ANTRENÖRE ATILAN TERLİK OLAYINDA YAPILMASI GEREKENLER

İzmir’deki Gençler liginde, Rota Koleji ve Karşıyaka arasında oynanan bir maçta bir oyuncu velisinin karşı takım antrenörüne terliğini fırlattığı videoyu izledim.

Videoyu yayınladığı için Evoleybol sitesini tebrik ediyorum.

Ne yazık ki bir çok kulübümüzün seyirci baskısı kurma yoluna gitmesi sonucu büyüyen, çocuklarının kazanıp kaybetmekten ziyade spor yapmasının ne kadar önemli olduğunu anlayamayan, bu hadiselerin içine dahil olarak evlatlarına kötü örnek olan onların başına muhtemelen gelecek olayları tetikleyen veliler de affedilmemeli , ilgili kulübümüz derhal bu sporcunun kulüple alakasını kesmeli hatta örnek teşkil edilebilmesi için yazılı görsel basına bu video pas edilmeli ve paylaşımlarını sağlamalıdır. Böylece üç maymunu oynayan federasyonu tetikleyip bu tip eylemleri salonlarda gerçekleştiren kulüplere ağır caza uygulaması yapması sağlanmalı, bu sporcunun da lisansını iptal etmelidir..

Biz sayfa yönetenlerde uygulama yapılırsa sayfalarımızda alkış ve teşekkürle yayınlamalıyız…….

Videoda da görüldüğü gibi af edilmesi mümkün olmayan darp, voleybol eğitmenine doğrudan yapılmaktadır yani büyük yangınlara sebebiyet verecek bir şey olmaz denen ufacık kıvılcım…Çok yakın örneklerle hatırlarsak hayatımızı kurtaran şimdi kolayca dövülebilinen,öldürebilinen doktorlar, “benim çocuğum başarılı” diyerek çocuğunun yanında sınıf öğretmenlerini darp edip saldıran, öğretmenleri yok sayan veliler sonucu kopya çektiğini tespit ettiği öğretmeni pompalı tüfekle vuran talebeler de pek önemsenmeyen kıvılcımlardan doğmuştur.

Tespit etiğim üzere kulüp arkadaşını ve kızını korumaya çalışıp “videoyu kaldırmalısınız” diyenleri de çocukları spor yapan diğer veliler, aralarından dışlayarak cezalandırmalıdır. Aksi taktirde salon sporlarında tribün mesafesi ile saha mesafesi kısa olduğundan, atılan bir cismin şiddeti ve sahaya giren bir seyircinin anında önlenmesi mümkün olmadığından sporcuya ve staff ekibine vereceği darp ağır yaralanmalar ölümle kolaylıkla sonuçlanması ihtimalinin yüksek olması sebebi ile yanlışı savunmanın günün birinde kendi çocuklarının başına geleceği facianın boyutlarını da bilimelidirler..

3 Comments

    1. Ne kadar rahat haklisiniz yazıyorsunuz.siz o akşam orda olup hocanın taraftarı ne kadar çileden çıkarıp her pozisyona itiraz edip buda yetmiyormuş gibi elinde tabletle çekim yapıp hakemlerin kararlarını değiştirmeye çalışması.kalkmis yok kulüpe yok taraftara yok sporcuya ceza kesilmeli sanki spor dünyasında hiç bu gibi olaylar yaşanmamış gibi çok tuhaf insansiniz malesef

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s