BÜTÜN BUNLARI DIŞ GÜÇLER YAPIYOR ZATEN!


Geçen hafta (bir voleybolsever dostumun bana attığı video) ile bağlantılı yazdığım yazıdan  ( https://evoleybol.com/2019/01/18/izmirde-bir-ilk-anne-terligi/ ) sonra, gerek iç gerekse dış güçlerden! alacağım “Teşekkür” ve “Tenkitlere” karşı kendimi hazırladığımı itiraf edeyim.

Sevindiğim bir yönü HİÇ BİR TENKİT veya TEHDİT ALMADIM..Ama maalesef benim yazım haricinde yerel basında ve sosyal emdya Voleybol sayfalarında yazılan YAZILAR için aynı şeyleri söylemem mümkün değil..

Bandı başa saralım o halde; 

Sabah yataktan kalktınız, TV de haberlerde bir dolu Kaza-Bela-Şiddet olaylarını seyrettiniz..Dışarı çıktınız,caddede iki araç sürücüsü birbirleri ile küfür-kavga muhabbet ediyor..Metro veya Toplu taşıma aracına bindiniz,herkes birbirinin suratına “dövecekmiş gibi sinirle” bakıyor hani dokunsanız “Cıngar çıkacak” türden..İşyerine gittiniz, amiriniz veya yöneticiniz sizi azarlar gibi iş yapmaya sevk etmekte..Alış verişe gittiniz, esnaf ile pazarlık etmekten veya “Acaba beni kazıklayacak mı?” diye düşünmekten zor bela lhtiyaçlarınızı karşıladınız..Cebinizdeki para, ay sonunu zor getiriyor, hele bir de Kira-Kredi kartı-Zorunlu giderler oldu mu..Eyvah ki Eyvah..GEL DE SAKİN OL ! DIŞ GÜÇLERE..

Buraya kadar, sinirlenip DOLDUNUZ, HIRSINIZI ÇIKARACAK YER ARIYORSUNUZ..Ne Yapacaksınız? “Hadi bu akşam bizim takımın –Benim Oğlanın, Kızımın-Voleybol (veya Basketbol veya Futbol) maçı var, oraya gideyim de biraz ‘Deşarj Olayım”’ dediniz..de.. Maçta olmadık bir Hakem kararı veya rakip Antrenörün tribünleri geren heyecanlı tavırlarını görüyorsunuz. Bir de yönetici veya idareci olarak protokolde oturan şahıs, habire bağırıp çağırıyor, elleri ile tehditvari sözler ediyor..EEEE ARTIK SIRA SİZDE..BEN DE OLSAM…………………………diye YAPARSINIZ DEĞİL Mİ? 

Buraya kadar NORMAL Değil mi? İtirazı olan yoktur sanırım..Bunları hep yaşadınız veya yaşıyorsunuz..Peki Şimdi Sorum şu;  SİZ DE OLSANIZ  TERLİĞİ ATAR MIYDINIZ? veya  KÜFÜRÜ BASAR MIYDINIZ? veya RAKİP ANTRENÖRE SÖZLÜ TACİZDE BULUNUR MUYDUNUZ? veya FİLE HAKEMİNE BAĞIRIP,ÜZERİNE GİDER MİYDİNİZ? veya TRİBÜNLERE DÖNÜP, “İŞTE BU HAKEMLERLE BÖYLE OLUR!” DERCESİNE ELİNİZİ,KOLUNUZU OYNATIR,SEYİRCİYİ GALEYANA GETİRİRMİYDİNİZ?

Bu dediklerimin hepsini hatta daha da KAT be KAT AŞIRISINI İZMİR dahil TÜM ÜLKEDEKİ VOLEYBOL veya BASKETBOL SALONLARINDA GÖRÜRSÜNÜZ..FUTBOLda zaten her hafta göre göre “Demek ki FUTBOL böyle Oynanıyor ! “diye düşünüyor ÇOCUKLARIMIZ..

BU SORULARIN bir tanesine bile “EVET YAPARDIM” DİYORSANIZ zaten SİZ BİR ŞİDDET YANLISI ve FANATİZM BOYUTLARI KIVAMINA GELMİŞSİNİZ DEMEKTİR..ve SİZİN KESİNLİKLE UZMAN DOKTOR TEDAVİSİNE İHTİYACINIZ VARDIR (Ben değil,Avrupa’da yaşayan Sporcu ağabeylerim, Arkadaşlarım söylüyor) Hadi Bakalım; Sıkıysa İngiltere veya Almanya’da veya Polonya’da salonda veya sahalarda yukarıdaki eylemleri yapın..BİR DAHA NE SALON ne de SAHANIN YANINA BİLE YAKLAŞAMAZSINIZ..İster SPORCU VELİSİ olun, İSTER ANTRENÖR, İSTER YÖNETİCİ..İşte benim anlatmak istediğim ana fikrim budur..

Biz de herkes gibi olayları görmezden gelelim; öyle “ne şiş yansın ne kebab” ,”amaaan canım, bunları ben söyleyip niye kötü olayım?” diyerek, olayın kahramanlarının beyanatlarını (kendilerini aklayan) koyarım, üstüne bir de NEREDEYSE ÖZÜR DİLEYEREK, BU SEFER BÖYLE OLDU ama OLAYI BÜYÜTMEYİN, HEM İKİ TARAFTA BİRBİRİNDEN ŞİKAYETÇİ OLMADI, HADİ ARTIK KAPATIN BU KONUYU.. BAKIN HİÇ BÖYLE OLAYLAR OLMUYOR ZATEN! SİZİN BAHSETTİĞİNİZ DURMADAN ARTAN TRİBÜN OLAYLARI, ALT YAPI MAÇLARINDA OLMAZ! VOLEYBOL’dan SOĞUTMAYIN İNSANLARI, ÖNLEME FALAN GEREK YOK, BİR MAÇ SONRA HEPİMİZ TEKRAR ÖPÜŞÜR, TOKALAŞIR BİRBİRİMİZ İLE BİR SONRAKİ MAÇA KADAR DOST KALIRIZ” diyerek YAZIlar YAZALIM..

BĞYÜ İçinde “ EZBERCİ SEVGİ SÖZCÜKLERİ DOLU” YORUMLAR YAPALIM..ama sakın ha Kimseyi veya Resmi sıfat sahiplerini ve kulüpleri rahatsız etmeyelim, onların canını sıkacak sözcüklerden sakınalım..Zaten ULUSAL KANALLARA da ÇIKTI, hatta YETMEDİ İTALYA’DA BİLE HABER OLDU ! eh YETERİ KADAR DUYULDU..MAGAZİN HABERİNE YENİK DÜŞTÜ BİLE..

ARTIK BİZ BU ŞİDDETİ (Pardon Öyle bir şey yok, ya. yanlış yazdım) ÇÖZERİZ..HERKES AKILLANDI, BİR DAHA BÖYLE ŞEYLER OLMAZ Kİ..

Zaten SUÇ BİZİM DEĞİL ki…HEP DIŞ GÜÇLERİN İŞİ BUNLAR…DIŞ GÜÇLER !

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s