GÜLSEK Mİ AĞLASAK MI SAYIN GUİDETTİ?

Yazım Voleybolsever Tweet’i engelleyen eleştiriye tahammülsüz Antrenöre..

Ankara’da Belçika ile oynadığımız ve yenildiğimiz maç sonrası, Başantrenörümüz Sayın Giovanni Guidetti Twıtter hesabından, Dünya sıralamasında bizim birkaç basamak altımızdaki Belçika’ için ‘’Belçika’ya bu gece çok önemli bir voleybol dersi için teşekkür ederiz! Bravo @VdBGert ve @krisvansnick … inanılmaz takım ruhu … inanılmaz savaş … inanılmaz savunma … öğrenecek çok şey var !!!’’  diye yazmış. Belçikayı öven  bu paylaşımı hayretle okudum.

Genç bir kadro ile mücadele eden Belçika antrenörü ve takımını öven, Vakıfbank’la defalarca Cev Şampiyonlar ligi Şampiyonluğu, Türkiye ligi şampiyonluğu, Dünya Şampiyonluğu, Türkiye ve  Hollanda ile Avrupa üçüncüsü olan deneyimli Gıovannı ne demek istemişt?.

Şaşırdım. Ben de buna karşılık olarak  ‘’Gülsek mi – Ağlasak mı Giovanni- Sen Dünyanın En İyi Antrenörü Değil miydin.?’’ diye tepkimi gösterdim. İnanın 10 dakika dolmadan görüntülenme sayısı 250 nin üzerine çıktı
Veeee.. sonrası bay Giovanni Guidetti eleştirilmeye tahammül edememiş ve beni engellemiş!..Dünyanın en iyi antrenörü??

Benim için yeni bir olay değildi. Hollandayı çalıştırırken üç Hollandalıyı Vakıfbank’a transfer ettirmiş, ceplerini para doldurarak  Hollanda milli takımına hazırlamıştı. O Hollanda takımı ile Milli takımımızı yenip taklalar attıktan sonra, Vakıfbank kulübünün idarecilerine yönelik ‘’Vakıfhollandalılar;  Hollanda milli takımına sponsorluk yapıp Antrnörünüzün bütün ülke Voleybolseverlerinin önünde alay edercesine takla atmasından mutlu musunuz?’ şeklinde bir eleştiri yaptığımda da kulüp sitesi tarafından engellenmiştim..

Çuvalla para verdiğimiz bay Giovanni Guidetti, dünyanın en iyi antrenörü değil miydin peki sen? Sen ve Stafın ne iş yaparsınız? Takımı motive etmek, her maça en iyi şekilde hazırlayıp sahaya çıkarmak sizin göreviniz değil mi peki?

Tweetinde Belçika için Ballana ballana anlattığın ”… inanılmaz takım ruhu … inanılmaz savaş … inanılmaz savunma” yı sen ve staffın bilemezsin de bizden daha alt seviyedeki takım oyuncuları antrenörü stafı mı bilir??..!!!

Ne düşünceyle ele methiyeler döşer, sporcularını aşşağılarsın?

Seyret bakalım karşılaşmanın tekrarını.. Kendi yaptığın hatalara bak mesela.. Geri düşünce nasıl paniklendiğine, kontrolünü kaybettiğine, sporculara maç içindeki hatalarında hemen bençe atıp motivasyonlarını nasıl düşürdüğüne, konsantrasyonlarını nasıl dağıttığına bak mesela!  Sporcularının neden aşırı kilo aldıklarına bak, form grafikleri yükseleceğine neden düşüşe geçtiklerine bak, senelerce yabancılara antrenman oyuncusu yaptığınız aşağıladığın üst düzey maç eksiği olan takımlarında oynatılmayan sporcularının nasıl onur mücadelesi verdiğine direnişine bak, onlarca para kazandığın ülkemize neden hala üst seviyede oyuncu kazandıramadığına bak.

Bay Giovanni Guidetti..

Seni Türk kadın voleybolunun başına başka ülkelerin takımlarına bizlerin ağızlarının sulanarak baktırmaya değil, bütün ülkelerin Türk kadın voleyboluna ağızları sulanarak bakması için getirdiler..

Şunu bilesin Bay Giovanni Guidetti.. Türk Voleybolu sahipsiz değildir!  İsteyen istediği gibi at oynatacağı konuşacağı platform hiç değildir! Sen eleştirileceksin ve saygı çerçevesinde eleştirilmeye de saygı göstereceksin!

Nerde olursan ol voleybol taraftarı ile varsın, onlara saygı duymayı ve eleştirilerine de saygılı yaklaşmayı alışacaksın…..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s