Sultanlar Liginde; YILIN TAKIMI VE ANTRENÖRÜ

Biliyorum, EFELER ligi ve SULTANLAR ligi maçları henüz bitmedi ama bana göre “Yılın Takımı; KAMEROĞLU BEYLİKDÜZÜ VOLEYBOL İHTİSAS

Yılın Antrenörü de ; MEHMET BEDESTENLİOĞLU

Peki neden?

Sezona büyük bütçeler ayıran şirket, banka  ve Kulüp takımlarının aksine, ‘‘sadece Boskoviç’in aldığı transfer parasından” bile çok düşük bir bütçe ile lige başlayıp 5. sırada bitirdiler. Yani kısaca Ligin En başındaki 4 takımının sadece %15-20’sine denk gelen bir bütçe ile!

Gelelim oyuncu kadrosuna; Takımın 4 oyuncusu ALTYAPI’dan gelmiş, 4 Oyuncusu geçen seneki kadrodan ve geri kalanlar bu sene takıma katılan YENİ OYUNCU’lar..

Tabii ki bunları aynı potada eritip,  Ortak bir ruhla, sonuna kadar mücadele eden bir  takım ortaya çıkarmak her babayiğidin harcı değil. Tüm bunları yaparken ‘Bakın işte ben bunları yaptım!’ diye medyada boy göstermeden, kimseye  yüksekten bakmadan, tevazulu ve alçak gönüllü bir ruha sahip olmak da  çok önemli. İşte bütün bunlar değerli Hocamız Mehmet Bedestenlioğlu’nun KİŞİLİĞİNİ, HÜNERİNİ, AZMİNİ ve BECERİSİNİ göstermekte..6B8305E7-C2C8-4660-9C5F-6BD610546354

 

Günümüzde özellikle basınımızın “çok bilen gazetecileri(!)” tarafından göklere çıkarılıp, trilyonluk, sınırsız bütçeler ve dünyanın en iyi oyuncuları transfer edilerek,  sadece başarıya endeksli YABANCI HOCALARI gördükçe, Mehmet Hocam gibi kısıtlı imkanlar ile bu mücadelede başarıyla yer alan yerli Antrenörlerimize bir kat daha SAYGI DUYMALI ve gereken DEĞERİ VERMELİYİZ diye düşünüyorum. Onun için de henüz 2 yıl önce Sultanlar Ligine çıkmış bir takıma  CHALLENGE CUP’da bizi TEMSİL ETME HAKKI KAZANDIRAN bir Antrenörümüz için  birkaç kelam edelim istedim..

Merak edenler  için de küçük bir açıklama yapayım; Mehmet Hocam ile bir yakınlığım yoktur. Voleybol ile ortak dostluğumuz haricinde belki birlikte bir çay içmişliğim vardır ama onu bile kendisi  hatırlamayabilir..

Yani şu an okuduğunuz  bu satırları yazarken kendisinin bilgisi bile yok!

Mehmet Hocamın Biyografisinden bir-iki bilgi daha paylaşırsam bu başarının tesadüf olmadığını daha iyi anlayabilirsiniz sanırım.

1982 yılından beri aktif Antrenörlük hayatında;

  • ANKARA DSİ ‘ye Kulüpler bazında İLK TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU..
  • EMLAK BANKASI‘na CEV KUPASINDA (İLK DEFA bir ANKARA TAKIMINA) AVRUPA 3.lüğü..
  • GALATASARAY BAYAN TAKIMININ TARİHİNDE AVRUPA KUPALARINDA İLK DERECE ALAN TAKIM (CEV KUPASI 3.sü) olması..
  • Türkiyenin değerli Kulüpleri ile SAYISIZ ŞAMPİYONLUKLAR..
  • MİLLİ TAKIMLARIMIZIN her kademesinde BAŞ ANTRENÖRLÜĞÜ ve TVF  SPOR LİSESİ PROJESİNİ FEDERASYONUMUZA sunarak BİLGİYE VERDİĞİ ÖNEMİ ise Voleybol Dünyamızda herkes bilir.2008 yılında OLİMPİYAT KOMİTESİ tarafından “Tüm branşlar gözönüne alınarak” YILIN ANTRENÖRÜ olmaya hak KAZANMIŞTIR.1907CF33-1082-444B-A9D5-43901E4FACE3

Daha da var ama bu kadarı bile yeter de artar sanıyorum.

Ayrıca tüm antrenörlerimize defalarca seminerlerde, bilgilerini ve tecrübelerini aktararak, EGİTİMCİ yanını da göstermektedir.

Şahsi Fikrim; Bunları yazmak, reklam değildir. Aksine günümüzde pek geçerli olmayan, bilgiye ve eğitimin gücüne inanan insanlara gösterdiğimiz değerin yazıya dökülmüş halidir.

Bir teşekkür de, Mehmet Hocamıza desteklerini veren, ona takımı teslim ederek güvendiklerini gösteren KAMEROĞLU BEYLİKDÜZÜ VOLEYBOL İHTİSAS KULÜBÜ yöneticilerine.. Başarının yarısı Antrenör ve ekibinde ise diğer yarısı da YÖNETİCİLERİNDİR..Lütfen bu desteğinizi çekmeden devam edin ki, başarılarınız Avrupa’da da SES GETİRSİN..Ben Bu Kadro ile MEHMET BEDESTENLİOĞLU Hocamızdan,bizleri GURURLANDIRACAK BİR AVRUPA BAŞARISI DA BEKLİYORUM..70D6FBA3-4DC5-41F4-8FD2-5D0B629C4B1C

Son sözüm; İÇİMİZDE ki DEĞERLİ İNSANLARA, yaşarken DEĞERİNİ VERELİM ki,BİZLERE BAŞARI KATSINLAR..VOLEYBOL’umuza DEĞER KATSINLAR..

Sağlıcakla Kalın..

 

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s