BİZİM HAYATIMIZ VOLEYBOL

 

Bilenler, bilir Türkiye’de 5 yıl önce başlayan VETERAN (MASTER) VOLEYBOL ŞAMPİYONASI artık TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYON’umuzun yıllık faaliyetleri içinde yer alıyor.
Mayıs veya Haziran aylarına denk gelen TÜRKİYE ŞAMPİYONASInda geçen sene +31 ile +60 yaş gruplarında toplam 53 Takım sayısına ulaşıldı. Bu sene bu sayının artarak devam edeceği kuvvetle muhtemel.. Sadece yılda bir sefer olan Türkiye Şampiyonası tadı damağımızda kalan tat olduğu için, İki yıldan beri Manisa’da yapılan Bölgesel Atatürk Kupası ile (Kasım ayında) daha az takım katılımı ile bu dostluk buluşması geleneksel hale gelmeye başladı.
Geçtiğimiz hafta sonu bu turnuvaya MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİnin öncülüğü ile, MUĞLA VOLEYBOL DERNEĞİnin ve Voleybol Federasyonu İl Temsilcimizin katkıları ile Yeni bir Halka eklendi..
“BAHAR TURNUVASI” adı altında bu yıl ilk yapılan Toplam 6 Kadın ve 6 Erkek Veteran takımlarının İştirak ettiği bu organizasyonda; Muğla ili ilçelerinin ağırlıkta olduğu İzmir ve Manisa dan gelen takımların da bulunduğunu gördük. İlk olduğu için biraz daha lokal ve yakın şehirlerin tercih ettiği bu turnuvanın, önümüzdeki yıllarda tekrarladığı takdirde, sadece Ege bölgesi ile sınırlı kalmayacağını şimdiden garanti edebilirim.

CC7DA004-75D5-4E3A-9003-37518A8E0DA1

VETERAN TURNUVALARI artık, DOSTLUĞUMUZUN, ARKADAŞLIĞIMIZIN ve GELİŞEN SOSYAL SORUMLULUK DUYGULARIMIZ ile SOSYAL YARDIM PROJELERİNE DESTEK ve FİKİRLERİMİZİN ORTAK OLDUĞU, aynı zamanda da Salonlarda tekrar MÜSABAKA REKABETlerimize olanak sağlayan ORGANİZASYON larımız..

Ege Bölgesi olarak Manisa ile başlayan Muğla ile adım atan bu hazırlık turnuvaları özelliğin, diğer Bölgelerde de artarak devam etmesi en büyük dileğimdir(aynı zamanda bir veteran oyuncusu olarak).

Muğla’da Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ne denk gelen tarihte böyle bir turnuva tertip etmesi de çok güzel sahnelere sebep oldu.Muğla İli Karması ile Misafir Takımlardan gelen Kadın oyuncuların 1 set üzerinden Karşılaştıkları Dostluk ve aynı zamanda çekişmeli geçen Gösteri maçı 26-24 Muğla Veteran Takımının galibiyeti ile sonuçlandı.Maç sonunda çeşitli katılım hediyelerinin onurlandırdığı, Muğla ilinin Emekçi kadınlarının yaptıkları Konuşmalar, Zumba ve Dans gösterileri ile Salonun hemen yanında açtıkları Resim Sergisi ilgi odağı oldu.Akşamı ise artık geleneksel hale gelen,Yemekli ve Eğlenceli buluşmamızda oyunlar oynandı, göbekler atıldı.
3 Gün süren Turnuva da, özellikle Erkek takımlarının sergilediği zevkli, heyecanı yüksek kaliteli maçlar, Salona gelen seyirciler için Lig maçlarını aratmadı..Genel Klasman Şöyle oluştu;

Erkekler +50;1- MARMARİS Veteran, 2- MANİSA Veteran, 3- İZMİR SAİNT JOSEPHLİLER

Kadınlar + 37; 1- MUĞLA Voleybol Derneği, 2- MUĞLASPOR, 3- ORTACA BELEDİYESİ Veteran

Emeği geçen, heyecana ortak olan tüm kurum ve kuruluşlardaki Yöneticiler ve Takımlar ile Oyuncularına bir kez daha VETERAN RUHUNU YAŞATTIKLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ.. Bundan böyle Muğla ilimizin bu ve benzer Turnuvaları GELENEKSEL Hale getirmesini Gönülden arzu ediyoruz.
Voleybol Hayattır,Hayatımız Voleybol Sloganımız ile..

79F8588C-9A5E-4B5D-BD4F-C27268316507

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s