PARK VE BAHÇELERDEN AVRUPA ŞAMPİYONU ÇIKTI!

İsve’çte düzenlenen U20 Avrupa Atletizm Şampiyonasında 4×400 takımımız 3 dakika 8 saniye 34 salise ile yılın en iyi derecesini elde ederek Altın Madalya aldı.

Kendilerini, Antrenörlerini ve binbir fedakarlıklar yaparak onları yağmur çamur, bayram seyran, okul tatil  demeden spora getirip götüren Anne ve Babalarını tebrik ediyoruz.

Son 100 metrede müthiş bir atak yaparak altın madalyanın kazanılmasında büyük katkı sağlayan İlyas Çanakçı yaptığı açıklamada Konya’da çalıştıkları pistlerinin yıkıldığını, son bir yıl park ve bahçelerde antrenman yaptığını belirterek “Türkiyede tek spor Futbol değil. Atletizm de konuşulmalı. Sağlanmaya çalışılan imkanlar yetersiz kalıyor. Benim gibi birçok sporcu parklarda antrenman yapıyor. Sahamızın temeli atıldı ancak gerekli bütçe sağlanmadığı için hâlâ yapılmadı” diye konuşmuş.

Bu çocuk muhafazakar olarak bilinen Konya’dan çıkmış.

Konya adına büyük bir başarı.

3200 Caminin olduğu bir ilde en azından 8-10 tartan pist ya da spor salonu olması beklenir değil mi? En azından ben beklerdim.

Konyayı bir kenara bırakalım. Ülkemizin kalbi, 18 Milyonluk İstanbulda Uluslararası standartlara uygun kaç pist var? Tam tamına 6 ( Yazı ile Altı)

Eee peki bu geçler nerede yetişecekler?  Armut değilki ağaçta yetişsin değil mi?

Park ve bahçelerde antrenman yaparak!

Devamı gelecek mi? Spor yapmak  dinin emrettiği gibi bir genci kötü alışkanlıklardan uzaklaştırır, iyi bir birey, topluma faydalı bir insan yapar. Bu konularda hepimiz hemfikir olduğumuza göre umuyorum bir gün bu konuda da gereken çalışmalar yapılır.

Umarım..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s