AVRUPA ŞAMPİYONASI KADERİMİZ HANGİ OYUNCULARA BAĞLI?

Bugün gruptaki en kilit maçımızı oynadık. Sırbistan maçından hiç bir şekilde umutlu olmadığım için 2.olmak çok önemliydi. Bu sonuçla da garantiledik.

Turnuva başından beri en iyi oyunumuzu oynadık. Özellikle ilk iki set o kadar iyiydik ki, bir ara “Acaba lider olur muyuz?” diye düşündüm. Ama 3.sette yine  “özümüz”e döndük.

İlk 2.set neyi iyi yaptık diye sorarsak, momentumu ele geçirmek derim. Eda’nın böyle spesifik bir özelliği var. Lider ruhlu oyuncular, kendi performansları top seviyeye ulaştı mı takımına da level atlatırlar.

Burada bir parantez de Zehra’ya açalım. Eda kenara geldiğinde eskiden hepimiz ahlar vahlar ediyorduk ama Zehra genel olarak iyi turnuva geçiriyor. Bugün kenara gelmesi de 2-3 pozisyon ile alakalıydı. Bir de Guidetti’nin Zehra üzerinden takıma vermek istediği mesaj..

Gelelim yazının asıl amacına.. Size bir soru sormak istiyorum, hangi takımı tuttuğunuz önemli değil lütfen objektif cevap verin. Bugünkü maç Türkiye-Bulgaristan maçı değilde Vakıfbank-X maçı olsaydı Cansu’yu set sonuna kadar oyunda tutar miydi? Azıcık idrak yeteneği olan herkes “hayır” diyordur diye düşünüyorum. Şimdi bunu ne ile açıklamak lazım? Kulüpçülük mü? Çifte standart mı? Sırf Cansu psikolojik olarak etkilenmesin diye setleri kaybetme pahasına onunla oynayacak mıyız? Ben kötü oynadığı maçlarda Eda için -bile- “kenara gelmeli” yorumu yapmış biri olarak bu durumu ne doğru buldum ne de etik. Cansu’yu kazanmak istiyorsa neden Maja gibi en iyi pasörü getirdin? Çünkü sen de ona GÜVENMİYORSUN! Normalde turnuvanın bitmesini bekleyecektim ama bugünkü maç benim için sınır taşırıcı oldu. Turnuvada ki gidişatımızı da Eda ve Zehra belirleyecek. Umarım bir MUCİZE gerçekleşir.

Hepinize iyi akşamlar.

Reklamlar

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s