BARAJ ETABINDA “ROMAN” YAZILDI!

İZMİR’de 3-4-5 Nisan ve 12-13-14 Nisan tarihlerinde yapılan EFELER Ligi BARAJ ETABI (Play-Out) maçlarının sonucunda, lige veda eden takımlar belli oldu.

JEOPARK KULA Bld ve İKBAL AFYON Bld YÜNTAŞ Efeler Ligine veda ettiler.

İNEGÖL Bld ve ARHAVİ Bld Takımları ise,ç EFELER LİGİNDE KALMAYI BAŞARDILAR.

Çift devreli Lig usulüne göre oynanan maçlarda, sezon içinden gelen Puanlara göre,Jeopark Kula Bld’nin Ligde kalması mucizelere bağlıydı. Esas mücadele AFYON Bld ve ARHAVİ Bld Takımlarının kendi aralarında oynayacakları 2 maçın sonucu ile belli olacaktı. Son 4 takımdan en iyi puana sahip İNEGÖL Belediyesi, puan avantajının yanısıra daha geniş bir kadroya da sahipti. Bu avantajını kullanarak ligde kalmasını 1.Etap maçlarının hepsini kazanarak gösterdi.

ARHAVİ Belediyesi ile AFYON Bld.Yüntaş’ın kendi aralarında oynadıkları ilk maçı 3-0 gibi net skorla alan ARHAVİ Bld’nin, oynama iştahı ile hırsını sahaya yansıtan oyuncularını görünce bu maçın rövanşında daha güzel ve zevkli mücadele olacağını tahmin etmiştim Nitekim 2.Etabın en zevkli müsabakası 12 Nisan’da Oynandı.

Oyun seyir zevki ve yüksek heyecanı ile 3-2 ARHAVİ Belediyesinin Galibiyeti ile biten ikinci maçın en önemli kahramanı ;Ukraynalı Pasör Çaprazı Danılov “ROMAN” oldu. Toplam 53 sayı üreterek, bu sezonun(sanırım) REKORUNU KIRAN oyuncu, tabiri caizse ROMAN YAZDI !

ARHAVİ Belediyesinde sezonun ikinci yarısı başlamadan ayrılan Pasör ve  smaçörün  yokluğu nedeniyle  Baraj etabında düşmeye en yakın aday olduğunu düşünenler  ( Bunlardan biri de benim😊) yanıldılar. TAKIM ile bütünleşen COŞKULU ARHAVİ SEYİRCİSİ yanında oyuncuların isteği, mücadelesi ve sinerjisi  sonucu  ligde kaldılar.  Bize bir kez daha MAÇIN OYNANMADAN ve MÜCADELE EDİLMEDEN KAZANILMAYACAĞINI gösterdiler.

Maalesef şanssız bir Pasör sakatlanması ile Baraj Etabı maçlarına istediği performansta başlayamayan AFYON Bld.YÜNTAŞ’ın özellikle yabancı oyuncularının heyecansız, isteksiz ve  etkisiz oyunları hepimizi şaşırttı. Lig de kalmak için en önemli performanslarını burada sergilemeleri gerekirken sanki“BİZ DÜŞTÜK” görüntüsü verdiler. Son gün öncesi Arhavi ile İnegöl arasında ki maçın sonucunda İNEGÖL Belediyesi’ne bir takım yakıştırmalar ima etmelerini ise ligden düşmelerinin acılarına ve heyacanlarına veriyoruz..

Her iki etap sonunda buradaki en iyi takım olarak gördüğümüz İNEGÖL Belediyesi için de birkaç kelime edelim; Seneye Efeler Liginde yeriniz BARAJ Takımları arasında olmamalı! Her zaman size destek olan voleybol Seyirciniz ve İlçe heyecanınız ile Play-Off yaşatacak bir takım olmalısınız. Takım kadronuzda köklü değişikliklere meydan vermeden 1-2 destek ile bunu başaracağınızı tahmin ediyorum. Tabii ilk önce Pasörünüz Hüseyin Koç ile yola devam etmeniz kaydıyla..

İki etap şeklinde oynanan maçlarda ilk olarak öne çıkan ve takımını düşmekten kurtaran ROMAN ile İnegöl Belediyesinin Pasör Çaprazı “Küba lı” CEPEDA ve son maçlarda ki formu ile dikkatleri çeken Afyon Bld.Yüntaş’ın Pasör çaprazı “Uganda uyruklu” MALINGA , salonda Sayıları 40-50 yi bulmayan biz İZMİR’li voleybolseverlere HARİKA PERFORMANSLAR İZLETTİLER.

 

Bu arada geçtiğimiz haftalarda yazdığım “İZMİR SEYİRCİSİne KIZAYIM mı? SEVİNEYİM mi?”(  https://evoleybol.com/2019/03/25/eyy-izmir-seyircisi-kizayim-mi-sevineyim-mi/) başlıklı yazıma ithafen İZMİRLİ VOLEYBOLSEVERLER BANA KIZMIŞLAR HERHALDE !  Hemen hemen hergün “Misafir gelen” 20 kadar ARHAVİ SEYİRCİSİ hariç, 20 kadar İZMİR SEYİRCİSİ ya vardı? Ya da yoktu..Gözlerim tribünlerde en azından 100 kişi aradı durdu ama nafile..Demek ki seyirci için daha fazla duyuru ve sosyal medya aracılığı ile iletişim kurmalıyız. Tabii bunda en önemli faktör de,Federasyonumuzda..Hafta içi saat 14.00 – 16.00  aralıklarında çalışan Voleybolseverler, okullardaki Voleybol sporcusu kardeşlerimiz veya Öğretmenler, nasıl gelecekler?

Eleştirileri yaparız ancak ALKIŞ TUTMASINI da BİLİRİZ..

Yüksek Stresli maçları yöneten TVF’nin HAKEM KADROSUnu GÖNÜLDEN ALKIŞLIYORUM..Mücadelelerde SAKİN,KARARLI ve OBJEKTİF YÖNETİMLERİ İLE KENDİLERİNİ TEBRİK EDİYORUZ.Tabii ki,hatalar olacak ancak Telafi edildiği sürece NO PROBLEM..

Baraj Etabı maçlarında son yıllarda İzmir’i ikinci adres olarak gören Federasyonumuz ve İl Temsilcisi HAKAN GÜRSU ile Yönetim Kadrosuna da, (gördüğümüz kadarıyla) Sorunsuz bir Organizasyon yaşattıkları için Teşekkür etmeliyiz.

İlk satırlarda dediğim gibi BARAJ ETABI maçlarındaki Stres ve Mücadeleler Sezon içindeki maç kalitesinden çok farklı olmakta. Ancak bir konuyu daha gündeme getirelim. Duyumlarımıza dayanarak söylüyorum. Takımlarımız için özellikle MADDİ KONULARDA YAŞANAN ZORLUKLAR ile OYUNCULARA ÖDENMEYEN TRANSFER TAKSİTLERİ veya AYLIK MAAŞLAR, oynanan maçların önüne geçmekte.

Bu konuyu FEDERASYONUMUZUN bir an önce masaya yatırarak kulüplere  ve oyunculara YASAL TEMİNATLAR İÇEREN ANLAŞMA YOLLARI ÖNERMESİNİ, Aksi takdirde gün geçtikçe KALİTELİ OYUNCULARIN,LİGİMİZDE OYNAMASININ ZOR OLACAĞINI da BELİRTELİM ve DİKKATLERİNİ ÇEKELİM..

 

Sağlıcakla Kalın

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s