TERLİK OLAYINI HALEN ANLAYAMAYANLARA

Ucu facialara kadar uzanabilecek terlikli darp hadisesini hisileştirip, başitleştirip, içinden cımbızla kelimeler çekip eleştiri getiren arkadaşlarıma cevaben..

Herhangi birinin ya da bir velinin saldırgan ruh hali ile neler yapabileceğinin anlaşılanilmesi için videonun defalarca izlenmesini hatta bir piskoloğa videoyu izletip danışılmasını tavsiye ederim.

Velinin eylemi gerçekleştirdiği yer davul zurna çalınan, insanların eğlenmesi için geldiği, arkası korunmalı bir sahne değil, içerisine dört bir yanından anında girilecek sporcuların ve diğer sahada bulunanların korunması çok zor olan bir spor salonu,

Her türlü darbı acımasızca yapacak, “kanun benim!” diyen ruh halindeki davranış bozukluğundaki velinin elinde ağır bir cisim olsaydı, şimdi dövülen öldürülen öğretmenler doktorların akibetini yaşayan antrenörümüze ağıtlar yakar vaziyetteydik!

Salonlara malesef cebine para, eline sandöviç tikıştırılarak, her türlü eylemi yapmaya hazır holiganlar sokuluyor, yakın zamanda sultanlar liginde yaşadık Beşiktaş Fenerbahçe karşılaşmasında hakem ikazlardan sonra salondan çıkarma cezası verdi.

Alt liglerde büyük koruma şansı az olduğu için holiganlaşan bazı velileri de göz önünde tutarsanız şayet, caydırıcı büyük cezalı önlemler alınmazsa, masum spor yapmaktan başka düşüncesi olmayan ailelerin çocuklarınında katliam haberlerini yakın zamanda şahit olabiliriz.

Sayfa arkadaşımız, yazımı cımbızlayan kadın bir veli, beni eleştirirken hiç söz konusu etmediğim halde, taraftarı olduğu takım adı vermiş, yazımda koruduğumun kendi çocuğununda olduğunun farkında olmayan arkadaşımız , beni maça davet ederek örtülü tehtit etmiş taraftarları bir nevi bana karşı ayaklanmaya davet etmiş.

Video da ki örnek bir tane değil bir çok. İşte biz voleybol gönüllülerinin kükremeleri acımasızlıklara karşı acımasızca eleştirileri meydanı boş bulan veli ve diğerlerine bazı kulüp idarecilerine görmezden gelen sistem uygulayıcılarına…

İlime, eğitime önem veren, beni cahillikle suçlayıp okumam gerektiğini tavsiye eden kardeşim; ilmin, bilimin ıskalandığı, senin dahi neyi anlattığımı anlamak istemeden cımbızlayıp okuduğun yazımda, malesef, “atı sahibine göre kişneteceksin anlayamayana anladığı gibi ceza uygulayacaksın” özeti var.
Ayrıca senin anlattığın antrenör- talebe- veli ilişkileri değil söz konusu olan hadise, büyük bir salonda ve resmi müsabaka anında gözler önünde yapılıyor antrenör aşağılanarak seyirciyi kuralları iyi bilmeden tahrik edercesine..

Abartarak içim yanarak yazdığım “lisans iptal edilmeli” cümlesi keşke yapılabilse belki bir çocuğumuzu feda edebiliriz ama onlarca çocuğumuza zarar verilmesini önleyebiliriz.. en azından holiganlaşan velilere örnek teşkil edebilir ayrıca kendi çocuklarına zarar vermezsini engelleyebiliriz.

Bu tip kural tanımaz velilerin şiddete tetikledikleri çocukları tarafından katledilen doktorlar ve öğretmenler gibi antrenörlerimizin de zarar görmesini engeleyebilir voleybolumuzu seyredebilinir hale getirip salonlarımızı kültürlü saygılı seyircilerle doldurabiliriz. ….

Ayrıca o holgan veli gözler önünde o hareketi yaparak değil lisansını zaten çocuğunu camia içinde yok ettiği gerçeği var.
Meslektaşlarının aşağılanan meslektaşına ve kendi mesleğinin geleceğine hürmeten o sporcu ve veliyi aralarına kabul edebileceğini pek tahmin etmiyorum başka dallarda spor ya da etkinlik yapması daha da hayırlı olur..

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s