FEDERASYON KULÜPLERİN SIRTINDA DÖRTNALA GİDİYOR!

 

Türkiye Jokey Federasyonu, pardon, Türkiye Voleybol Federasyonu bugün ‘’LİGLERE KATILIM VE TESCİL BEDELİ’ adı altında bir bildiri yayınladı.

Bakınca gözlerime inanamadım.

Federasyon kulüplerin sırtına binmiş dörtnala gidiyor.

Mesela Efeler ve Sultanlar ligi takımları lige katılmak için 50’şer bin lira verecekler. 32 takımın toplam vereceği para 1.6 milyon lira.

  1. Lig takımları takım başına 12 bin lira verecekler. 4 grupta toplam 64 takım olduğuna göre oradan da 768 bin lira geliyor.
  2. Lig takımları takım başına 3 bin lira verecekler. Oradan kaç takımın katılacağı çok net değil ama erkek ve kadınlardan toplam 500 bin civarında para gelecek.

Yabancı oyuncu Tescil ve Lisans bedeli olarak 1 oyuncu için 17 bin, 2. Oyuncu için 22 bin, 3. Oyuncu için 54 bin lira alınacak. Yani 3 yabancı oyuncu oynatmak istersen 93 bin lirayı gözden çıkaracaksın. 32 takımla çarp!

Ne etti?

3 milyon lira!

Türk oyuncu için tescil ve lisans bedeli,  Türk Antrenör vize bedeli, Yabancı antrenör vize bedeli , sponsor ismi kullanma bedeli,  Geçici transfer Federasyon bedeli .. vs vs…

Bitti mi? HAYIR!  Forma reklam bedeli de var.

Hepsini teker teker topladığımda trilyonlar tutuyor!

Kafam karıştı.

Federasyonun tek geliri kulüpler mi? Dünyada böyle midir? Sponsorları yok mu? Yayın gelirleri yok mu? Gelir kaynağı yaratma kabiliyetleri yok mu? Bu hep böyle mi gidecek?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s