BİZİM GIKIMIZ, VELİLERİN ÇITI ÇIKMADI

U16 Genç Kız Gelişim kampının ikincisi Ankara’da başladı. (Federasyonun sayfasında şu şekilde duyurulmuş; İlki 01-05 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen Gelişim Kampları’na; Türkiye genelinde toplam 700 kişi arasından seçilen 94 sporcu katılmış olacak.

İstanbul, Manisa, İzmir, Muğla şehirlerinden gelen sporcuların yer aldığı 2. Gelişim Kampı, 10 Ağustos’ta sona erecek

TVF’nin sitelerinde yayınlandı, okuduk. Adilce seçmelerin yapılmaya çalışıldığı kanaatine yaklaştık. Şimdilik adilce bir yaklaşım olduğu içindir ki itiraz edip yazabileceğimiz eleştiri konusu olabilecek bir malzeme bulamadık, Bizden GIK çıkmadı.
Eksiklikleri olmasına rağmen voleybol camiasının istediği özleyip dillendirdiği Altyapı Milli Takım seçme ve şeçilme biçimini velilerden de çıt çıkmadığını da eklersek, beğendik. Adil, tarafsız,  ülke genelinde çoklu seçimleri her zaman alkışlayacağız, alkışlamaya da devam edeceğiz
Tahmin ediyoruz ki velilerden de ÇIT çıkmayacaktır..

Yalnız takipçisi olacağımız 94 sporcunun katılımı ile oluşturulan ‘Genç Kız Gelişim kampı’nın göstermelik mi, gerçek mi olduğunu, yoksa ağızlara bir parmak bal mı çalındığını U16 Milli takımın ana kadrosu tespit edildiğinde anlayacağız..

Acaba ana kadro seçimleri  bu yazımızdaki ( evoleybol.com/2019/08/04/u18-istanbul-karmasi-pardon-milli-takimi-kampa-girdi/) gibi mi olacak sonuçta? Bu yazımızda alıntımız da olduğu gibi, mevcut antrenörlerin kendi takımlarındaki oyuncularını emir vaki ile ya da menajerlerin portföyünde dolaştırdığı sporculara itibar ve rant sağlaması için U16 milli takım kadrosu mu oluşturulacak ??

Kötü örnek kayırmacalı alt yapı seçmeleri o kadar çok yapıldı yapılıyor ki ana seçmelere şüphe ile yaklaşmamak mümkün değil..

Velilerin isyanı ve şikayetlerini de konu alarak yazdığımız eleştirel yazılarımızdan sonra deşifre olma endişesiyle telefon numaralarımızı bulup bizlere ulaşarak öfkeyle tehdit eden, yetmedi Whatsapp hesapları da dahil internet üzerinden velilere alt yapı ile ilgili yazı yazanlara ”Bilgi veren olursa ağzı ile kuş tutsa çocuklarını milli takıma almam”,  ”Velisi bana saygısızlık yaptı ben milli takımda görevli olduğum sürece çocuğu milli takımın yüzünü göremez” diyen, Milli takıma hak etmediği halde haksızca seçilen sporcuların velilerini minnet borçlarını ödetmek için tetikçi olarak kullanıp yazılarımızın altına yada telefon numaralarımızı kendilerine vererek bizlere ulaştırıp ilgili yazılarımızı silmeniz için bize baskı uygulatan, satılık zannettiği bizleri yemeklere davet ettiren,  ‘Neden Giovannı için yazmıyorsunuz da bizim için yazıyorsunuz?”diyerek kendini dev aynasında gören antrenörler Milli takımlarda kadro seçiminde etkilerinin olduğundan şüphelendiğimiz menajerler ile el ele kol kola, aleni fotoğraf karelerine girmekten sakınca duymayan antrenörler varken bu seçimlerin nasıl olacağını merak ediyoruz.

Mesajıma takılan bazı velilerin isyan mesajlarından alıntılar..
Ne yazık ki hocalar kendi formalarını çıkartıp milli takım forması giyemiyor. Kendi itibarları için çalıştırdıkları takımların sporcuları parlasın istiyorlar.
Bizim menajerimiz yok. Daha yaşı çok küçük zaten, olması da doğru olmaz.
Biliyorsunuz milli takım hocaları kinlenip çocuğun önünü kesebiliyor. Sizden ricam bu konunun aramızda kalması. Bu sebeple özelden yazdım.

 

81B6A386-6929-4957-A371-4DC54D924218İMAM BÖYLE YAPARSA….

Sayın TVF tarafınızdan yayınlanıp yürürlüğe konan hali hazırda delik deşik edilmiş TVF VOLEYBOL MENAJERLİĞİ TALİMATI kanunuzu Evoleybol sayfamızda voleybol camiasına tekrar hatırlatalım dedik.

MADDE 19-
Voleybol Menajerlerinin Hakları
•Bu Talimatta belirtilen yükümlülükler;
(2) Menajerlerin Yükümlülükleri
a) Voleybol menajeri, 18 yaşını doldurmamış sporcular ve bu sporcuların aileleriyle temsil ve transfer konuları için temasa geçemez, görüşemez ve sözleşme imzalayamaz; menajeri olmadığı hiçbir tarafa transfer teklifi götüremez ve hiçbir taraf adına görüşme yapamaz.
b) Yukarıda sayılanlardan son iki bendi ihlal eden voleybol menajeri sürekli hak mahrumiyeti ve 25.000.-TL para cezası ile cezalandırılırlar. Mazeretsiz olarak zorunlu kurs ve seminere katılmayan voleybol menajerlerinin lisansları askıya alınır.

Sayın TVF talimatlarınızı önemsemeyen, veli ve sporculara vıcık vıcık yapışan, hatta gözler önünde tribünde birbirleri ile ‘‘O sporcu benim, şu sporcu senin” diyerek yüksek sesle tartışma cesareti gösterebilen, menajerlere nasıl bir yaptırım yaptınız/yapıyorsunuz?

Velilerden Milli takım Antrenörleri ilişkili menajerlerin teklifini kabul etmediği için çocuklarının milli takıma alınmasının engellendiği  ihbar gelse, ihbar edeni deşifre etmeden değerlendirmeye alır mısınız??

Kimin federasyonu olduğunuz merak konusu da…

Sayın Başkanım;

Kendi kendi kariyerinizi küçük ödül ve reklamlar ile pekte faydası olmayan çabuk unutulacak yüceltme uğraşınız yerine..!!
Çocuklarını elinden tutup voleybol sporuna gönülden bağlanmaları için maddi manevi desteklerini esirgemeyen, Türk voleybolunun daimi kalıcı olmasını sağlayacak velileri , voleybola aşkla sarılan çocuklarını nefret ettiren, küstüren, spordan soğutan uygulanmakta olan dejenere edilmiş Alt yapı milli takım  seçme uygulamalarını mesela son uygulamalarda yaptığınız gibi çoklu ön seçmelerden kurulu kamplarda, kura ile takımlar yaratıp bu takımlara maçlar yaptırıp menajer baskısını engellemek amaçlı eski sporculardan kurulu çoklu seçici isimleri son günlerde açıklayıp bir tribünde seçicileri karşı tribünde velileri oturtup daha şeffaf seçime gitseniz,

Seçiciler tarafından seçilen kadroya tayin edeceğiniz hocaların  isimlerini son günlerde açıklasanız ya da buna benzer velinimet velileri ve onların çocuklarını dışlamadan görev sarhoşluğu ile megoloman olmuş kadrolu antrenörlerin elinden çekip alsanız, ya da benzeri yapacağınız uygulamalar sonucu İŞTE ADALETLİ SEÇİM VE BAŞKAN diyebilsek size, varlığınızda, yokluğunuzda, camiaca adınızı ansak, gönüllerimizde heykelinizi diksek sizce kalıcı en büyük ÖDÜL olmaz mı..

Hadi be başkanım neden olmasın…

Ama hal böyleyken ‘Sen de mi BRUTUS?’ misali siz de söz konusu Madde 19 u delik deşik eden Menajer arkadaşlarla aynı karede, pozda kol kola iken umut var mıdır be Sayın Başkanım..

Hayaller kurmak boş mudur be Başkanım.. Hayalimiz ve Hayaller gıkımızı çıtımızı çıkarmayan ADALET ve adaletli Milli Takım  alt yapı seçmeleri.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s