göz atın lütfen, benim gördüğümü sizde fark edeceksiniz ( gerçi ben kaç zamandır görüyordum ya ),

BİZ VOLEYBOLU BELEDİYELERİN ÜSTÜNE YIKMIŞIZ! Evet, yanlış okumadınız, hemen hemen %65 ve fazlası BELEDİYE veya BELEDİYE DESTEKLİ TAKIMLARDAN OLUŞAN VOLEYBOL LİGLERİMİZ VAR..

Diğer bir deyişle, SİYASET İLE YÖNETİLEN VOLEYBOLUMUZ VAR..
Çok mu iddialı bir laf ettim acaba? Ne dersiniz?

Peki o zaman, şöyle bir soru ile devam edelim.. BELEDİYELERİN ESAS GÖREVİ NEDİR? Kamu için fayda sağlayan, kar amacı gütmeyen ve vatandaşa temel ihtiyaçlarının sağlanmasında aracılık etmektir değil mi? Bunun yanında SPORU YAYGINLAŞTIRMAK ve SPORCU YETİŞTİRMEK veya GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYACAK, İlk başta TESİSLER KAZANDIRMAKDIR..İkinci olarak, gelişmesi için maddi ve manevi desteği olmayan yetenekli çocuklarımızı SPOR DÜNYAMIZA KAZANDIRMAKDIR..ve son olarak da, ÜLKEMİZİN GELECEĞİ OLAN ÇOCUKLARIMIZ İLE GENÇLERİMİZİ, KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN ARINDIRMAK İÇİN, SOSYAL FAALİYETLER DÜZENLEMEKTİR. Doğrusu, benim esas itibariyle anladığım en önemli asli görevleri budur BELEDİYELERİN..

Gel gelelim özellikle son 20 yıldır İktidarların –maalesef- reklamını yaptığı, başarı odaklı sonuçlar ile hava attığı ve en önemlisi de, sporu bilmeyen veya spor altyapısı olmamış yöneticilerin rol aldığı,  “Yeşilçam filmi” benzeri olaylar ile çalkalanıp durduğu bir hal almıştır. İşin maddi boyutuna hiç girmeyeceğim, orası ayrı bir yazı konusu olur.. Hem de sayfalarca..

Buna çanak tutan ve belediyelerin işin içinde olmasını isteyen, siyasiler kadar buna göz yuman spor federasyonları ile sportif STK lar da bir o kadar suçun içindedir. Bu sene ilk defa yapılan (Ankara’da) SPOR ÇALIŞTAYInda, bu ve benzeri konular ne kadar konuşuldu, tartışıldı bilemiyoruz ama bildiğimiz bir şey var ki, DAĞ FARE DOĞURDU!  Her zaman ki gibi, Türk gibi başladık, Türk gibi bitirdik galiba..çünkü ses seda çıkmadı! Buna yaşanan COVID Pandemi süresi de etki etti tabii ki..

Geçenlerde bir internet sitesinde, çok değerli bir teşkilatın Fahri üyesi’nin yazısında şöyle bir cümleye denk geldim.. değiştirmeden yazdığı cümlesi aynen “Gençlik ve Spor Bakanlığı, başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere ülkeye yön verecek ve genç nesli yönlendirecek bakanlıklarla bir araya gelerek Türkiye Cumhuriyeti devletinin Spor Politikasını tespit etmelidir. İlk madde eğitimdir.”  ve devam ediyor “ spor eğitiminin boş verilmiş bir ders görünümünden çıkarılması, bu konuda Türkiye’deki sanayi kuruluşlarının da spora katkısı araştırılması”..

Arkadaş, yıl olmuş 2020 biz hala SPOR POLİTİKASINI BELİRLEYECEĞİZ! ve eğitim ile başlayacağız. Vallahi bravo bize!  En nihayet anladık bir şeyleri! peki bu sözü edilen EĞİTİM, SPORCU YETİŞTİRME, POLİTİKA gibi kelimelerin neresinde BELEDİYELER VAR? YOK.. Koca bir YOOOOK ! Nedenini bilen varsa açıklasın bize.

O zaman bütün bu SPORSPORCU ve TAKIM ile BAŞARI arasında bir bağ kuracaksak niye BELEDİYELERİ BUNUN DIŞINDA TUTUYORUZ..Yok eğer “bu iş senin dediğin gibi değil” biz BELEDİYELER ile SPORUMUZU İLERLETECEĞİZ diyorsanız, NİÇİN HER SENE ONLARCA TAKIMI LİGLERDEN ÇEKİYORSUNUZ? BİR BAŞKA ONLARCA TAKIMI LİGE DAHİL EDİYORSUNUZ?  Bİ KARAR VERİN KARDEŞİM..Bu işin TADI KAÇTI..Kaçmaya devam ediyor..Elinizi TÜRK SPORUNA BULAŞTIRDIYSANIZ, ÇEKMEYECEKSİNİZ.. veya SADECE BELLİ KRİTERLERİ BELİRLEYİP, SADECE BU ÇERÇEVEDE OLACAKSINIZ..BURALARI; SİZİN DÖRT NALA AT OYNATTIĞINIZ YERLER OLMAMALI..

Gerçekten, Sporumuza ve Voleybolumuza fayda getirmek istiyorsanız, hep birlikte bir araya gelelim. Moda tabirle bir ÇALIŞTAY da biz yapalım..SİZ NE İSTİYORSUNUZ? BİZ NELER İSTİYORUZ? BELEDİYELER ve FEDERASYON NELER İSTİYOR? BAKANLIK NE İSTİYOR?

Oturup konuşalım, tartışalım..ama birbirimize darılmadan, kızmadan..Sen densin, Biz densin, Ondansın…demeden SİYASET  YAPMADAN..İŞTE SİZE BİR PROJE.. Hadi bakalım, Kimler BİZ BU İŞİ YAPARIZ? BİZ SİZİN İÇİN BURADAYIZ? Diyecek..

 

 

Sağlıcakla kalın

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s