ŞU ”ALTYAPI” LAFINDAN GINA GELDİ!

ALTYAPI (*)

Yine,yeniden bir ALTYAPI YAZISI için, Bilgisayarımın tuşlarına vurmaya başladım.Kime sorsanız “ALTYAPI OLMAZSA BU İŞ OLMAZ” diyor..Hocam o zaman “ SİZ de YAPIN” diyorsun,”BU ŞARTLARDA OLMAZ”diyorlar..

O zaman ŞARTLARI KONUŞALIM;

Ülkemiz çok genç bir nüfusa sahip, biliyorsunuz ama biz bundan yeteri kadar faydalanamıyoruz. Hiç unutmam 1975 yılında, okuldaki Beden Eğitimi hocamdan bu kelimeyi ilk duyduğumuzda ‘Acaba ALTYAPI nedir?’ diye birbirimize sormuştuk. Sonra lise yıllarında da aynı kelimeyi duyduk.1980 yılında Siyasi EVRENden ! sonra da,İlk Gençlik ve Spor Bakanımızın demecinde idi; ALTYAPI.. Derken kendimizi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencisi olarak Üniversitede bulduk, ama orada da peşimizi bırakmadı bu ALTYAPI SÖZCÜĞÜ.. Hep “Değerli Hocalarımızın” dilindeydi ama bir türlü pratiğe dönüşemedi..Yetmedi okul bitti 1990 lı Yıllara geldik, yeni iktidarlar geldi, yeni Spor Bakanları geldi. Yine ALTYAPI dediler ama görünürde YOKTU..Bitmedi 2000 ler geldi..ÇAĞDAŞ ÜLKEMde, çağdaş ! SPOR Bakanları geldi, yine ALTYAPI YOK..Bu sefer 2018 GELDİ..YENİ SPOR BAKANI…Yine ALTYAPI…Yine BUL , BULABİLİRSEN !

Öfff! Size fenalık geldi,değil mi? Vallahi bana da ! Bu YARIM ASIRA YAKLAŞAN SPOR HAYATIMDA..

Peki nedir bu ALTYAPI? Pek çok terimi var; Teknik Altyapı – Sosyal Altyapı – Kentsel Altyapı gibi. Bizi ilgilendiren SPORTİF ALTYAPI..Sözlük Tabiri kısaca şöyle; ” takım sporlarında as takıma yeni oyuncular kazandırmak için gidilen yöntemdir”..

Bu kadar basit işte..As takıma yeni oyuncu kazandıracaksın..Ama Genç Olacak..Unutma !

Şimdi Gelelim bunu Uygulamaya..5N 1K Tekniğini bilmeyen yoktur sanırım Gazetecilik için Haberin ögelerini oluşturan NE, NEREDE, NE ZAMAN, NASIL, NEDEN ve KİM Sorularını içeren bir nevi ALFABE dir.

İşte Uygulama Yolumuz..Amacımız ve yöntemimizi belirleyeceğiz, nerede olacağına karar vererek, sürecimizi başlatıp, kim ile yapacağımıza karar vereceğiz..KOLAY değil mi? Efendim? duyamadım..ZOR mu? O zaman en kolayından başlayın, süreç için START ALIN.. KARAR VERİN..Bunu yapmak zor mu? Eeee zaten bunun için MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ile SPOR BAKANLIĞIMIZ İMZA ATTI ve BAŞLATTI..O zaman NİYE MIZMIZLANIYORSUNUZ KARDEŞİM? Size de bir şey yaranmıyor..Nasıl? Okullar ile Voleybol Federasyonumuz BİR TÜRLÜ ORTAK BİR NOKTADA BULUŞAMIYOR mu? Aman Canım dert etmeyin o kadar kusur kadı kızında da olur..  İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ ON YILLARDA BİR ARAYA GELİP, BU ALTYAPI SORUNUNU ÇÖZERLER..Siz de ne kadar tez canlısınız !

Şunun Şurasında 2055 Yılına ne kaldı..ALTYAPI SORUNUNUN 80.YIL KUTLAMASINI YAPMAYA 

Sağlıcakla Kalın

(*Devamı olacak)

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s