GÜCÜNE GÜÇ KATMAK

Gün geçmiyor ki günlük basın ve yayın organlarında, sosyal medya da yukarıdaki “Sözcükleri” büyük puntolarla BAŞLIK olarak görürüz.

Hele hele Spor dünyamızda transfer veya ara transfer zamanlarında görmekten bıkarız. Hemen merakla haberi okumaya başlar, kim veya hangi oyuncular nereye gitmiş veya ayrılmış, kimler alınmış, kimler gönderilmiş falan filan….

Ama bana göre EN ÖNEMLİ SORUYU ATLIYORUZ !
Gitmiş de..Acaba GİTTİĞİ KULÜP BU SPORCULAR İÇİN, DOĞRU mudur? ACABA TRANSFER PARASI’nı veya AYLIK MAAŞLARINI ALACAK mı? GELİŞİMLERİ ne FAYDA SAĞLAYACAK mı?
Bu konulara şuradan geldim. Dün yine bir VOLEYBOL sitesinde; Filanca kulübümüz “Gücüne güç katacak” transferleri gerçekleştirdi, Yazıyordu..Acaba dedim ben mi yanlış gördüm! Bu adı geçen Kulüp daha
geçen sene, bulunduğu Lig’den “ Alacaklarını Alamayan Sporcuların Terk etmesiyle “ Bir Alt Lige düşmüştü.. Ne zaman mali durumunu düzeltti de, bomba Transferler yapıyor?
Ah benim Ülkemin her şeye güvenen insanı..Sporcusu.. Hiç mi gideceğin Spor kulübün mali durumuna bakmazsın? Hiç mi kafanda ”Acaba bana aylık maaş verecekler mi?” diye SENDEN ÖNCE BU KULÜPTEN AYRILAN ARKADAŞ veya Dostlarına veya artık vazgeçilmezimiz olan MENAJER AĞABEYLERİNE sormazsın!
Hadi O Menajer arkadaşların işi bu, belki doğruyu söylemezler. Peki kendi etrafına, Antrenörlerine bir sorsan diyorum..Koca bir yıl da toplasan 1-2 Ay maaş almış bu Antrenörler belki seni UYANDIRIRLAR “Senin için” GÜZEL RÜYA dan..
Tabii ki, Seni de anlıyorum VOLEYBOLCU KARDEŞİM..”Abi ne yapayım? Koca bir sezonu boş mu geçireyim?” diyorsun .. Vallahi benim fikrimi sorarsan BOŞ GEÇ..Kişisel gelişimine Zaman ayır..
Hikaye bu ya ; Özellikle Büyükşehirlerde doğmuş büyümüşsün, belli bir Aile Eğitimi almışsın..Gitmişsin nüfusu 200-300 bin olan şehirin birine.. Seninle beraber gelen arkadaşların ile 2 Oda 1 Salon “Lojman” dedikleri mütevazi bir evde oturuyorsun.İlk başlarda YEMEK veriyorlar veya Anlaşmalı bir LOKANTA da yiyorsunuz.. Kalori hesabıymış, sağlıklıymış falan hak getire..

Verdiklerine ŞÜKÜR !

Sosyal hayat desen elindeki AKILLI TELEFON neyine yetmiyor! derken 1 ay maaş verdiler..Ama ertesi ay Yönetici başladı sizinle bağını koparmaya..Antrenmanlara bile gelmez. Kalırsın Antrenör ile baş başa..

Maaş günü geldi..Bu ay yok, gelecek ay, gelecek 15 gün,..diye diye 3 ay geçti..Bir gün LOKANTA SAHİBİ de ”Beyler, BURASI ARTIK KIZILAY DEĞİL! Ben paramı alamadım’ dedi..Hadi bakalım cebindeki (kaldıysa)son paran ile yemeğe veya sandviçe talim olmaya..Antrenörüne Söylendin..ama Kendisi de AYNEN SENİN GİBİ MAAŞ ALAMAMIŞ..Derken İSYANLAR..FALAN FİLAN..TAKIM SAHİBİ veya MÜDÜRÜ geliyor..Beyler
Kusura bakmayın Bu sezon böyle,sezon sonunda gelecek İDDİA PARALARINDAN SİZLERE ÖDEME
YAPACAĞIZ..”
dedi..PEKİ İNANACAK MISINIZ? Sizden önceki arkadaşlarınızda aynen bunları yaşadı ve 20 demişlerdi, 3 -4 aldılar..Geri kalan için SENET yaptılar veya SÖZ ALDILAR..veya FERAGAT
ETTİLER..KIZDILAR, BAĞIRDILAR ama BIRAKIP GİTTİKLERİ İÇİN, Üstüne üstlük “TAKIMDAN KAÇTILAR” diye DAMGALANDILAR !
Efendim? Bunlar hiç yaşanmıyor mu? PARDON, Ben yine SENARYO YAZMIŞIM..

Yine YANLIŞ ŞEYLER SÖYLEMİŞİM..

ASLINDA BUNLAR HİÇ YAŞANMIYOR..BEN VOLEYBOL’umuza ZARAR VERİYORUM!
Ama SİZ; GÜCÜNE GÜÇ KATIYORSUNUZ.. (Lafım Voleybol dünyasından Dışarı)

Sağkıcakla kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s