TOKYO OLİMPİYATLARINDA HAKEMLERİMİZ YOK!
Değerli okurlar; bu yazımı üç günlük bir araştırma sonucunda hazırladım. Bu araştırma da kaynak kullandığım gibi önemsediğim bilgilerine güvendiğim insanlara danıştım . Onlar kendi tanıdığı hizmet veren insanlara danıştı ve döndüler . Bu bilgileri o şekilde hazırlayabildim. En azından yalancı olmayan dürüst olanlara sordum.
Bu araştırmayı yaparken danıştığım arkadaşlarımdan birisi çok ilginç bir konudan bahsetti. Tokyo ‘da salonda ve plajda hiç bir hakem ve gözlemci temsilcimizin olmadığını söyledi . Bende kendisinden konunun detaylarını mail atmasını rica ettim. Bana gönderdiği yazıya çok dokunmadan özünü değiştirmeden, eklemeden can alıcı bölümlerini okuyucularımıza yazıyorum. Unvanı Voleybol Federasyonu basın danışmanlığı yada başka bir şekilde olan bir gazeteci kardeşimiz ile megalomanlığı Afrika ülkelerinde bile duyulan bir hakem eskisinin arasındaki sosyal medyada yer alan yazışmaları aktarmış. İfadeler aynen kendi ifadesidir ben ismi geçenleri tanımıyorum .
Eski hakem , “hakemlerimiz formsuz o nedenle gidemiyorlar”diyormuş. “Ben bu işe 100 yılımı verdim ” diyormuş. “Anlarım “diyormuş.
Ben okumadım,takip etmedim arkadaşıma güvenerek bunları yazıyorum. Ben araştırma yaparken danışıyorum. Gazeteci kardeşimize tavsiyem o da araştırsın çünkü arkadaşımın ifadesine göre hala yaşayan hayatta olan kaynaklar var.Özellikle 2012 yılına kadar dünya voleybolundaki komisyonlarda görev alan temsilcilerimizi araştırmalı. Lobimizin durumuna bir göz atmalı derim.
Hemen hakemler formsuz diye nokta konmasına izin vermemeli. Arkadaşım diyor ki “iki hakemimiz daha bu yıl dünya şampiyonasında görev aldı. Bu nasıl formsuzluk.”
Acaba demiş ” bu eski hakem FIVB kurullarında ki eski voleybol federasyonu başkanımıza sordu da o kendi lobi eksikliğini atlayıp “hakemlerimiz formsuz o nedenle bir şey yapamadım ” cevabını aldıktan sonra mı böyle bir kanıya varmıştır , diye yazmış. Ben taktiri gazeteci kardeşimize ve kamuoyumuza bırakıyorum. Devam etmiş “bu eski hakem federasyon kurullarında çalışırken Anadolu ‘dan bir hakemin uluslararası hakem sınavında İngilizce bölümünde sıfıra yakın bir not aldığını, aslında uluslararası olamayacak düzeyde olan bir hakemin sadece o ilden bir hakem olması gerektiği düşüncesi ile kendi şahsi lobisini kullanıp sınavda başarılı not almış gibi gösterilmesindeki form grafiğini nasıl değerlendirilebiliriz demiş. Burada hakem formsuz iken bu beyefendinin formu alkışı hak etmiyor mu diye de eklemiş.
Kısaca “olimpiyatlara hakem ve temsilci gönderilememesinin sebebini hemen hakemin formsuzluğuna atmasak, lobi faaliyetlerimizin zayıf olduğunu da kabul etsek olmaz mı “demiş.
Yeniden inceledim TVF merkez hakem başkanı CEV hakem toplantısına katılmış.

Bu önemli bir haber.

Toplantılara katılıyoruz. Daha önce federasyon başkanımız tv yayınlarında CEV ve FIVB ye sitem ettiğini eleştirdiğini ifade etmişti. Halk dilinde fırçaladığını ima etmişti. Acaba lobi eksikliğimiz bundan olabilir mi ? Siyasal olabilir mi ? Hani her sıkıştığımızda terör diyoruz ya .
Araştırdım devam ettim. Çok zor değil her yerde yayınlanmış.  TVF sitesi hariç .Orada kesinlikle yok .
https://www.fivb.com/en/about/news/experienced-referee-squad-appointed-for-olympic-games?id=90494
Meksika,BAE, İran, Fransa, Portekiz, Dominik Cum., Tunus, İspanya, Colombiya , Yunanistan, Mısır , Porto Rico gibi ülkelerden hakem ve temsilci var.

Ülkemizden yok .Unutmadan tamamen haksızlık yapmayalım CUBİTİ den de yok . Valla birileri formsuz ama bilmiyorum taktir sizin değerli okuyucularımızın

1 Comment

  1. Hakemler jilet gibi giydirildi .Standart getirildi. Çok iyi oldu.Yakıştı.Ancak olimpiyatlara hakem gönderemezsek kendimiz giyer kendimiz çıkartırız. Vizyonu kapıkukeden öteye geçmeyen başkanın ve yönetimin yapacağı bu.Daha fazlasını beklemek hayalcilik olur.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s