GÜLE GÜLE ALLAHIN ADAMI

Fehmi’yi Türkiye’de Voleybol camiası içinde olan herkes tanır ve her tanıyanında Fehmi ile mutlaka bir hikayesi vardır.
Kutusu açılmadık sözleri, hazır cevapları ve nüktedanlığı ile Nasrettin hocanjn yaşayan bir versiyonu idi.
Son derece enteresan bir kişilikti. Ben Fehmi’yi beyaz perdemizin merhum sanatçısı Erol Taş’a benzetirdim. Herkes Erol Taş’ı filmlerinde canlandırdığı karakterler gibi sert, kötü kalpli, zalim bir insan zannederdi. Oysa gerçek hayatında pamuk mu pamuk, son derece iyiliksever bir insandı. Erol Taş’ın sahnedeki kişiliği ve özel hayatındaki kişiliği birbirine ne kadar tezatsa Fehmi’nin de sahalardaki kişiliği ve özel hayatındaki kişiliği o karar farklıydı.
Fehmi’yi Türk Voleybolunun duayenlerinden Adana’daki Hocaların hocası Nevzat Karazincir hocam çok iyi tarif ermişti. Onun için “Her şeyi dilinde, kalbinde hiç bir kötülük olmayan çocuk gibi masum biri” demişti. Önceleri hiç inanmadım. Ama Fehmi’yi tanıdıkça Nevzat hocama hak verdim.
Haftada en az bir defa ya o beni ya ben onu arar sohbet ederdik. Arada Kayseri’ye takım getirir, maç yapar, hasret giderirdik.
 Son geldiğinde ise daha önce geçirdiği rahatsızlıktan dolayı iyice yıpranmıştı.
Bazı dönemlerde başarılı olmuş ama son dönemlerinde iddialı olmasa da üretken olmaya çalışmıştı. Bir yanda hastalığı, bir yan da maddi olumsuzluklarla mücadele ediyordu.
Adana’yı Fehmi’yr soracaktınız. Nerede şalgam içilir, Nerede Adana kebap yenir, İyi şurdanı kim yapar, dikenli incirin yararını- zararını Fehmi bilirdi.
İyi bir Asana Demirspor taraftarıydı. Bir de Fenere laf söyletmezdi. Hayatının her şeyi Fenerbahçeydi. Sanırım Ali Koç bile Fehmi kadar koyu bir Fenerli değildir.
DÜNYA İKİ KAPILI BİR HAN YAŞAYAN HER CANLI BU İKİ KAPILI HANDAN GEÇEÇEK.. FEHMİ DE BU HANDAN GEÇTİ. BİZİM KUŞAK VE BEN UZATMA SETİNİ OYNUYORUZ..
IŞIKLARDA UYU ADANALI ALLAHIN ADAMI FEHMİ..
 MEKANIN CENNET OLSUN EMİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s