BU MAÇ İÇİN HERKESE TEŞEKKÜRLER…

Voleybolcular sitesinin sahibi, Voleybolun ‘Bir Bilen’i Recep Ekin kardeşim İzmir’e gelmeden önce telefon edip ‘Deniz Hocam;  Cumartesi günü kimseye randevu verme. Saat 14:00’da Rota Koleji- Mehmet Erdem Marmara Akademi, saat 16:00’da Arkas-Fenerbahçe, saat 18:00’da da İzmir Büyükşehir Belediyespor- Balıkesir DSİ maçı var. Voleybol dolu bir gün geçiririz’ dedi.

Körün istediği bir maçtı, Allah üç maç birden vermişti!

Maçtan önce Gaziemir Kapalı spor salonunda buluştuk. Rota Koleji Voleybol şube sorumlusu Meltem Sümerkan Aksoy’la ayak üstü sohbet ettik. Rota Kolejinin sadece kendi imkânları ile alt yapılarda neler yaptığını anlattı. ‘Hocam; Rota Koleji adını artık dünya biliyor’ diye ( Genç maçında Antrenörlerine atılan terlik hemen tüm televizyonlarda olarak çıkmıştı) geçen haftaki ‘Terlikli teyze’ olayına hatırlattım. ‘Keşke terlikten ziyade o maçtaki galibiyetimiz konuşulsaydı’ dedi.

Maçı Recep Ekin, Haldun Halden, Gürbüz Güngör, Ali Uçar ve ben birlikte seyrettik.

Her iki takım da maça iyi konsantre olmuştu. Rota Koleji playoflara katılmak için mutlaka galip gelmeliydi. Mehmet Erdem Marmara Akademi’ de alt sıralardan uzaklaşmak, kalan haftalarda rahat nefes almak istiyordu.

İlk seti Rota, sonraki iki seti Mehmet Erdem aldı. Dördüncü seti rota alıp durumu 2-2 yaptı.

Maçın genç hakemi Serhat Semiz, bu zor maçı hatasız yönetti. Bunda her iki takım oyuncuları  ve Antrenörleri de iyi niyetli olmasının katkısı yadsınamaz. Antrenörler gereksiz şov yapmadılar, oyuncular top kendilerinden çıktığından el kaldırıp ‘benden çıktı’ diyerek tartışmalı pozisyonlara nokta koydular.

Bizler de tribünde bu güzel maçın heyecanını, keyfini yaşadık.

Maç, baştan sona çekişme ve heyecan içinde ama tertemiz geçti. Uzatma setini 15-13 alan Rota Koleji maçı 3-2 aldı. Seyirci her iki takımı da ayakta alkışladı.

En ufak bir olay, en ufak bir küfür, en ufak bir tatsızlık olmadı.

Şimdi biz kalkıp ‘İyi ki İzmir’de Rota Koleji gibi takımlar var’ diyoruz, başkaları kıskanıyor. İsterlerse çatlasınlar ama gerçek bu. Rota Koleji hem yaptığı yatırımlarla Türk Voleyboluna oyuncu yetiştiriyor. Hem de düzgün yöneticileri, centilmen seyircisi ile örnek oluyorlar. Birileri yine çıkıp ‘Efendim onlar bir avuç seyirci’ diye kendilerine paye çıkarmasınlar. Bir avuç ‘temiz seyirci’ küfür eden binlerden iyidir.

Bu güzel maç için Teşekkürler  Rota Koleji, Teşekkürler Mehmet Erdem Marmara Akademi, teşekkürler Rota Seyircisi, Teşekkürler İlker Alkan ve Erdem Hangül ve oyuncuları..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s