OYUNCULAR BU BAŞARI İLE KİME, NE MESAJ VERDİLER?

Bir okurumuzun yorumu

”Filenin sultanları ilk macı Almanya’ya kaybedince galiba bircok kisi  sizin gibi hayal kırıklığına uğramıştı. Belki de bu bizim karakterimizde var biz kolayı sevmiyoruz ama sonunda istediğimizi elde edebiliyorsak çok iyi. Dun gece Almanya ile beş set  de oynasak fark etmezdi.
Polonya mucizesinden sonra rüzgarı arkasına alan Türk milli takimi Almanya’yı finalde darmadağın etti.
Görebildiğim kadarıyla bu takıma acilen Neriman, Kübra, ve iki smaçör monte edebilirse  Japonya’da çok sürprizler yaparız.
Bu turnuvada Ebrar dan çok fazla verim alamadık
Mutlaka ama mutlaka bundan sonra olimpiyatlara kadar milli takımda oynayan ve geniş aday kadrosunda bulunan oyuncularımızın hepsine devamlı oynama imkanı vermemiz lazım.
Burada olaya kulüplerin başarısı bazında değil milli takim olarak bakmak lazım. Yıllardır burada yazılıyor ”Lütfen kendi  ülkemizin yeteneklerine imkan verin’‘ diye, simdi bunu uygulamanın zamanı.
Bana göre kızlar ayni zamanda oynadıkları kulüplere de  güzel mesaj verdiler. Bu mesaj “Biz kenarda maç seyrediyoruz ama çıkıp en az ülkemizde oynayan yabancılar kadar oynayabiliriz” mesajıdır.
Yazdığınıza katılmaktayım;  mutlaka yeni smaçorler bulma zamanı simdi. İyi voleybolcular bir iki günde yetişmiyor, imkan verme, özgüven, sabır, eğitim, fedakarlık ve planlı çalışma bunun anahtarları.
Yabancı oyuncuların cenneti haline gelen ülkemizde aşagıdan gelen genç yeteneklerimize umut vermek, özgüvenlerini, beklentilerini ve inançlarını kırmamak lazım.
Yıldız ve genç takımlar seviyesinde milli takımlarımız iyi sonuçlar alıyorlar.  Aşağıdan  gelen genç neslin önü kapatılmazsa bunun faydası  milli takıma pozitif olarak yansır.
Burada TVF ve Guidetti’ye cok büyük  sorumluluk düşmekte. Umarız iyi hazırlanmış ve kuvvetli bir milli takımla Tokyo Olimpiyatlarında çok büyük başarılara imza atarız.
Bayan voleybol milli takımımızı tekrar içten kutlarız. Umarız bu basari Turkiye’de voleybola ilgiyi arttırır, voleybol kulüplerimizde kendi oyuncularımıza daha çok oynama imkanı verirler. Voleybolcu ithal eden değil voleybolcu ihraç eden ülke olabiliriz.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s