GURURLANIYORUZ Ancak KONUŞULMUYORUZ! YAZILMIYORUZ !

Yine yeniden Avrupa Şampiyonasında “Yarı Final” gören A MİLLİ KADIN VOLEYBOL TAKIMIMIZ ,yeri göğü inletiyor.. Ankara’da 12.000 seyirci ile full dolu tribünlerde,yine gururumuz oluyor….

Ama…

Ertesi gün Spor (adı ile çelişkili olduğunu artık kesinlikle teyid ediyorum) Gazetelerinde,KÜÇÜCÜK BİR YERDE (üstelik iç sayfalarda) HABER OLABİLİYOR !

Devletin kanalı TırtSpor’da, zaten HİÇ KONUŞULMUYOR, NEREDEYSE..Allahtan, zahmet edip yayın yapıyorlar ( Bir de,maç sonunda maçla ilgili soru sorabilecek, bir spiker olsa! )

Eh artık bizim de sabrımız taşıyor değil mi? Birkaç soru soralım o zaman..

Yahu kardeşim, siz Futbol’da ne zaman üstüste Avrupa Şampiyonalarına katıldınız? Ben hatırlamıyorum, var mı 4 yılda bir yapılan şampiyonaya üstüste katıldığımız bir 3-4 dönem? Hadi katıldınız diyelim, Peki kaç kere gruplardan çıktınız da “Çeyrek final” “Yarı final” oynadınız? Oynadınız diyelim, ŞAMPİYON OLDUNUZ MU?  Oldunuz mu? İki kere yazalım ki, belirleyici olsun değil mi?

Bu ülkede VOLEYBOL GERÇEĞİ VAR..BAŞARISI VAR..GURURU VAR..HİKAYESİ VAR..En önemlisi KALİTE VAR, KALİTE!

Ama maalesef BUNU GÖREMEYEN, GÖRMEK İSTEMEYEN ve ISRARLA (Devletin TıRTSPOR Kanalı dahil) KONUŞMAKTAN SAKINAN, TV ve YAZMAYI BECEREMEYEN Gazeteleri VAR!  Çünkü KALİTELERİ, VOLEYBOL ile KESİŞMİYOR !

Bunu konuşacak ve konuşturacak KADROLARI YOK.! ALMIYORLAR..Israrla..

Biliyorlar ki, eğer Voleybol konuşan ve tartışan Voleybol yazarlarını bünyelerine alırlarsa; Futbol konuşur gibi sabahtan akşama kadar, ayağındaki kıl dönmesini,yeni açılan bilmem ne alışveriş merkezini ziyaretini veya antrenörün hakemlere küçük düşürücü hakaretleri ile kelime dağarcığı 50-60 kelime ile sınırlı topçulardan (ben değil,futbol yazarları öyle söylüyor) bahsetmeyecekler..

Öğlen konuştukları transfer haberini, akşamüstü teyit ederken, kulüp başkanları ile gevezelik eder gibi konuşacak, onların tuttuğu araçlarda, onların yönlendirdiği kameramanlar ile havaalanından omuzlara alınan ikinci sınıf Afrika kökenli futbolcular ile, emekliliği gelmiş ama “Milyon Euro” verecek kadar “hesap kitap yapmasını bilmeyen Başkanlar” ile Menejer kazığı Avrupa’lı beyaz futbolcuların peşinden koşacaklar ve bunları günlerce, haftalarca, gündemlerinde tutmak için ellerinden geleni yapacaklar..

Sonra da “Ülke gündemi bu” diye bizlere zorla yedirmeye çalışacaklar! Bayat ekmek ile ekşimiş yoğurt misali..

YEMEYECEĞİM ARKADAŞ !

Sizin gibi ESKİMİŞ TOPÇULAR ile dolu adında SPOR ama İÇERİĞİNDE FUTBOLdan başka hiçbirşey olmayan  programlarınızı..

Seyretmeyeceğim..Seyretmiyorum zaten..

Bana ne! …Başkanın …Hakem ile alıp veremediğini..veya …Antrenörün…Kulüp ile geçen seneden kalan hesaplaşmasını..BOŞ İÇERİKLİ,BOŞ MUHABBETLER..

Hadi bakalım,bu sene  Futbol Milli Takımınız maç kazanmaya başladı.Sonunda ne olacak? 85 Milyondan Bir AVRUPA ŞAMPİYONU TAKIM ÇIKARTABİLECEKMİSİNİZ?  Biz ÇIKARDIK..

Ha bu arada birşey daha..Maç sonunda (Avrupa’da doğup büyümemiş) Bir Milli Futbolcumuz, çok değil 2 CÜMLE İLE, Eurosport’a İNGİLİZCE BİRŞEYLER SÖYLESİN! Söylesin de beni UTANDIRSIN !

WALLAHİ de,  BİLLAHİ de SİZİN SPOR pardon FUTBOL PROGRAMLARINIZI SEYREDECEĞİM hem de her akşam “İlkokul çocuğu aklı ile”  verdiğiniz , o TWEET HESABINA; en büyük bizim..başkan..başka büyük yok..diyeTWEET ATACAĞIM..veya BU AKŞAM İLK OFSAYTA …DÜŞECEK deyip, ÜLKE GÜNDEMİNİ OLUŞTURMAK İÇİN, ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM !

Siz 1-2 dakika bile KISKANDIĞINIZ ve KALİTESİNE, BAŞARILARINA  ASLA ULAŞAMAYACAĞINIZ VOLEYBOL’UMUZU konuşmayın, olur mu?

BİZ KONUŞTURMASINI BİLİRİZ..ARDI ARKASI KESİLMEYEN ULUSLARARASI BAŞARILARIMIZ İLE..

 

Sağlıcakla Kalın,Voleybol ile Kalın

 

 

1 Comment

  1. Sayın Eskiçeri serzenişinizde yerden göğe kadar haklısınız .Ancak şu sorular aklımıza gelmiyor .TVF yıllar önce asrın başarısı gibi gösterdiği pazarlama şirketi ile ne yaptı hangi başarılara imza attı ? TVF nin iletişim görevlileri ne yapıyorlar?
    Eğer biz ürünümüzü çok satılan mallar reyonuna koyamıyorsak hatayı biraz kendimizde aramamız gerekmiyor mu ? Pazarlama tekniklerinde biliyorsunuz ürünün sahibi pazarlama için her türlü satış tekniğine başvuruyor, Yöneticilerimiz medya ile ilişkilerini iyi tutuyor mu?Her yıl katıldıkları basın ödüllerine katılarak ne yapıyorlar ? Hangi gazeteci ve televizyoncuyla ilişkileri iyi. Yada hiç izlediniz mi başkanı veya başkan vekilini bir tv programında izleyicinin dikkatini çekecek bir diksiyonları var mi? Siz tv yapımcısı olsanız onları tv ye çıkarmaya cesaret eder misiniz? Ülke basını bu beyefendilerin nasıl göreve geldiklerini gayet iyi biliyor. Belki de kasten yapıyorlar. Kasten başarıları görmezden geliyorlar bunu hiç hesapladınız mı ?

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s