Voleybolun Bir Bileni; RECEP EKİN

“Recep bu maç ne olur?” diye sordum.

“Hocam sürprize hazır olun” dedi.

“Bu maçta sürpriz olmaz” dedim. “Olacak.”  dedi. “Şundan şundan  dolayı….” diye bir sürü şeyler söyledi. Vakıfbank- Kuzeyboru maçı henüz oynanmamıştı.

Hakikaten de sürpriz oldu.

”Antalya bu gün Merinosun canını yakabilir” dedi.

Dediği gibi oldu.

Her karşılaştığımızda “Bu maç ne olacak?” diye sorarım, o da analizlerini benimle paylaşır. Dile kolay  neredeyse 20 yıldır Vokeybolun içinde. Tabiri caizse neredeyse oyuncuların hangi hastanede “normal doğum mu sezeryan mı” doğdu, ne zaman yürüdü, ne zaman elini topa vurdu, hangi oyuncu, iyi hangisi hasta, hangisi formda, hangisi formsuz, yani neredeyse her şeyi biliyor.

Yıllardır bu camiada olunca seveni kadar arkasından dedikodu yapanı da çok olur insanın. Haftanın, ayın, turnuvanın “Karma”sına oyuncu alır, sorun olur, almaz, sorun olur, bazı kulüpleri haber yapar iyiyse tebrik ederler, kötü ise arkasından bir ton “mesnetsiz” sözler söylerler. “Bu altın gümüş karmalar ne saçma” derler, o karmaya girmek için bir ton çaba sarfederler. “Voleybol camiası küçük ama içinde yavşak çok” derdi Rahmetli Epirden hocam. Her geçen gün ben de yaşadığım, gördüğüm şeylerle bunun doğruluğunu bir kez daha tespit ediyor, hocama rahmet ediyorum.

Recep Ekin’in  Maç tahminlerini bile farklı algılayanlar var. Menajer yattığı yerden para kazanır sorun yok, oyuncu en hayati maçta surat yapar oynamaz önemli değil ama Recep Ekin bir şey söyleyince sorun oluyor. Ee bunca bilgi birikimi sahibi maç tahmin etmesin mi?

“Meyve veren ağaç taşlanır” derler. Recep Ekin de çalıştıkça birileri eleştirmeye devam ediyor. Ama bu bir şeyi değiştiriyor mu? Hayır.  Türkiye’nin en büyük Voleybol sitesinin yöneticisi, sahibi.

Evet kendisinin popülaritesini, çalışmalarını kıskanıyoruz. Onu yakalamak için de çalışıyor, çaba gösteriyoruz. İnşallah da geçeceğiz. Ama ne olursa olsun bu Recep Ekin’in “voleybolun bir bilen’i ünvanını değiştirmeyecek.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s