BU SENE LİGLERİ OYNATTIĞIMIZA ŞÜKREDİN!

Hepimiz için olağanüstü geçen ve devam eden malum COVID-19  PANDEMİ süresince, kim neler yaptı? Hangi liglerde transferler yoğun? Son dedikodular nedir? Şöyle bir laflayalım mı değerli e-voleybol dostları..

Kolay değil, Mart ayının 16’sından itibaren, bu yazıyı yazdığım 20 haziran’a kadar tam tamına 3 aydır EVDE KALIYORUZ , KALMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ BU GİDİŞLE!

HENÜZ BELLİ DEĞİL..

Neden derseniz?

Düğün salonlarını, dip dibe yan yana oturulan Cafeleri açtıran, Fitness salonlarına tamam diyen, toplu taşıma araçlarında “yarım metre bile uzakta duramadığımızı” bilen malum sağlık kurulumuz, henüz kapalı salonlarda bizlere antrenman yaptırmıyor. İZNİ ÇIKARTMIYOR..Futbolcular sahada birbiri ile didişiyor, virüs bulaşmıyor(!) Bizler salonda belirli şartları sağlayıp,antrenman yapmak istiyoruz,”SAĞLIK HER ŞEYDEN ÖNEMLİ” Diyorlar.. Eee; YUKARIDA ANLATTIKLARIMIZ VE YAŞANANLAR, MARS ‘da mı OLUYOR? Futbolcunun sağlığı ÖNEMSİZ de, Voleybolcu, Basketbolcu veya Hentbolcu oyuncuların mı ÖNEMLİ!
BEN İKNA OLAMADIM..

Olan varsa söylesin..

Eylül ayında maç takvimini açıklayacağını bildiren TVF’nin değerli yöneticilerine sormak gerek; Mart ayından itibaren en erken Temmuz ortasında –tekrar antrenmanlara- başladığını farzettiğimiz sporcularımız, 5 aylık aradan sonra, hemen 45 gün sonunda liglerde nasıl bir performans ile başlayacak acaba? Sakatlık olmaması bence mucize olur (temenni etmiyorum tabii ki). Antrenör arkadaşlarımız demesin; yok efendim 3-4 haftada biz şöyle toplarız, biz böyle top oynarız diye..Kolay mı? Hemen öyle başarı beklemek..İşin şanslı tarafı şu, HERKES EŞİT ŞARTLARDA BAŞLAYACAK..Öyle değil mi?

Diyelim ki başladık..Peki nasıl bir lig veya ligler bizi bekleyecek acaba? Öncelikle, bu güne kadar havada uçuşan transferlere bakarak, beklentimi yüksek tutmuyorum.Siz de tutmayın derim.

Ekonominin çöktüğü bir zamanda, sadece sizin, benim vergilerimle ayakta duran devletin kurum ve bankalarının harcadığı paralar var. Onlarda, geçtiğimiz senelere göre 2. ve 3. derece kaliteli oyuncular! Geriye birkaç tane, güçlü kurumsal firma ile belediyeler kalıyor ki, toplasan altı yediyi,  bilemedin  sekizi anca bulur,Menejerler onlara oyuncu versinler diye, takla atıp, piyasa yükseltiyorlar..

Eveet, geldik 1.lig ve 2.liglere.. Katılımlarda davetler olduğu halde, henüz kimler veya hangi takımlar katılacak, BELLİ DEĞİL..KESİN DEĞİL ! Herkes konuşuyor ama hiç kimse transfer yapamıyor, yaptım diyenler de BELİRSİZ..İmza attırmadan bizim oyuncumuz diyorlar! LAF ÇOK, DEDİKODU BOL, ancak PARA YOK, PARAYI SAĞLAYACAK BİR KAYNAK (SPONSOR) da YOK.

Belediyeler de olmasa 1.ve 2.Liglerde GRUPLAR oluşturulmayacak, TAKIM OLMAYACAK..Tabii belediyelerin ne derece fayda veya zarar verdiği de ayrı bir tartışma konusu olur.

Kulağımıza gelen dedikodular ile özelden gelen mesajlara bakılırsa, bu sene BİR ÇOK KULÜBÜMÜZ TELEF OLDU..OLACAK.. “Sadece DEPLASMAN PARASINA DEVİR EDECEĞİZ, İSMİMİZİ VERECEĞİZ, ALAN VAR MI?” Diyorlar ama nafile, çoğu istekli alacaklılar, önlerini göremiyor, ne olacağını tahmin edemiyorlar. Kadın takımları bir adım şanslılar bu konuda, en azından seyirci destekleri daha fazla,Erkek takımları ise çok şanssız maalesef. Pembe tablo çizmeye gayret edenler, bu gerçekleri biliyorlar ama görmek istemiyor !

Peki değerli TVF miz bu konuda neler yaptı? Yapmak istediği PROJE veya DESTEK önerileri var mI?

BİLMİYORUZ..

HENÜZ AÇIKLANMADI..Açıklanan sadece “ZAMLI” KATILIM PARALARI,ÇEŞİTLİ ÜCRETLER, LİSANS İŞLEMLERİ gibi zorunlu giderler..

Yani, KISSADAN HİSSE; HERKES BAŞININ ÇARESİNE BAKSIN..BU SENE BU LİGLERİ OYNATTIĞIMIZA ŞÜKREDİN ! diyorlar..

BAKALIM NE OLACAK? NELER YAŞAYACAĞIZ? ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER DE..

 

Sağlıcakla Kalın,

 

1 Comment

  1. Bu sene liglerden bir şey beklemeyin..Kimse ekonomik olarak önünü görememekte ve bu yüzden çekilmeler başladı..Bu konu da Tvf den tık yok..Katılım ücretlerine,antrenör ve lisans ücretlerine zam var..Tvf diyor ki kalan sağlar bizimdir..Bilinçsizce yapılan bir çok transfer kulüplerin elinde patlayacak..Spor okulları eskisi gibi kayıt yapamayacaklar çünkü veliler duyuyoruz çocuklarını göndermek istemiyorlar..Tvf hala spor salonları için bir tarih vermekten aciz..Antrenman için spor salonu kiralamak da zorlaşacak çünkü salon sahipleri ekonomik zorluklardan salonlarını başka işler için kiraya veriyor..Tvf den tık yok..Rahmetli Kemal Sunalında dediği gibi ağam bizimle eyleşir..

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s