Medeniyetlerin Beşiği HATAY; DUY BU TAKIMIN SESİNİ!

“Medeniyetlerin beşiği” olarak anılan iki ilimiz var. Biri Mardin, diğeri Hatay.
Mardin’de Büyükşehir Belediyesi ildeki spor kulüplerine özellikle son 2-3 yılda büyüm destek verirken, ne yazık ki Hatay’dan pek de güzel haberler gelmiyor:

Hatay ilinde 2017 yılında kurulan 2017 yılında kurulan Hatay Voleybol Gençlik ve Spor Kulübü  zor günlerden geçiyor.

Yazarımız Songül Doğan kulüp başkanı ve Antrenörü Kulüp Başkanı Mehmet Bekmez  ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Söz Mehmet Bekmez’de

”Kulübümüzü güzel ilçemiz olan Samandağ’da öğrencilerimiz ile birlikte kurduk.

2017-2018 Voleybol sezonunda katılmış olduğumuz yıldızlar, gençler kategorisinde Hatay il ikincisi olduk. Aynı sezon içinde Bölgesel liginde finalde kaybederek ligi 2. Sırada bitirdik.

2018-2019 voleybol sezonunda ise yıldızlar, gençler kategorilerinde yine finallerde kaybederek yine 2. olduk. Bölgesel ligde final maçında 3-2 kaybederek 2. olduğumuz turnuvada federasyonumuzun daveti üzerine Türkiye Voleybol 2. ligine katıldık.

2019-2020 lig sezonunda kendi yaş ortalaması 2003-2004- 2005 doğunlu sporcularımız ve lig tecrübesi olan bir kaç sporcu ile katıldığımız ligi belediye ve kurum takımlarının yoğun olduğu bütçeleri iyi olan sponsorları olan takımlara özellikle içerde oynadığımız maçlarda adeta kök söktürdük ligi ilk 5 te bitirerek, Voleybolu hem ilçemize hemde bizi sevenlere sevdirdik. Bu süreçte hem kulübün başkanı hem antrenörü hem abisi olarak yer yer top toplayıcısı olduk.
İlçemizde bizi sevenler ve bazı esnaflardan aldığımız destekle bunları zar zor yapabildik. İlçemizin belediye ve mülkü amirlerinden pek bir destek göremedik. Lige sponsorsuz başladık ve öyle bitirdik.

Kulüp olarak Hatay mozaiğine uygun bir takım olduk bunlar söylenmez ama kulüp içinde Hristiyan, alevi , sunni , kapalı , açık etnik yapıya sahip bir takımız ve gerçekten birbirine kenetlenmiş başarıya ve imkana aç bir takımız. İlk defa bu kulüple voleybola başlayan sporcularımla yakaladığımız hava sponsor bulamazsak hayallerimizle beraber son bulacaktır.

Maddi durumu iyi olmayan 7 sporcumuzun özel okuldaki bütün giderlerini kulüp olarak da ben üstlendim. Bu kadar çabayı sadece voleybolu sevdiğimden ve voleybola benimle başlayan öğrencilerimin hayallerini gerçekleştirmek için yapmaya çalışıyorum.

Bunları yaparken ilçenin büyüklerine anlattığımda yaparken “Bize mi sordun?” diyerek tersliyor. İlçenin ilk voleybol takımı olarak voleybolu sevdirdiğimizin kanıtı olarak bizden sonra ilçenin iki köklü kulübü de voleybol şubesini açtı . İlde en çok voleybol müsabakalarına katılan ilçeyi Samandağ yaptık.

Yıldızlar ve gençler kategorisinde bu yıl şampiyon olmayı hedefleniştik . Ama salgın nedeniyle müsabakalarIn oynanmayacak oluşu bizi çok üzdü. Umarım bu salgın en kısa zamanda biter ve maçlarımızı oynarız.

Kulüp yönetimim öğrencilerimizden oluştuğu için maddi geliri olmayan bir kulüp durumundayız. Kulübün bütün giderlerini kendim karşılıyorum. Şu an borcu olan bir kulubüz Ve Kulübümüz zor günler  yaşıyor. İstediğimiz desteği ve sponsoru bulamazsak ligden çekilme durumumuzun söz konusu olacağını üzüntü ile söylemek zorundayım. Yaşları küçük gönülleri büyük sporcularımın hayallerini süsleyen bu serüveni bitirebiliriz”

Bizler evoleybol ailesi olarak Anadoluda Voleybolu yaşatmaya çalışan bu emekçi hocamızın sesi olmaya çalıştık.

Umuyorum bu sesimiz Hatay ve Samandağ’da duyulur ve medeniyetlerin takımı diyebileceğimiz bu takım ligde yoluna devam eder.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s