KAFAMDA DÖNÜP DURAN DELİ SORULAR…2

 

Bu yazının ilk bölümünü 4 Haziran’da yayınlamıştık. ( https://evoleybol.com/2019/06/04/kafamda-donup-duran-deli-sorular/ )

Hepimizin başına gelen çok olağan, günlük bir tartışmayı önce bir hatırlatmak istiyorum..
Aracınız ile TEK YÖN tabelası olan bir yolda ilerlerken, karşıdan bir araç gelir. Durarak size yol verir, ( Karşıdakinin centilmen biri olduğu örneğini verdik!) Siz “ Buranın TEK YÖN olduğunu söylediğinizde, ”TAMAM KARDEŞİM BİLİYORUM, SEN DEVAM ET” diyerek yine TERS YÖNDEN YOLA DEVAM eder.
İşte bu bizim ülkemizin,  ”BAŞARILARIMIZ NİÇİN KALICI OLMAZ?” ve  ”BİZ PROBLEMLERİN ÇÖZÜMÜ İÇİN, BİLDİĞİMİZ HALDE NEDEN TEDBİRLERİ ALMAYIZ?” Sorusunun –Bana göre – EN BASİT CEVABI…

Şimdi yine, geçen yazıda kaldığımız yerden, ”kafamızdaki deli sorular”a devam ediyorum;
14 ) Kulüplerimizin Altyapı antrenörleri ile Voleybol Federasyonumuzun Milli Takımlar sorumluları niçin Ortak bir Çalışma Takvimi Uygulamaz?

15) Voleybol Liglerimizin değerinden bahsederken, ‘‘yüksek Menajer kazıkları ile İthal ettiğimiz, çoğu emeklilik dönemlerini yaşayan oyuncular için” mi, bu terimi kullanıyoruz?

16) Ülkemizin Altyapı sorununu çözmek için, Voleybola yeni başlayan minik sporcuları eğitmek için Voleybolu tanımaya henüz başlayan -genelde spor okullarında Öğrenci olan,  ayda 300-500 TL verdiğimiz, ‘Stajyer’ diye tabir ettiğimiz antrenörler mi görevlendireceğiz?

17) Voleybol Kulüplerimize sponsor ararken hep vergi indiriminden bahsediyoruz. Ne zaman ‘‘Size şu kadar BİN SEYİRCİ ve TV’lerde bu kadar dakika GÖRÜNÜRLÜK YARATACAĞIZ’‘ diye söyleyeceğiz?

18 ) Antrenör ve Antrenör yardımcısı tüm ekibin, en az sporcular kadar hatta onlardan daha DEĞERLİ İNSANlar olduklarını, maddi olarak ne zaman aklımıza getireceğiz?

19) Profesyonel Sporcular, onların Aileleri ve  Kulüp arasında ilişkiyi sağlayacak ”Takım Menajerliği görevi’ nin önemini anlayıp Akademik olarak bu işleri yapacak insanları yetiştireceğiz?

20 ) Trilyonlar vererek oluşturulan –Özellikle Spor Kulübü- takım bütçelerinde, yıldan yıla eriyerek giden Seyirci ve PR desteği için, uygulanacak herhangi bir Plan-Programımız ve bunun ile ilgili fikirleri olanlara fikrini soran bir Federasyon birimimiz var mı?

21 ) Bölgesel olarak oluşturulan alt Liglerimiz için kulüp ve Antrenörlerin sorunlarını dinleyen, problemlerine çözümler bulabilen, fikirleri olan veya herhangi bir hareket planı olan yetkili bir yöneticimiz var mıdır?

22 ) Günden güne, özellikle Büyükşehirlerde yükselen –Voleybol Alt yapılar- Tribün ŞİDDETİ İÇİN, YAPTIRIM ve ÇÖZÜM ODAKLI bir planımız, programımız var mı? (Eğitici Videolardan başka)

23 ) Futbol seyircisi ile Voleybol Seyircisini BİR ARAYA GETİREREK, TRİBÜNLERDEKİ (Küfür ve Şiddet yanlısı olmayan) SEYİRCİ SAYISINI ARTIRACAK, spor kulübümüz var mı? SPOR BAKANLIĞIMIZ  bunu gerçekleştirecek kulübümüze maddi ve Manevi DESTEK verebilir mi?

24) Sezon başlamadan önce, tüm kulüplerimize bir yazı yazarak; ”Önümüzdeki VOLEYBOL SEZONU için –Voleybolumuza katkı sağlayacak ve ÖNERECEĞİNİZ bir FİKRİNİZ var mı?” diyen FEDERASYONUMUZ olacak mı?

25 ) Ülkemizde ve Dünyada POPÜLERLİĞİNİ YİTİRMEYE başlayan, seyirci kaybeden VOLEYBOL için, FIVB ile birlikte ORTAK FİKİRLER ÜRETEN ve UYGULAMAYA KOYACAK, şahıslar veya Voleybol Dünyasının AKİL İNSANLARInı bir araya getirecek birilerini ne zaman görürüz?

BU ve BENZERİ SORULARIMIZA, HİÇ BİR ŞEKİLDE dile getirmeyen, YAZACAK CESARETİ BULAMAYAN, FİKRİNİ GİZLEYEN  tüm VOLEYBOL BASINI CAMİASINA DA..

Sevgilerimle

Sağlıcakla Kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s