FIVB’DEN BİR İSTEĞİM VAR

Voleybolumuz tatile girdi..mi? Kulüpler olarak evet ama Milli Takımlar düzeyinde sporcu ve antrenörler için henüz TATİL YOK. Olmadığı gibi, bir o kadar da MAÇ TRAFİĞİ, TURNUVA TRAFİĞİ yaşıyoruz.

Son yıllarda FIVB’nin “Voleybolu; Dünya Spor Gündeminde” tutma amacı ve gayreti  yaptığı Olimpiyat elemeleri, Milletler Ligi, Avrupa Ligi, Dünya Kulüpler Şampiyonası gibi birçok isim altında oynattığı VOLEYBOL Müsabakalarını takip eden varsa LÜTFEN BİZLERE de HABER VERSİN !

Ne oluyor?

Kim, hangi ülke tur Atlıyor?

Hangisi küme düşüyor?

FİNAL Maçları nerede oynanacak?..

Yetmedi bir de U-16 , U-17 ,U-18 ,U-19 ..Gençler, Yıldızlar…

Yetmedi Balkan Oyunları..Akdeniz Oyunları..Üniversiteler Oyunları..Kıtalararası Oyunlar…Ayyyyy…YETTİ GARİ !

BEN ŞAHSEN;Kafayı Yedim!

Düştük mü?

Kalktık mı?

Şampiyon  mu olduk?

Olduk ama HANGİSİ ÖNEMLİ?

Olamadık ama hangi ligde Seneye YARIŞACAĞIZ?

Peki Bu sene Play-Offlara kalanlar, OLİMPİYAT ELEMELERİNE doğrudan mı katılacak? Yoksa ilk dörde girdiğimiz WNL Liginde, yarı finalist olunca, direk Dünya Şampiyonasına mı  katılacağız? Olimpiyat elemeleri için, Avrupa Şampiyonasındaki yarı finaller mi önemliydi?  Offff ki, Offf !

Ne oldu arkadaşlar? Sizinde mi kafanız karıştı? Benim Son 4-5 yıldır zaten HEP KARIŞIYOR!

Halbuki 1980’lerde ne güzel 4 Yılda bir OLİMPİYATLAR Şampiyonası ve 2 yılda bir Avrupa Şampiyonası yapılırdı..Arada da Balkan Şampiyonası ile duyduğumuz ama bir türlü katılamadığımız DÜNYA (MİLLETLER Ligi oluyordu sanırım..

Epi topu 26-30 sporcu seçerler, Milli Takım oyuncusu oldun mu, en az 8-10 yıl formayı kimse senden almazdı!  Aldırmazlardı zaten !! Neden mi?

Federasyon Ankara’da, ama asılları İstanbul’da olan Antrenör ve yöneticilerden oluşan SEÇME ve SEÇTİRME KURULU olarak, 3-4 ayda bir toplanır, çaylar, kahveler içilir, hangi takımdan, hangi oyuncu, nereye transferi olacak, araya kimler girecek? Hangisini falanca kulüpten alacağız? Hangi takım oyuncusu Kaptan olacak (Bellidir zaten ama maksat kamuya açıklamak). Hangi gazeteden, kimi veya kimleri falanca oyunlarına-BASIN olarak- davet edeceğiz muhabbetleri yapılır, İstanbul’dan 18-20, Ankara’dan 8 İzmir veya Adana’dan 2 oyuncu Milli takımlara çağrılmak suretiyle KARAR ALINIR.. Akşamın son Yemek yenerek, BASIN AÇIKLAMASI yapılırdı..

Böyle olunca Şahsen 1970’lerin sonundan 1990’lara kadar; “1974-78 ALMANYA FUTBOL TAKIMININ OYUNCULARINI EZBERE SAYAN” benim kuşaktan olan Voleybol sporcuları; Voleybol Milli Takımı Oyuncularını EZBERE BİLİR ve SAYARDI.

Ahhh ki Ahhh..Meğer ne güzel senelermiş o seneler..Ama şimdi nerdeeee?

Hadi bakalım son 2 yılın takım kadrolarını bir sayın? Belki 3-5 tane DENK GELİR..Gerisini hiç kimse sayamaz değil mi? Halbuki istikrar dediğiniz şey HEP AYNI TAKIM OYUNCUSU OLMALI.

Olmalı MI?…

Evet..işte burada fikirlerimiz çakışacak Değerli Evoleybol dostları..Ben şahsen yukarıda anlattığım 70 ve 80’leri tekrar yaşamadığımız için kendimi ŞANSLI Görüyorum, VOLEYBOLUMUZ ADINA..

Anlattığım olayları şahsen yaşayanlar adına..

O yılları bu şekilde eleştirdiğimiz için affola ..

Peki gelelim 2019’lu Yıllara.

OYUNCULARIMIZ İÇİN, AİLELERİ İÇİN, SEVGİLİLERİ ve EŞLERİ İÇİN..FIVB’den bir İSTEKte bulunayım..O’NLARDA İNSAN, O’NLARIN DA TATİLE İHTİYAÇLARI VAR..Lütfen yaz geldiğinde, ”Hemen her Ay  BİR ORGANİZASYON YAPACAĞIZ” DİYEREK BU SPORCULARIMIZA DA BİR  “ Y A Z  T A T İ Lİ “  FIRSATI VERİN..

(Benden size bir “GÖNÜLLÜ ELÇİ” Tavsiyesi)

 

Sağlıcakla Kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s