YAZIK Kİ YAZIK…

“Basketbol ve Voleybol’a diğer kulüpler gibi düşük bütçeler ayırmadığımız için, şimdi “Hata yaptığımızı” görüyoruz ! dedi Fenerbahçe Futbol kulübü başkanı!

Pardon Fenerbahçe spor kulübü başkanı.

Türk Spor tarihine -Sporsuz-demeç verenler kervanına siz de eklendiniz Sayın Başkan..(eski Beşiktaş Başkanı’da geçen yıl aynı hatalı demeç söyleminde bulunmuştu ve sonu kötü bitmişti, hatırlatmak gibi olmasın ama !)

Siz de kulübünüzü sadece futbol’a bağlı tutarak gündemde kalacağınızı sanıyorsunuz?

Yazık ki Yazık..
Geçen sene televizyonlarda ekrana çıkıp, bir gece de bilmem ne kadar PARA TOPLAYIP, gereksiz Transferler ile menejer kazığı yediğiniz Futbolcularınızın borçlarını ödediniz! Oysa o futbolcuların 1 taksiti ile Voleybol şubesinin Şampiyonluğa oynatılacak kadrosu yapılır ve yönetilir..

İlk sıkıştığınız anda “Amatör Branşları kapayalım, küçülelim“ demek, Koç grubunun Ceo’su gibi düşünmektir. Spor Kulübü Başkanı olarak düşünmek değildir!

Artık dışarıdan toplama veya transfer eden değil, sporcu yetiştiren kulüpler olarak bu ülkeye örnek olmalısınız. Bu Corona Virüsü sizler gibi düşünen Tarihi Kulüplerımiz için BİR MİLAT OLMALIYDI!
Fakat siz en kolay yol olan, kapatma-kısıtlama-düşük bütçe gibi, hiç bir proje üretmeden,(futboldan olan) borçlarınızı devlete ve dolayısı ile biz vatandaşlara yüklemeyi tercih edip,kendinizi bir köşeye atıp, olan biteni seyretmeyi düşünüyorsunuz..

Yakışmaz..

Yakışmıyor böyle basit söylemler..

Bizleri şaşırtan ve gururlandıran demeçler vermeniz temennisiyle.
Sporla kalın (Futbol ile değil)

Sağlıcakla kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s